auto1018
10.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Sloučení pokut za parkování je aktuální téma i v autopůjčovně

Sdílejte článek:

S parkováním je potíž nejen v Praze, ale už i v každém větším či menším městě. Modré zóny se tím pádem staly hitem místních zastupitelů. Z prvotního záměru, kterým bylo zajistit parkování místním řidičům, se tato aktivita překlopila do zuřivého vybírání pokut. Radní zjistili, že si lze pokutami slušně vylepšit rozpočet a jedná se o jistou a nezpochybnitelnou formu výběru peněz. Vytlačovací akce ovšem jen přelévají problém z jednoho místa na druhé, jelikož zásadním problémem je nedostatek odstavných parkovišť na okraji Prahy. Do města přijíždí ze středočeského kraje denně 160 000 lidí za prací. Kdo nemá jisté parkovací místo u práce, má většinou smůlu.

Desítky pokut za jeden přestupek

Tito lidé většinou hledají volná místečka, kde se dá. Pokud by zaparkovali auto na parkovacích automatech v Praze, z výplaty by museli ukrojit k benzínu další porci peněz za parkovné. Často se stává, že místo, které si vyberou a doufají, že je v souladu se zákonem, takové není. Městští strážníci mohou dávat pokuty již bez papírku za stěračem, takže o pokutě se hříšník dozví třeba až za 3 měsíce. To už jich může mít na kontě třeba i 50 za stejný přestupek.

Tyto situace řeší i naše autopůjčovna v Praze. Klient si pronajme automobil z naší autopůjčovny, začne parkovat na místě, kde to není oficiálně povoleno, ale je přesvědčen o tom, že je vše v pořádku. Do autopůjčovny následně dorazí velké množství pokut. V tomto případě je nejlepším řešením sloučení pokut. Musí se ovšem jednat o parkování a musí to být přestupky z jednoho místa (jedné městské části). Sloučení pokut za rychlost není moc efektivní, jelikož se k pokutě přibalí ještě trestné body za každý přestupek.

Autopůjčovna výzvy platí hned

V první fázi chodí do naší autopůjčovny výzva k zaplacení určené částky. Nejedná se o klasickou pokutu, ale o jakýsi poplatek za to, že se úřad přestupkem nebude zabývat. Většinou je tato výzva ve výši 500 Kč. Pokuta za špatné parkování je ovšem dle zákona v rozmezí 1500 Kč až 2500 Kč. Pokud chceme sloučit pokuty, tak tyto výzvy ignorujeme. Následně přijde informace o tom, že se konkrétní přestupek bude projednávat ve správním řízení. V tu chvíli kontaktujeme úředníka, který má věc na starosti a zažádáme o sloučení pokut.

Sloučení pokut

Úředník má povinnost pokuty sloučit. Od chvíle, kdy začne správní řízení, již nelze následně spáchané přestupky slučovat s předchozími. Sloučit lze pouze ty, které byly spáchány do doby zahájení správního řízení. Úředník následně čeká dosti dlouhou dobu, zda nepřijdou od Městské policie další pokuty. Ona tam je hodně dlouhá prodleva mezi zaznamenáním přestupku a časem, kdy se objeví u úředníka na stole. Těch přestupků je tolik, že ani nejmodernější technologie je nestačí v rozumné době zpracovat. Bohužel na projednání těchto přestupků si úředníci vyhradili 2 roky.

Maximální pokuta, kterou můžete za sloučené přestupky za parkování dostat je 4 750 Kč. Je to včetně 1 000 Kč správního poplatku. Tato pokuta může být samozřejmě nižší, záleží na tom, jak se úředník vyspí či spíše jaké jsou na úřadě v tomto směru doporučení.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 198 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...