islam82018
26.1.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Sladká Francie ve spárech islámistického dogmatu

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Před chvíli přinesla idnes informaci o mladé dívce z Francie, která se stala terčem útoků ze strany náboženských fanatiků. Protože si dovolila vyslovit svůj názor, hrozí jí znásilněním, zabitím a dalšími lahůdkami.

Mladá dívka, podle svých slov lesbického zaměření, na své sociální síti diskutovala mimo jiné i o náboženství, když jí jeden k účastníků diskuse začal dělat návrhy, což ona odmítla. Následně ji začal urážet a obvinil jí z rasismu a islámofobie. Více zde.

 

Dívka se pak vyjádřila v tom smyslu, že nenávidí náboženství a kriticky se vymezila i proti Islámu. Věc která v každé svobodné společnosti by měla být samozřejmostí, kdy každý člověk svobodně vysloví svůj názor a pohled. Co ovšem následovalo v tomto případě, je typickou ukázkou vývoje, kterým prochází v posledních létech Francie a bohužel je nutno konstatovat, že nejen Francie. Dívka se stala terčem útoků, vyhrůžek a dokonce se na internetu objevila její adresa a adresa školy kde chodí. Dostalo se jí tedy ochrany, jenže tím celá věc zdaleka nekončí. Současně s tím, že prokurátor chce údajně najít šiřitele hrozeb, zahájil i šetření, zda se dívka nedopustila projevu nenávisti. A tady nastává něco, s čím se nelze jen tak smířit. Zatímco ona dívka své názory prezentovala otevřeně a její identita je známa, takže pro prokuraturu a soudy nebude problém jí “hnát k zodpovědnosti”, autoři vyhrůžek jsou prakticky nedohledatelní. V současné Francii to může být kdokoliv z těch, kteří prostě nesnesou jakoukoliv kritiku jejích náboženství, které je z jejích pohledu tím jediným správným. A kteří proto jsou schopní nejen hrozit ale také, což je nejhorší, své hrozby splnit a to v naprosté anonymitě. Zatímco dívku, která jen řekla to co si myslí a s čím nemusí nikdo souhlasit, může státní moc potrestat, ty kteří ji hrozí, nikdy pravděpodobně nedopadne a pokud by snad ano, pak system islámistických zločinných a teroristických buněk funguje tak, že na místo těch co byli dopadeni nastoupí okamžitě další.

Takže když čteme slova prokurátorova, že dívka má zůstat v ústraní dokud se situace neuklidní, musíme si uvědomit, že toto ústraní může trvat až do konce jejího života, protože jí nikdo nezaručí, že případné zdánlivé uklidnění nebude opravdu jen zdánlivé a že jednoho dne si jí vrah či násilník nenajde. To co píši není přehnaný pesimismus ale prostá reflexe toho, v jaké situaci se některé Evropské země nacházejí. Zákony jsou vymahatelné pouze jedním směrem. Názory že se Evropa islamizuje jsou bagatelizovány a je snaha je kriminalizovat. Přestože všichni vidíme, že je to pravda. Ta situace je neudržitelná a vůbec už v ní nejde o spor křesťanství versus islám. Jde o to, že ve jménu islámu jsou páchány zločiny, což vede k tomu, že jedna skupina lidí okamžitě vidí vrahouna v každém muslimovi a druhá skupina zase odmítá připustit, jakoukoliv spojitost mezi násilím a islámem. V důsledku čehož ovšem roste nenávist na obou stranách, protože nemuslimské původní evropské obyvatelstvo se cítí ohroženo a nechráněno zatímco muslimové, kteří s násilím nemají nic společného, se stávají cílem kolektivního obviňování. A mezi těmito dvěma skupinami se pohybuje teroristická entita těch, co využívají neochoty a neschopnosti vlád nastalou situaci řešit.

Případ mladé francouzské dívky je jen jedním z mnoha. Za pár dní o něm nikdo nebude vědět a pro novináře pravděpodobně nebude ani velkým soustem, jestli za rok nebo dva na ní dopadne pomsta zločinců. Budou jiné případy. Více či méně podobné, mající ale společného jmenovatele. Nenávist kterou jsme nebyli schopni včas zastavit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 937 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.