caputovaSefcovic
19.3.2019
Kategorie: Politika

Slovenské presidentské volby: Kdo bude menší zlo?

Sdílejte článek:

SAMUEL GDOVIN

Na Slovensku se už stalo “tradicí”, že ve druhém kole prezidentských voleb se volí tzv. menší zlo. Ani teď tomu není jinak. Do druhého kola se dostali eurohujeři Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Přece je však mezi nimi mírný rozdíl.

První kolo prezidentských voleb s přehledem vyhrála ultraliberálka Zuzana Čaputová se ziskem přibližně 40,6% hlasů. Do druhého kola s ní postupuje i Maroš Šefčovič, který získal 18,7% hlasů voličů.

Těsně před branou druhého kola skončil pronárodní kandidát Štefan Harabin se 17,4%, čtvrtý skončil Marian Kotleba s 10,4%, na pátém místě se umístil František Mikloško, který získal 5,7% a Béla Bugár se ziskem 3,1%. Ostatní kandidáti měli méně než 3%.

Dva postupující Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič tedy budou muset lovit voliče primárně ve vodách Štefana Harabina a Mariana Kotleby. Podívejme se tedy na to, kdo je z těchto dvou finalistů takzvané “menší zlo” ​​pro národně a křesťansky smýšlející lidi.

Eurofanatizmus

Maroš Šefčovič je jako eurokomisař symbolem Evropské unie a jejích byrokratických nařízení. Neznamená to však, že by Zuzana Čaputová byla o něco méně eurofanaticky naladěná. Z jejího vyjádření a také z idejí její strany (Progresivní Slovensko) vyplývá, že je tvrdá zastánkyně Evropské unie a prozápadního směřování Slovenska.

V této sekci tedy mezi Šefčovičem a Čaputovou není prakticky žádný rozdíl.

migrace

Šefčovič tvrdí, že jako eurokomisař bojoval proti povinným kvótám na migranty. Toto tvrzení však neumíme ověřit. Faktem je, že Šefčovič byl součástí eurokomise, která se tyto povinné kvóty snažila vnutit zemím EU včetně Slovenska. Šefčovič později dokonce žádal slovenskou vládu, aby v této souvislosti stáhla žalobu na evropskou komisi.

Čaputová je na tom s podporou migrace podobně. V předvolebních odpovědích na otázky uvedla, že k migrantům musíme být více solidární.

Vztah k Rusku

Z předvolebních vyjádření vyplývá, že Čaputová, by byla pokračovatelkou štvavého slovníku Andreje Kisky. Podle ní je pro nás Rusko hrozbou.

Maroš Šefčovič naopak volí smířlivější tón a tvrdí, že chce udržovat dobré vztahy s Ruskou federací.

Kontakty ve světě a zkušenosti

Šefčovič je zkušený diplomat, který má mnoho kontaktů na světové lídry. Zkušenost ze světové politiky je tedy jednoznačně na jeho straně.

Čaputová je naopak velká neznámá. Kromě pezinského smetiště a napojení na americké mimovládky o ní nic nevíme. A co se z neznámého člověka v prezidenstkém křesle může vyklubat, jsme mohli zažít na vlastní kůži v podání Andreje Kisky.

LGBT agenda a tradiční hodnoty

Zuzana Čaputová je jako ultraliberálka tvrdou zastánkyní LGBT agendy. Otevřeně hovoří o tom, že podporuje registrované partnerství, jakož i adopce dětí pro homosexuály.

Maroš Šefčovič podporuje tradiční hodnoty a LGBT agendu odmítá.

křesťanství

Šefčovič tvrdí že je křesťan a pravidelně chodí do kostela. Někteří mu však zazlívají, že byl členem KSČ, a proto jsou jeho tvrzení neupřímná. Třeba ale uznat, že taková byla doba a Šefčovič příliš neměl na výběr. Když chtěl studovat na prestižní Moskevské univerzitě, musel se jako 19-letý jednoduše stát členem komunistické strany. To nutně nemuselo znamenat, že nebyl praktikujícím křesťanem.

Čaputová se ke křesťanství nehlásí naopak otevřeně praktikuje zen. Ke konci kampaně se však výrazně oháněla křesťanstvím a tvrdila, že s její liberalismem se to vůbec nevylučuje.

Opak je však pravdou. Křesťanství a liberalismus je jako voda a oheň.

rodinné zázemí

Důležitější jsou však skutky a ne jen slova. Když se podíváme do jejich rodinného zázemí zjistíme, zda svůj vztah ke křesťanství a rodinným hodnotám myslí opravdu vážně.

Zuzana Čaputová má 2 děti a jen nedávno se rozvedla se svým manželem. V současnosti žije “nadivoko” s novým partnerem.

Její životní styl tedy není v souladu s křesťanskými hodnotami a Slováci by si měli velmi dobře rozmyslet, zda by nebylo špatné mít hlavu státu, která nás bude takto prezentovat ve světě.

Maroš Šefčovič je ženatý a s manželkou má 3 děti. Jeho životní styl tedy naznačuje, že to s křesťanskými a tradičními hodnotami myslí upřímně. V zahraničí by nás tedy prezentoval důstojně.

Co z toho všeho vyplývá?

Mnozí lidé, kteří volili Štefana Harabina a Mariana Kotlebu jsou z výsledků voleb zklamaní, a proto se druhého kola prezidentských voleb nezúčastní. Když se však část z nich přece jen rozhodne jít volit, menším zlem pro národně a křesťansky orientované voliče je tedy jednoznačně Maroš Šefčovič.

Autor: Samuel Gdovin

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 794 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
126 komentářů