DEMOFANSSLOVENSKO
10.7.2021
Kategorie: Politika

Slovensko ve varu?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝRozdělení Československa po tzv. Sametové revoluci přineslo problémy mnoha lidem v pohraničních oblastech na pomezí následnických států, tedy České republiky a Slovenska. Mnoho lidí v jedné zemi bydlí a v druhé pracují, mají chatu, zahrádku. Naštěstí obě země byly donedávna k sobě přátelské a přeshraniční styk fungoval na sousedské bázi a v atmosféře před rozdělením Československa. Navíc si přiznejme, že taková Praha je plná Slováků, kteří naprosto nikomu nevadí a nadále se máme navzájem rádi. To vše platilo do doby, než se moci ujala poslední slovenská vláda a na Bratislavském hradu zasedla prezidentka Čaputová.

Česko – slovenské hranice byly po dlouhou dobu pouze místem, kde začínala platit jiná dálniční známka a krásná čeština přešla do zpívavější slovenštiny. Řada Čechů miluje Tatry, obdivuje půvab bratislavských dívek a udržují se i vzájemné příbuzenské vztahy. Slováci jsou našimi nejbližšími přáteli a nikdy by nás nenapadlo, že se to změní. Tedy až na zásadní slovenský průšvih, kterým je příslušník tohoto národa v našem premiérském křesle. Babiše nám byl asi čert dlužný, a právě on měl zůstat v okolí místa svého narození. Bohužel současná situace kolem covidu a snaha slovenských politiků zalíbit se Bruselu za každou cenu mění Slovensko k nepoznání. A s tím i hraniční režim, který včera nejlépe vyjadřovalo množství po zuby ozbrojených policistů.

Nyní malinko odbočíme. Práce policisty a vojáka je velmi těsně vázána na mocenské struktury každé země. Stát se členem těchto ozbrojených sborů musí od jedince vyžadovat určité vlastnosti, jejichž nepřítomnost u jiných neumožňuje tu práci vykonávat. Co vše musí být součástí vlastností lidí, kteří na příkaz kohokoliv, kdo se dostane různým způsobem k moci, dokážou i přes naprosto nelogické příkazy a opatření pozvednout zbraň či štít na obranu naprosto arogantních a neschopných politiků? Uvědomují si tito příslušníci vybaveni zbraněmi a pravomocemi šikanovat a omezovat obyvatele a občany, že slouží vládám, které byly zvoleny z důvodu, kterým je správa země ku prospěchu vlastních voličů, a pokud se tito proti nim někdy postaví, je to proto, že tu správu provádí špatně? Že jsou prodlouženou rukou arogance moci a zároveň nastavují štíty pro obranu často největších grázlů ve společnosti? Kdysi si vlastní ochranu platila sama šlechta, dnes je hrazena z našich daní, a ještě se jejich hlavně otáčí proti nám. Jak poté vnímat situaci, kdy stojí kordóny policistů proti lidu a nutí je poslouchat povely vydávané úzkou zájmovou skupinkou zneužívající důvěru získanou na základě falešných předvolebních slibů?

Policisté obsadili hranice Slovenska, protože na 10.7.2021 jsou nahlášeny u našich sousedů demonstrace namířené proti vládě chovající se k vlastním lidem až fašisticky-diskriminačně. Ve jménu covidu dochází k segregaci obyvatelstva, je vnášena vzájemná nenávist a nevraživost, navíc je na slovenském lidu prováděn vakcinační experiment. Prounijní řiťolezecká liberální vláda společně se Sorosem dosazenou prezidentkou Čaputovou vytvořily z této krásné země bruselský protektorát. Covidová mafie způsobila rozvrat společnosti, uzavřela Slovensko do izolace a absolutně ignoruje jakékoliv hlasy a názory, které jsou v rozporu s její strategií. To je podobné chování vlád ve většině Evropy, nicméně ta slovenská jde striktně za svým a k občanům se chová s obrovskou dávkou arogance a agrese. Důkazem toho je i schválení protidemonstrace schované za akcí Čaputovou podporované LGBT komunity, kterou sama prezidentka podepsala a připravila tím ještě výbušnější prostředí.

Řada občanů podlehla nátlaku a připomíná proslulá ovčí stáda nacházející se na úbočí nádherných Tater. Jsou však i tací, kteří se vzepřeli diktátu a na dnešní den připravili demonstrace. Slovenská policie a zbytky armády jsou v pohotovosti. Americké tanky momentálně se nacházející u našich sousedů s nastalou situací snad nemají nic společného a slouží pouze k strašení Rusů a Bělorusů. Nicméně ozbrojenci na hranicích a ve městech patří k dnešními koloritu a bude zajímavé sledovat, jak moc budou ještě Slováci trpělivými.

Nespokojenost kolem covidové politiky, zamítnutí možnosti uspořádat referendum a používání národa jako stáda bílých myší, na nichž je prováděn experiment, jsou dostatečné důvody, proč se postavit vládě a Čaputové. My Češi se k nim momentálně jako bratři v odboji přes hranice nedostaneme. I to vysvětluje ozbrojence na přechodech a příkaz uzavření návštěvníků Slovenska do povinné karantény. Politici se začínají bát a kopou kolem sebe. V Bratislavě i u nás. Blíží se snad čas zúčtování? Držme normálním Sovákům palce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 221 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)