SLOVENSKOVLADAMATOVIC
1.2.2021
Kategorie: Společnost

Slovensko: Budou moci lidé z domu jen na povolení státu přes SMS?

Sdílejte článek:

COM/HS

Současný lockdown podle slovenského ministra zdravotnictví Marka Krajčiho nezabírá. Pacienti v nemocnicích stále přibývají a ministr si není jistý, jak dlouho to nemocnice dál vydrží. V úterý proto zasedne pandemická komise. Krajčí chce s odborníky probrat aktuální velmi závažnou epidemickou situaci.

” Situace začíná být velmi vážná , navzdory všem přijatým opatřením. Budu se ptát, co v této situaci dál dělat, “řekl Krajčí před jednáním vlády.

Podotkl, že od 8. února bude Slovensko v černé fázi, kdy by v principu mělo být zcela uzavřeno a fungovat by měla jen kritická infrastruktura. ” Epidemická situace nasvědčuje, že toto by byl asi správný krok ,” doplnil ministr. Toto téma však ještě musí řešit s odborníky a vládou.

Krajčí zároveň uvažuje, že při zpřísnění zákazu vycházení, by občané při opuštění domácnosti museli poslat SMS do centrály, ta by musela důvod odchodu z domácnosti potvrdit. Odchod by byl jen na určitý čas. SMS zprávy by kontrolovala policie.

Exministr zdravotnictví Tomáš Drucker (Dobrá volba) nevidí systému SMS-ek jako dobrý nápad. Na sociální síti se zeptal, zda se současný ministr Krajčí “zbláznil”. 

“Ministr Krajčí se zřejmě definitivně zbláznil. Navrhl, abychom před odchodem z domu posílali SMS na centrálu s uvedením důvodu odjezdu a policie to zkontroluje, “napsal v pondělí Tomáš Drucker.

Raši o zpřísnění lockdownu

“Lockdown nefunguje, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Nemocnice jsou stále plnější a plnější a obává se, dokdy to ještě budou zvládat. Proto vláda jedná o jeho zpřísnění … Každý, kdo bude chtít vyjít ven, do práce, vynést smetí, do obchodu, bude muset poslat SMS a když mu vycházku stát schválí, bude si moci jít nakupovat? ” ptá se v souvislosti s Krajčiho vyjádřeními před pondělním jednáním  vlády další exministr zdravotnictví Richard Raši (Hlas-SD).

O ministrovi mluví jako o “věrném pejskovi” premiéra Matoviče. “Prosazuje plošné testování. Stálo nás již desítky milionů eur a výsledek – stále plnější a plnější nemocnice. Stále méně a méně lidí na přesných PCR testech, stále více lidí s modrým papírkem, který může být a v mnoha případech i je klamný … “

Vláda podle slov opozičního poslance Richarda Raši boj s koronou prohrává. “Počet mrtvých se blíží k pěti tisícům a přestože Igor Matovič a vláda probrali za tyto oběti odpovědnost, Slovákům to není nic platné …”

“Díky vládě patříme k nejvíce postiženým zemím na světě a jediné, co nám v této chvíli může pomoci, je změna. Způsob jakým vede boj proti pandemii premiér Matovič nás přivedl do dnešního stavu. Pokud ho povede nadále, i nám se povede stejně. A proto pokud se chceme mít lépe, musí přijít změna. Ne my, ale premiér a ministr zdravotnictví by měli posílat sms-ky. A v nich si dohodnout si termín u prezidentky a podat demisi. “

Šimečka: Tuším si z nás už dělají nepěknou srandu

“Toto je ten vytoužený stav, ke kterému mělo vést iks kol plošných testování, které premiér Matovič vnutil zemi? Před dvěma týdny nám sebevědomě oznámil, že aktuálně dvě kola testování nám srazí křivku infikovaných na polovinu, a děti budou od 1. února ve škole. Křivka však zůstala přesně taková, jak předpovídali analytici, děti samozřejmě dále sedí doma, a vláda hovoří o tom, že stav se zhoršuje a ven budeme moci jít jen po povolení SMSkou? ” Ptá se europoslanec Michal Šimečka.

Šimečka dodal, že je za účinné opatření a jejich přísné dodržování, včetně omezení mobility.

“Jenže Igor Matovič neumí vynutit ani jen současně platná pravidla, a zejména již měsíce neposlouchá vědce, lékaře a dokonce ani vlastního ministra – například když ho před Vánocemi všichni prosili o zpřísnění podmínek. Namísto toho vrhá celou svou politickou energii do dalších a dalších celoplošných testování, které žádná jiná země na světě v této podobě nedělá, a přesto jsou na tom v přírůstcích úmrtí na milion obyvatel téměř všechny lepší, než my. “

Podle europoslance v současné situaci nepotřebujeme další “spektakulární nápady”. Zaměřit bychom se měli na poctivé dodržování platných omezení, na kterých kontrolu vláda opakovaně a trestuhodně rezignovala.

“A potřebujeme také důsledné trasování a testování v ohniscích, plus co nejrychlejší rozběh očkování. A samozřejmě efektivní kompenzační schémata pro všechny, kterým korona zničila zaměstnání, podnikání, nebo školní docházku, “dodal.

  • hlavnespravy.sk
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 017 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)