2
5.11.2016
Kategorie: Společnost

Sledování České televize škodí vašemu zdraví

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Sledování České televize škodí vašemu zdraví. To je notoricky známý fakt. Ale občas to není špatné zkusit, čistě ze studijních důvodů. Zhruba tak, jak jsme to praktikovali “za bolševika”. Tehdy se také vyplatilo občas, přiznávám že se značným sebezapřením, přečíst úvodník hlásné trouby režimu, Rudého práva.

Byly to příšerné, odpudivé bláboly. Ale v těch kupách páchnoucího slovního hnoje se občas něco zablesklo. Třeba perlička informace, režimem utajované. Samozřejmě pečlivě zabalená do slovní vaty, jak se máme dívat na to že…. Anebo, a to častěji, tu probleskl první náznak varování, jakou novou lumpárnu na nás zase  režim chystá.

A tak jsem si včera pustil hlavní zpravodajskou relaci ČT 1. Se zvědavostí, co z uplynulého dne nám tam ukážou a jak to podají. Včerejší den byl totiž docela bohatý na “zajímavé” události u nás i ve světě. A všechny jaksi z jednoho soudku. Tak třeba z Rakouska hlásili několik útoků imigrantů na zdravotnický personál nemocnic. V Insbrucku pokus o znásilnění, v Moldingu hrozba podřezání psycholožky… A jako z udělání – prolátnul se i den utajovaný případ z Prahy. Z nemocnice Bulovka. Tam se imigrant taky pokusil znásilnit sestřičku. Jo, už jsme světoví.

Z Berlína přišla zpráva o zadržení Tunisana, člena islámského státu, vydávajícího se za syrského uprchlíka, který měl připravovat teroristický útok.  Dalších sedm afghánských “běženců” pak zadržela německá policie pro podezření z opakovaného znásilnění nezletilé. O důkazní materiál asi nebude v tomto případě nouze, protože si to, ničemové, natáčeli mobilním telefonem. A k tomu do třetice z Německa – zemský soud v Bonnu vynesl verdikt 15 let vězení pro Syřana, který v únoru letošního roku vyhodil z okna své tři děti ve věku 1, 3 a 7 let, aby se pomstil manželce. To všechno během jednoho dne.

Ve Francii samozřejmě stále, už druhý týden demonstrují policisté, ulice Paříže se proměnily ve skládku, tábořiště a bitevní zónu “běženců”… nemá smysl pokračovat. Protože o žádném z těchto problémů nepadlo v naší milované televizi ani slovo. Řeší se přece, už druhý týden, věci důležitější. Zásadní. Třeba medaile, nebo kdo co řekl k Číně.

A tak jsem usedl k bedně, abych se podíval, jestli alespoň tentokrát… Jestli nebude třeba zmínečka. Protože přece jen – Německo je hned vedle. Rakousko taky. A znásilňování sestřiček v nemocnici Afgháncem je u nás docela nový fenomén. Zkrátka den byl událostmi (jednoho a stále toho samého typu) docela nabitý.

Nečekal jsem zázraky. Co ale předvedla Česká televize a její  angažované, moderátorské svazačky v hlavní zpravodajské relaci, to mi opravdu vyrazilo dech. O Německu tu skutečně zmínka byla. Důkladná. Ale v úplně jiné souvislosti. Probíral se soud s neonacisty. Opravdu. V sáhodlouhém, procítěném až exaltovaném vstupu nám “naše” Protičeská televize předložila podrobnou svodku jednoho 15 let starého případu.

Šlo o (tříčlenou) skupinu, zvanou Národně socialistické podzemí (NSU), která v letech 2001- 2007 útočila na Turky a zabila 10 lidí. Prý z rasových a nacionalistických pohnutek. Policie se jim dostala na stopu v roce 2011. Dva členové skupiny se zastřelili a poslední, zbylá Beate Schapeová, po zásluze sedí.

O nějakých jiných událostech z Německa či Rakouska, pochopitelně, ani muk. No, dost nevěřícně jsem na to zíral. A říkal si s úžasem: To fakt není v Německu, Rakousku a jinde nic důležitějšího? Opravdu  se nestalo nic jiného, co by stálo za zmínečku? Je tenhle případ skutečně tím největším problémem našich západních sousedů? Záležitostí, která by hýbala veřejným míněním, kterou by lidé řešili po hospodách a probírali na pracovištích? Nemají tam, přece jen,  ještě nějaké jiné starosti?

Už něco pamatuji a mohu srovnávat. Vyznění tohohle odporného, propagandistického vstupu bylo naprosto jednoznačné – lidé, pozor, hydra nacismu zas zvedá hlavu! Fašisté vylézají z děr a ohrožují německou, potažmo i tu naši (úžasnou) demokracii. Není většího nebezpečí! Tohle je váš nepřítel! Odpudivý rasista. Vrah. S podtextem, pozor, kdo nemá rád odlišné přivandrovalce, je rasistou a fašistou. A takový může i zabít. A na takové, to přece uznáte,  se musí jít tvrdě…

Podobné “burcující” pořady pamatuji velmi dobře. Z let před rokem 1989. Postup byl tehdy následující. Nejdříve nám ukázali něco, co vzbuzuje odpor.  Feťáky. Zločince odpudivé fyziognomie. A pak to nějakým oslím můstkem spojili s opozicí. S Chartou, nebo nějakou jinou, protirežimní iniciativou. Tím bylo řečeno “A”. Ale u toho zpravidla nezůstalo. V zápětí přišlo i “B”. Většinou nějaké zpřísnění, utužení režimu, nebo nová, protiopoziční iniciativa.

Obávám se, že ta parta v televizi, i ta u moci, je stále ta stejná. Byť nám nastrkuje stále nové a  nové, krycí ksichty.  A že se za ta léta nic nového nenaučila ale, bohužel, ani nic starého nezapomněla. Proto, po tomhle úvodním mediálním výkopu, očekávám někdy brzy i  to “B”. Třeba nějakou novou, odvážnou iniciativu. Něco proti nenávisti. Nebo proti rasismu. Protože, uznejte, není žádného většího problému v Evropě, než tahlencta nenávist a rasýzmus, že?

Mezi námi, páni poslanci, zanedlouho budete schvalovat rozpočet na příští rok. Kolik je tam na položce pro udavače a cenzory? Mám na mysli třeba “Hate Free”.  Její letošní “Kampaň proti násilí a nenávisti” nás přišla na pěkných 39 749 999,- Kč. Chceme to i příští rok? Zkuste se poptat, ve které kapitole jsou tyhle prachy zamaskovány. A co se tam skrývá dalšího.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Anonym 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 009,- Kč
Vybráno 45.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 114 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...