inflation
14.9.2016
Kategorie: Ekonomika

“Slavíme” 45 let falešných peněz

Sdílejte článek:

KATKA KOČVAROVÁ

300 trilionů dolarů v dluhu … Světový dluh se vyšplhal na výše uvedenou částku. To je o 200 trilionů víc než před krizí v roce 2008. V 5 světových hlavních ekonomikách to je dvojnásobek od roku 2002.

Celý tento dluh se vyjadřuje v penězích, což je ta nejzvláštnější věc vůbec. Klíč k pochopení dnešní ekonomiky spočívá v uvědomění si, že peníze nejsou bohatství, dnešní dolar nejsou dokonce ani peníze.

Normálně se peníze používají jako způsob sledování bohatství. Jako hodiny. Hodiny nejsou to samé jako čas. Hodiny jen měří čas. Parasitokracie – vedená centrálními bankami – předstírá, že přidává peníze do systému, aby lidé byli bohatší.

Ale přidávat peníze je podvod. Je to jako zpomalit hodiny, aby to vypadalo, že den je delší.

“Existují skutečné limity, skutečné zákony, které nelze měnit”, řekl George Gilder na Goldmoney’s Las Vegas Townhall minulý týden. “To nejdůležitější je čas.”

Starý dolar před 1971 byl skutečný. Byl ukotven v realitě času. Trvá nějaký čas vybudovat si bohatství. Musíte pracovat, ušetřit, investovat. A nejdůležitější, učit se. A zabere to čas jako ze země vykopat zlato. A zlato je těžší a těžší získat. Nejprve se vytěží povrch, potom musíte jít více do hloubky za vyšších nákladů a za delší čas.

Jediné skutečné bohatství jsou znalosti. A jediný skutečný růst je učení se. Všechno ostatní je podvod.

Skutečné peníze

President Nixon v roce 1971 odřízl dolar od svého přirozeného limitu. Nebyl už podložen zlatem a dveře se tak dokořán otevřely.

Nové peníze, na rozdíl od zlata, se staly neměřené a neměřitelné. Staly se velmi oblíbené u jistých skupin, které tak mohli vládnout světu a určovat, kdo je mít bude a kdo ne.

Systém zlata byl samoopravný. Když Američané utratili moc peněz za zahraniční zboží, moc dolarů šlo ze země. To ohrozilo zásobu zlata, pokud by se zahraniční vlády rozhodly, že mají raději zlato než americké peníze. Zlato bylo základem peněžního systému, takže snížení zásoby zlata znamenalo snížení zásoby peněz. Peníze odpovídají zákonu o nabídce a poptávce jako cokoli jiného. Jakmile spadla zásoba peněz, cena peněz (úroková míra) vystoupala. Vyšší úroková míra potom snížila utrácení, a vrátila ekonomiku do rovnováhy.

Před rokem 1971 v USA to byl produktivní průmysl (Main Street oproti Wall Street), který vytvářel bohatství a kumuloval skutečné dolary. Po roce 1971 to byla však Wall Street, která ovládala přístup k novým falešným penězům. A hlavně si zajistila, aby těch peněz získala pro sebe co nejvíce.

Nový systém naprosto změnil povahu peněz a ekonomiky. Místo odměňování lidí za produkování bohatství nová ekonomika začala patřit lidem, kteří obchodují s dluhem a přehazujou si finanční nároky.

Video v originále z Goldmoney v Las Vegas, s Georgem Gilderem a Peterem Shiffem:

ZDROJ: Katka Kočvarová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.