800px-Zuzana_caputova
4.3.2019
Kategorie: Politika

Slovensko: Zuzana Čaputová – kandidátka radikální levice

Sdílejte článek:

SV

Vůdkyně opozice ve volbě slovenského prezidenta má všechno, co má úspěšný kandidát mít. Má charisma, má příběh, vypadá fantasticky, je transparentní. Zkrátka dokonalý materiál …

Lidí, kteří podléhají prvním dojmům a dají jen na vzhled, je třeba upozornit, že Čaputová je hlavně místopředsedkyní Progresivního Slovenska. Do voleb prezidenta strany nominují kandidáty nejen proto, aby je nominovaný vyhrál, jde hlavně o kampaň dané strany.

Co je tedy Progresivní Slovensko? Z děkovačky Čaputové Mistríkovi při jeho vzdání se kandidatury uvádíme:

“Frustrace z nespravedlnosti a arogance mocných nás totiž spojuje všechny – tak voliče opozice, tak koalice. Tak Slováky, jakož i Maďary a Romy. Všechny, bez ohledu na naši víru nebo sexuální orientaci. “

Jako sorry, ale pokud někdo cítí za každou cenu rozlišovat a zdůrazňovat rasu, náboženství, sexuální orientaci, jde o rasismus, náboženskou nesnášenlivost a sexuální diskriminaci.

Ale co se divíme? V podání Progresivního Slovenska jsou to ty pravé hodnoty – vše, co není bílé, vše co nemá původ v křesťanské kultuře, vše co zavání jakoukoliv sexuální odchylkou. Naopak negativní příchuť získává vzpomínání na národ, patriotismu, kultury, která má původ hluboko ve starověku a zvrhlým chováním myslí “zastaralé” trvání na svazku muže a ženy.

Případné vítězství Čaputové bude připsáno právě tímto progresivním trendům. A bude to signál, že je třeba tlačit na všech frontách směrem k “otevření” slovenské společnosti – migrantům, homosexuální agendě, schválení istanbulského protokolu týkajícího se změn v genderové politice apod. Samozřejmě, konečně skončí ta neprogresivním abnormalita, že na Slovensku stále nemáme mešitu.

Je to přehnané? Jak by mohlo, když jde o agendu, která je společná progresivistům napříč celou západní sférou. Samozřejmě je to zabalené v líbivých slovech o moderní správě, angažovanosti občanů, vyšší míře samostatnosti a svobody apod. Jenže samotné změny ve vztahu k základním strukturám společnosti musí jít při plnění politiky progresivistů přesně opačným směrem

Pokud například potřebujete prosadit změny o vztahu rodič-dítě, pokud chcete aby na Slovensku zavládl model norského Barnevernetu, nutně musíte posílit státní struktury, vytvořit státem financovanou infrastrukturu a posílit mocenské pravomoci státu. Tím se rodič dostává do postavení obyčejného pečovatele, který má v dočasné péči státem vlastněné dítě a o které může kdykoliv přijít.

Toto je pravá tvář levice, která se tváří tak hrozně progresivně. Jako u každé levice je to jen další ze způsobů jak přenést moc od občana do centra, jak ho zbavit ještě většího množství peněz, jak získat ještě více moci.

Zuzana Čaputová není a nikdy nebude našim kandidátem. Ale každý se rozhoduje svobodně. Nakonec, máme demokracii a pokud vás progresivci přesvědčí v demokratické soutěži, nelze vůči tomu nijak namítat.

Autor: slobodnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 678,00 Kč
Vybráno 39.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 474 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
81 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.