800px-Zuzana_caputova
4.3.2019
Kategorie: Politika

Slovensko: Zuzana Čaputová – kandidátka radikální levice

Sdílejte článek:

SV

Vůdkyně opozice ve volbě slovenského prezidenta má všechno, co má úspěšný kandidát mít. Má charisma, má příběh, vypadá fantasticky, je transparentní. Zkrátka dokonalý materiál …

Lidí, kteří podléhají prvním dojmům a dají jen na vzhled, je třeba upozornit, že Čaputová je hlavně místopředsedkyní Progresivního Slovenska. Do voleb prezidenta strany nominují kandidáty nejen proto, aby je nominovaný vyhrál, jde hlavně o kampaň dané strany.

Co je tedy Progresivní Slovensko? Z děkovačky Čaputové Mistríkovi při jeho vzdání se kandidatury uvádíme:

“Frustrace z nespravedlnosti a arogance mocných nás totiž spojuje všechny – tak voliče opozice, tak koalice. Tak Slováky, jakož i Maďary a Romy. Všechny, bez ohledu na naši víru nebo sexuální orientaci. “

Jako sorry, ale pokud někdo cítí za každou cenu rozlišovat a zdůrazňovat rasu, náboženství, sexuální orientaci, jde o rasismus, náboženskou nesnášenlivost a sexuální diskriminaci.

Ale co se divíme? V podání Progresivního Slovenska jsou to ty pravé hodnoty – vše, co není bílé, vše co nemá původ v křesťanské kultuře, vše co zavání jakoukoliv sexuální odchylkou. Naopak negativní příchuť získává vzpomínání na národ, patriotismu, kultury, která má původ hluboko ve starověku a zvrhlým chováním myslí “zastaralé” trvání na svazku muže a ženy.

Případné vítězství Čaputové bude připsáno právě tímto progresivním trendům. A bude to signál, že je třeba tlačit na všech frontách směrem k “otevření” slovenské společnosti – migrantům, homosexuální agendě, schválení istanbulského protokolu týkajícího se změn v genderové politice apod. Samozřejmě, konečně skončí ta neprogresivním abnormalita, že na Slovensku stále nemáme mešitu.

Je to přehnané? Jak by mohlo, když jde o agendu, která je společná progresivistům napříč celou západní sférou. Samozřejmě je to zabalené v líbivých slovech o moderní správě, angažovanosti občanů, vyšší míře samostatnosti a svobody apod. Jenže samotné změny ve vztahu k základním strukturám společnosti musí jít při plnění politiky progresivistů přesně opačným směrem

Pokud například potřebujete prosadit změny o vztahu rodič-dítě, pokud chcete aby na Slovensku zavládl model norského Barnevernetu, nutně musíte posílit státní struktury, vytvořit státem financovanou infrastrukturu a posílit mocenské pravomoci státu. Tím se rodič dostává do postavení obyčejného pečovatele, který má v dočasné péči státem vlastněné dítě a o které může kdykoliv přijít.

Toto je pravá tvář levice, která se tváří tak hrozně progresivně. Jako u každé levice je to jen další ze způsobů jak přenést moc od občana do centra, jak ho zbavit ještě většího množství peněz, jak získat ještě více moci.

Zuzana Čaputová není a nikdy nebude našim kandidátem. Ale každý se rozhoduje svobodně. Nakonec, máme demokracii a pokud vás progresivci přesvědčí v demokratické soutěži, nelze vůči tomu nijak namítat.

Autor: slobodnyvyber.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 409 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
81 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.