2.11.2013
Kategorie: Společnost

Slovaci si z nas robi srandu

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 02|10|2013

Kura, jak je to dluho, co sem si robil srandu ze slovenskych voleb? Obskurni politycke strany, bruselojidni polityci, bilbordu podel cest tolik, že ani Tatry nebyly vidět. Neuplynulo tak dluho, a fčil si robi Slovaci srandu z nas. Pry zme si kvit. Pomsta za volby 1946, kdy zme k nim dosadili bolševiky. Tuž pry si fčil nemame co vyčitat. Pohled zvenku od lidoveho politologa Skrebca je duležity, abyzme si zas nemysleli, že zme pupkem Evropy.

 

 

1. KSČM a její b – mužstvo ČSSD získaly dohromady 37 % – méně než u nás SMER, což je náš ústřední bolševik. Zde se odráží jistý rozdíl dějinného vývoje : u nás se komunisté buď masově překovali na sociální demokraty nebo rovnoměrně porozlézali po všech myslitelných stranách. Takže v origo – hardcore komunistické straně zůstala v zásadě jen sbírka úchylů . To u vás se vnuci Josifa Vissarionoviče koncentrovali hrdě pod původní vlajkou a idejemi, což jim sice přináší bobříka upřímnosti, ale nic to nemění na faktu, že je to banda zkurvených bolševických zmrdů, ochotná za štěstí všech ostatních bojovat zejména utrácením prachů všech ostatních a postupnou přestavbou země na jeden velký lágr – pro všechny ostatní.

 

2. ODS. Modří ptáci uhráli výsledek co do procent nápadně podobný naší straně s podobnou korupčního minulostí, průšvihů a podle všeho i budoucností – SDKÚ. Jedna i druhá dnes připomínají nějaký užitný předmět, za který již máme náhradu v podobě novějšího modelu, ale sentiment nám brání hodit ho rovnou do odpadků – a tak ho vyneseme do sklepa protože “by se ještě mohl sejít”. I když polovina součástek již není původní a celé to drží pohromadě zejména lepící páska a víra v Boha. Což v překladu znamená, že ten krám poletí až za pět let, když budeme uklízet sklep .

 

3. Zelenomrdi se do parlamentu nedostali, což považuji za jeden z největších volebních úspěchů.

 

4. KDU – ČSL ze všeho nejvíc připomínají naše “maďarské” strany, zejména MOST-HID , tj. stranu která má počet dosažených procent default nastaven s oscilací plus minus 3 %, a to bez ohledu na svůj program, lídra, vládní aktivity, opoziční aktivity, počasí, úrodu, neúrodu, války, epidemie, dopady meteoritů, útok mimozemšťanů nebo cokoli jiného. Chcete vědět kolik u nás dostanou Maďaři v příštích volbách, ať už se budou konat kdykol ? Řeknu vám to zcela přesně : 8-11 %. Kolik dostane u vás KDU – ČSL ? 7-9 % . Chcete vědět proč? I já.

 

5. TOP09. Nedokážu dost dobře pochopit důvody existence této strany. Výkladní tváří je člověk, o kterém se nikdy zcela přesně neví jestli jen spí nebo už konečně usnul na věky. Důvod jejího vzniku je jasný: Přichází Spasitel,  hurá. Důvody další existence – po tom , co s voliči vyjebali a vytřeli si řiť úplně stejně jako ti, které přesně za toto slibovali vyměnit a poslat na smetiště dějin v těch minulých volbách – si nedokážu zdůvodnit nijak. Snad pouze nutkavou touhou voličské základny dostat ještě jednou naloženo odzadu a bez lásky. Neumím si totiž dost dobře představit ani voliče, který by dokázal říci jeden jakýkoliv bod, ve kterém představuje kníže lepší volbu ve srovnání s kýmkoli jiným. Osobně netuším, co vlastně chtějí a co a proč vlastně nechtějí.

