SLOVENSKOVLADAMATOVIC
29.1.2021
Kategorie: Politika

Slovensko: Když v Kocourkově zavádějí fašismus

Sdílejte článek:

COM/IVAN LEHOTSKÝ

Těch bizarních nesmyslů a hříchů partičky lidí, kteří dnes vládnou Slovensku, je stále více. Podívejme se jen na některé z nich, které přinesly uplynulé hodiny a dny.

  • Kocourkovské zvěsti I – S Bruselem a NATO na věčné časy a nikdy jinak!

Národní rada schválila novou Obrannou strategii SR. Velkou spokojenost s jejím schválením neskrýval šéf výboru pro evropské záležitosti Tomáš Valášek (Za lidí), který je toho názoru, že “NATO dává záruku, že ačkoli se země někdy nevědí shodnout, v klíčové věci se umí spojit.” Jen pro úplnost pana Valáška doplňme, že i země Varšavské smlouvy se kdysi uměly v klíčové věci spojit, a také bývalý Slovenský stát se během války v klíčové věci vždy uměl spojit se svým německým spojencem, ale všichni víme, že to bylo něco zcela jiného než naše dnešní spojenectví se Spojenými státy americkými.

Valášek tvrdí, že “Slovensko nemá žádný problém s ruským národem či Ruskou federací, ale prvořadou povinností naší vlády je chránit život a zájmy občanů, a ty se rozcházejí s představami Moskvy.” Tedy abyste tomu rozuměli: pan Valášek ví lépe než občané, jaké představy oni všichni mají o svém životě a zájmech. A také ví, že představy všech těchto občanů jsou totožné s představami EU a NATO, ale rozdílné od představ Moskvy. Tomu se říká demokracie a svoboda, kdyby to stále někomu nezapínali.

  • Kocourkovské zvěsti II – Dalších dvanáct miliard eur pro občany!

Ministr financí Eduard Heger a ředitel Institutu finanční politiky Eduard Hagara informovali, že pro balík peněz na Plán obnovy bude muset Slovensko zavést nové daně, píší aktuality.sk. Téměř 6 miliard eur na podporu ekonomiky budou lidé splácet v následujících letech. Tedy můžeme se radovat, stát bude mít o šest miliard více na různé skvělé europrojekty!

Jaký je to rozdíl v porovnání například s předchozími vládami! Zatímco ty tuto šanci promarnit penězi na různé nesmyslné sociální výdaje, tato koalice se s tím nebabrala a šmahem ruky do státního rozpočtu lidem přinese šest miliard eur. Vidíte i vy ten rozdíl? Předešlá vláda by ty peníze lidem vzala na daních, zatímco tato jejich lidem přinese do rozpočtu. Šest plus šest, tedy to máme hned dvanáct miliard k dobru, možná by nám vypočítal pan Heger. (Velmi podobným odborným a logickým postupem nám tento skvělý ekonom v minulosti již vypočítal jiné věci, například jak to bylo s tím bankovním odvodem, který vláda odpustila bankám, čímž ty peníze vlastně ušetřila občanům.)

  • Kocourkovské zvěsti III – testovací a očkovací koroniny a kovidiny

Letošní ceny za nejlepší herecký výkon se ještě nedávaly, ale už tu máme horkou kandidátku. Tak přesvědčivě zahrát sestřičku, která je rozhořčená a zděšená z toho, že nikdo nevěří její verzi o lékařích, kteří dostali anafylaktické šoky po vakcinaci proti koronavirus, to jste ještě neviděli, vlastně neslyšeli. Opravdu stojí za to poslechnout si monolog dotyčné dámy ZDE . Člověk by jí téměř uvěřil, nebýt toho, že oficiální místa a pravdutvořivá mainstreamová média nám vysvětlila, jak to ve skutečnosti bylo.

Bratislavský samosprávný kraj (BSK) sesbíral údaje ze všech měst a městských částí a zjistil statisticky významné odchylky tak v počtu testovaných, tak v podílu pozitivně testovaných na onemocnění COVID-19. Podobné nesrovnalosti zjistily i další samosprávy. “Nevíme, jaká data byla použita pro určení pozitivity, protože průběžné výsledky z našich odběrových míst vykazovaly výrazně nižší čísla,” upozornil primátor Bratislavy Matúš Vallo. Řekl také, že rozhodnutí vlády o okresech, ve kterých má být druhé kolo plošného testování, bylo politickým rozhodnutím. A ještě k tomu se i on přidal k těm, kteří požadují zveřejnění podrobné metodiky získávání dat, jakož i detailní informace o počtu testovaných za každé jedno odběrové místo zvlášť. Píše o tom TASR, je to taková nenápadná zprávička. Když si to přeložíme do normálního jazyka: dokonce i sluníčkový primátor Vallo zcela otevřeně říká, že současná vládní moc pracuje s velmi podivnými čísly, na základě kterých šikanuje lidi, sledujíc tím politické cíle. Je to skandál? Jistěže ne. Kdyby se to dělo za předešlé vlády, tak to by samozřejmě bylo něco zcela jiného.

