facebook-chce
25.10.2017
Kategorie: Společnost

Slovensko: Facebook zde testuje změnu – z hlavní stránky zmizely příspěvky médií, obchodů i třeba politických stran

Sdílejte článek:

COM

Facebook už od konce září na některých uživatelích začal testovat nové zobrazení příspěvků. Ve středu a ve čtvrtek se již masově změnil mnoha lidem na Slovensku.

Na mobilu a na počítači již nevidí příspěvky tak jako dosud, ale najdou tam jen to, co sdíleli jejich přátelé. Příspěvky stránek – například médií, osobností, politiků, značek či zábavné stránky – jsou přesunuty pod samostatnou záložku nazvanou Průzkumník (Explore Feed).

Oddělit to podstatné od nepodstatného z pohledu uživatelů a dostat z firem více peněz za reklamu je to z pohledu majitelů facebookových stránek. Slovákům z ní tedy zmizely příspěvky ze stránek, kterým dali palec nahoru.

Facebook příspěvky ze stránek mediálních domů, internetových obchodů či politických stran a hnutí odsunul do nové záložky nazvané v češtině Průzkumník příspěvků. Ta je v současné „hlavní“ podobě Facebooku schovaná. Jediný způsob, jak se dostat uživatelům na oči je pro majitele stránek zaplacení reklamy.

Na testování změn a jejich možný vliv upozornil Denník N, kterému je potvrdil i viceprezident největší sociální sítě Adam Mosseri s tím, že tento test bude probíhat několik měsíců. Facebook zároveň podle vyjádření pro The Guardian v současnosti neplánuje globální spuštění nové podoby newsfeedu. 

Facebook s nasazením testovací verze začal v noci ze středy na čtvrtek na Slovensku, Srí Lance, v Bolívii, Guatemale, Srbsku a Kambodži. Podle analýzy informací o aktivitě uživatelů Facebooku na stránkách 60 slovenských médií se po prvních dnech testování ukázal dramatický propad schopnosti oslovit potenciální čtenáře o desítky procent. 

ZDROJE: Denník N, Hospodářské noviny

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 261,00 Kč
Vybráno 32.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.