 

6. Okamura. Exotika v parlamentu musí být, my jsme měli Ľuptáka, vy jste měli Sládka. Aktuálně my máme Hlínu a vy Tomia. Stále někdo pochybuje, že jsme bratři z jedněch vajec narození? Japončík má štěstí na nápadné a dobře zapamatovatelné jméno. Co slibuje : a / celou sérii humorných zážitků na téma “čelní srážka Tomia Okamury s realitou” b / následnou atomizaci šestiprocentní strany na cca tři až pět frakcí, soupeřící skupinky vysídlených osob a dvě tvrdě znepřátelená křídla.

 

7. ANOfert – na závěr pan velkopodnikatel v oblasti dusíkatých hnojiv, tvůrce hodnot, potravinový magnát, zaměstnavatel a živitel poloviny národa, aktuálně také zakladatel, organizátor a vůdce druhé nejsilnější … ehm … strany.

 

Analogie mezi vaším ANO estébáka Babiše a našim ANO svazáka Ruska se nabízí tak velmi, že pouze vypíchnu pár rozdílů. Takže zaprvé – Babiš se k majetku dopracoval (dejme tomu) vlastnoručně. Minimálně v tom směru, že z jeho strany byl i nějaký osobní vklad, nějaké osobní úsilí, ono mu to do náruče nespadlo úplně zcela samo. Konkurenci si za její vlastní prachy odrovnal osobně.

 

 

Náš člověk v Praze na to šel šikovně a začal tím, že ovečkám nejprve dlouhodobě tlačil sračky do žaludku a ke sračkám do hlavy se propracoval až ve fázi, kdy si už na první stupeň ovečky zvykly a zaplatili mu za něj tolik, že si to už po finanční stránce mohl dovolit.

 

Co se týče otázek ohledně (ne jednotnosti sbírky existencí, které estébák do parlamentu s sebou dovlekl – přece jen ohlídat tu smečku, kterou přivedl na svět, to je čelindž jaký Babišovi z plna hrdla přeji, a pokud teď hledáte to správné slovo, tak je to ” škodolibost “. Pokud jsem se namátkou díval, pokud se jejich sejde více než pět, nedohodnou se ani na barvě hovna. Vzhledem k teplotě a tlaku vašeho reaktoru a po zvážení výsledků našeho experimentu s podobnou substancí tvrdím, že ANOfert se rozpadne do roka a do dne, a že následné tektonické posuny v parlamentu s sebou do půl roku vezmou i vládu, ať už ji sestaví kdokoli s kýmkoli.

 

Souhrnně o vašich volbách asi tolik, že netuším o čem vlastně byly, co tím chtěl básník říci, případně čím se program strany A liší od programu strany B a co by tedy hypotetické 50 % + vítězství kterékoli z nich přineslo. Vyhrála pravice? Vyhrála levice? Nebo alespoň řekněte kteří jsou kteří a podle čeho to poznám – a výsledek si už nějak odvodím i sám, do 101 počítat umím. Když byly volby ve Francii, věděl jsem že bolševik chce daně 75 % a extrémní pravice chce poslat cikány šupem domů do Rumunska. U vás ani divoká svině netuší. Zbývá jen pocit, že libovolná sestava, která teoreticky může sestavit vládu by teoreticky mohla udělat cokoliv, od znárodnění podniků nad 25 zaměstnanců a přijetí eura po zrušení minimální mzdy a DPH a vystoupení z EU – a nic z toho by v zásadě neodporovalo té sbírce výkřiků do tmy (tzv. ” volební program ” ), které ji do parlamentu dostaly.

 

Jeden z nejzajímavějších komentářů jsem odchytil od nějakého politologa – totiž pokud předčasné volby “nic nevyřešily ” a jejich výsledky hodinu po ohlášení plošně považujeme za zdravý základ pro další předčasné volby vypsané co nejdříve, je namístě otázka, zda předčasné a tím spíše řádné volby vůbec principiálně mohou zrodit výsledek, který povede jinam než k objevení zbrusu nové zkratky na cestě přímo do pyče .

 

Cele hodnoceni česke povolebni situace tady.

 

 

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Prešpork

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 100 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.