Premiérská plačovka přinesla informaci o tom, že vláda zvažuje testování lidí nejen z předních, nosních dírek, ale i z té zadní, která se nepatří vzpomínat. Tolik našeho pana předsedy vlády s jeho kreativními nápady někteří někam posílají, že nakonec je lze poslechne …

Od středy se kovid teror opět přitvrdil, doklad o negativním PCR nebo antigenovém testu na COVID-19 je potřebný i při cestě do práce, do banky, či při pobytu v přírodě (velmi důležité je mít ho u sebe zejména v hustém lese, ochrání vás před napadením veverkami). Policisté upozorňovali, že od středy budou dodržování pravidel více kontrolovat. A opravdu, začali s silničními kontrolami a řidiče, kteří nemají certifikát, podle dostupných informací otáčejí. Podle policie většina zastavených netestovaných tvrdila, že jde k lékaři. Z těchto informací vyplývá, že ty rozhovory zřejmě probíhají přibližně takto:

– Kam jdete, pane řidič?

– K lékaři, velmi mě bolí břicho, asi mám akutní zánět slepého střeva.

– Máte papír o testu?

– Nemám, vždyť podle vyhlášky při cestě k lékaři ho nepotřebuji.

– To říká každý, to jsou výmluvy. Otočte vozidlo a buďte rád, že vám nedám pokutu.

  • Kocourkovské zvěsti IV – když se i mistr tesař utne

Ozývají se zlomyslné hlasy, že prý je problém, že Danielovi Lipšicovi zajistil bezpečnostní prověrku jeho kamarád Milan Krajniak. Transparentní protikorupční předseda vlády Igor Matovič v tom však žádný problém nevidí. “Dal mu Krajniak prověrku nebo Národní bezpečnostní úřad?” Ptá se. A my si na jeho řečnickou otázku společně odpovězme: no přece Národní bezpečnostní úřad, čili odpovědná státní instituce, takže to musí být v pořádku. Dezinformátori se nás sice budou snažit zmást tvrzením, že pokud nějaký padouch, například takový Kočner někomu něco vybavil v nějaké státní instituci, například u soudu, tak že toto je přesně to samé. Ale my víme, že v tom je zásadní rozdíl, že?

Je známo, že zemědělství je v dlouhodobých problémech. A že ministerstvo pod vedením ministra Jána Mičovského (OĽaNO) nefunguje. A že kromě mnoha jiných horkých věcí, které by tam bylo třeba urgentně řešit, by bylo nanejvýš vhodné normalizovat poměry v zemědělském platební agentuře (PPA), protože je zoufale třeba, aby do krachujícího zemědělství konečně mohli začít proudit peníze. Jenže problém je, že je nemá kdo zajišťovat a rozdělovat, protože šéf PPA loni odešel, nový nebyl ani na podruhé vybrán a agenturu nyní vede člověk, který nesplňuje ani základní požadavky na její vedení. Prošetřuje to už i generální prokuratura a dokonce i Brusel, přičemž hrozí, že nebudeme mít na PPA dosah a peníze nám bude rozdělovat Polsko nebo Rakousko. Plán obnovy, který ministerstvo předložilo, je prý úplným skandálem, transparentnost dění v této instituci je … zkrátka ve stylu OĽaNO a termíny začínají u několika zainteresovaných vyvolávat paniku. Jinými slovy, i v tomto resortu to vypadá stejně jako v ostatních.

Unie měst Slovenska (UMS) si stěžuje, že stát nebere města a samosprávy jako relevantní partnery. Uvedl to prezident UMS Richard Rybníček: “My prostě nevnímáme, že stát dostatečně reflektuje na doporučení odborníků a jsme zmatení. Nevíme, co nás čeká, “řekl. Tedy dokonce tentýž Rybníček, který je jinak kovaným sluníčkářem, použil podobná slova, jako používají odboráři když hodnotí “snahu” této koalice o “sociální dialog”. Je to jen náhoda? Neudělali soudruzi z OĽaNO někde chybu?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 526 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)