TRUMPBIDEN2
13.5.2021
Kategorie: Politika

Slabý Biden a násilí ve světě

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNení to zřejmě jen můj pocit, ale jak z USA, tak z celého světa, přicházejí zprávy o růstu napětí střelbou s mrtvými a v lokálních válečných ohniscích, naposledy z Izraele.

Roman Joch se po dobytí Kapitolu demonstranty tvrdě vymezil proti Donaldu Trumpovi a vše označil za jeho jasnou vinu. V jeho stati Nejostudnější prezident na Trumpa nakydal kýbly špíny. Po sto dnech vlády Joea Bidena přišel s tezí, že Biden je „Horší než Trump“. Tento pozoruhodný obrat v myšlení pana Jocha jen ukazuje, jak hluboko se stereotyp bídáka Trumpa, šířený „fake media“, vryl do podvědomí většiny politických komentátorů.

Za svého druhu „nejpůvabnější část“ článku „Horší než Trump“ považuji tuto pasáž: „Romane, koho bys volil, kdybys byl Američanem?“ zeptala se mě manželka, když si myslela, že jí to řeknu. Mýlila se, jak jsem řekl. Neřekl jsem jí to. Takže, koho bych volil? V naprosté většině případů bych nevolil. V Kalifornii (demokratický stát) a ani v Texasu (republikánský stát) bych nevolil prezidenta, jen kongresmany, senátory a místní úředníky. Trumpa bych nevolil. Ale ve státech, kde na každém hlasu záleží? Ve státech jako Arizona, Wisconsin, Michigan, Georgia, Severní Karolína, Florida, Ohio, Pensylvánie? Koho bych tam volil? Trumpa. Ne proto, že ho miluji, naopak, nesnáším ho. Ale proto, jaké zlo je ta strana druhá. Tolik Roman Joch.

Nicméně, žerty stranou. Politická situace ve světě se od nástupu Bidena do funkce výrazně zhoršila. Vztahy s Ruskem vyhrotila Bidenova administrativa s využitím rusko-ukrajinského konfliktu včetně anexe Krymu. Propaganda z USA, hojně podporovaná evropskými médii, líčila a líčí Rusko jako místo všeho zla. Došlo to dokonce tak daleko, že i Německo vyjádřilo nesouhlas s americkou politikou vůči Rusku včetně odmítnutí amerického požadavku ukončit stavbu plynovodu Nord Stream 2. A že si Německo spolu s Francií, které dnes de facto ovládají zahraniční politiku EU, uvědomují, že protiruská politika má své hranice, svědčí i odmítnutí našeho požadavku vyhostit „solidárně“ po jednom ruském diplomatovi.

To, že z USA přicházejí a přicházely zprávy o střelbách na různých místech, jsme si už zvykli. Počet případů střelby v USA s tragickými následky, o kterých média referují, se ale za poslední měsíce zmnohonásobil. Není mi zcela jasné, zda jde o záměr amerických pokrokových médií podpořit zákazy zbraní v USA nebo důsledek frustrace pachatelů těchto zločinů v současných poměrech USA.

Ve světě se ale zvýšilo napětí v řadě míst světa. Bidenova administrativa, která projevila zájem o obnovu jaderné dohody s Íránem, ale v této době čelí vojenské konfrontaci s íránskými Revolučními gardami a americké plavidlo muselo dokonce použít varovné výstřely proti íránským člunům. Čína zase demonstrovala svou politiku „jedné Číny“ demonstrací vojenské síly nad Tchaj-wanem. O americkém odhodlání podpořit Ukrajinu vysláním dvou vojenských plavidel do Černého moře jsem již referoval včetně překvapivého rozzuzlení – vyslání lodi bylo odpískáno a místo toho přišla nabídka na summit USA a Ruska na nejvyšší úrovni. Vskutku zajímavá politika.

Současné obnovení vojenského konfliktu v Izraeli lze rovněž přičíst na vrub změně v Bílém domě. USA totiž obnovili financování Palestinců, které Trump zastavil. Nynější americká administrativa sice stále podporuje právo Izraele na obranu, ale současně i právo Palestinců.

Bývalý prezident Donald Trump využil situace k útoku na svého nástupce. Násilí je podle něj důsledek slabosti prezidenta Joea Biden. „Když jsem byl v úřadu já, byli jsme považovaní za mírovou administrativu, protože nepřátelé Izraele věděli, že USA Izrael pevně podporují a že v případě napadení přijde rychlá odplata. Za Bidena ve světě přibývá násilí a ubývá stability, protože Bidenova slabost a chybějící podpora Izraele vede k novým útokům na naše spojence,“ míní Trump.

Plně se s Trumpem ztotožňuji, protože americká zahraniční politika je v současnosti naprosto nesrozumitelná. Trumpova politika dosáhla uzavření míru Izraele s dalšími arabskými státy. Bidenova politika opět probudila v Palestincích ochotu riskovat válečný konflikt, protože se otevřely dveře americkému financování. Tak zvané „dvoustátní řešení“ na území bývalé britské Palestiny se tak opět jeví Palestincům jako možné.

Nezbývá mi než souhlasit alespoň s názvem Jochova článku – Biden je skutečně horší než Trump. Ale to jsem na rozdíl od pana Jocha věděl dávno před jeho nástupem do funkce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 540 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)