JB 21 Brusel - Predseda Európskej rady Charles Michel poèas tlaèovej konferencie po mimoriadnom videostretnutí Európskej rady k situácii v Bielorusku v Bruseli 19. augusta 2020. Európska únia èoskoro zavedie "znaèné množstvo" sankcií voèi Bielorusku z dôvodu zmanipulovania volieb a násilného potláèania protestov v krajine, uviedol v stredu predseda Európskej rady Charles Michel pod¾a agentúry AFP. FOTO TASR/AP 

European Council President Charles Michel speaks during a media conference following an EU summit in video conference format at the European Council building in Brussels, Wednesday, Aug. 19, 2020. European Union leaders on Wednesday said they stand beside people in Belarus protesting for their democratic rights, underlining that the EU rejects the election results that swept President Alexander Lukashenko back into power and is preparing a list of several people that face sanctions over vote fraud and the crackdown that followed. (Olivier Hoslet, Pool Photo via AP)
14.11.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

“Skvělý” nápad evropské komise: V EU budou školy pro muslimské imámy?

Sdílejte článek:

COM/IVAN LEHOTSKÝ

Idiotská naivita nebo výsměch? Předseda Evropské rady Charles Michel v pondělí ve Vídni navrhl vytvoření institutu, který by školil imámy v Evropě jak bránit v šíření agresivního islamismu a předcházet terorismu. Tuší tento pán vůbec, což je princip taqíja? Nebo to naopak ví až příliš dobře?

Běžný Evropan se setkává jakoby se dvěma tvářemi islámu: jednak téměř na denní bázi čteme hororové zprávy o fanaticích, kteří v Alláhova jménem odřezávají hlavy a páchají teroristické útoky – a na druhé straně čteme o tom, že islám je náboženství míru. Jak je to doopravdy? Stamiliony muslimů jsou jistě dobří lidé … jenže pravda je bohužel i to, že skutečným a trvalým cílem islámu je dobýt celý svět.

Říká to sám prorok Mohamed: “Bylo mi přikázáno, abych vedl válku proti lidstvu, dokud všichni nepřijmou, že není jiného boha než Alláha, a dokud neuvěří, že já jsem Jeho prorok a nepřijmou všechny zjevení, které byly zvěstované skrze mne.” (Muslim 001, 0031)

Zde je třeba zdůraznit podstatnou věc: islám požaduje od věřících, aby brali své svaté texty doslovně: neexistuje “měkká forma islámu”, která by některé pasáže Koránu přehlížela, že vždyť takto to nebylo myšleno. Islám na mnoha místech zdůrazňuje, že nic takového jako “islám light” nepřipustí: kdo nebere svaté texty vážně a doslovně, je považován za odpadlíka a odpadlictví se podle koránu má trestat smrtí.

A v takovém případě islám otevřeně předepisuje muslimům nevěřícím lhát. (Více se o tom můžete dočíst například ZDE .) 

Jediný případ, kdy muslim smí lhát: v nouzi nebo v zájmu šíření islámu oklamat nevěřícího

Nedílnou a závaznou součástí islámu je princip zvaný “taqíja”, který říká, že v odůvodněných případech se považuje za nábožensky legitimní zapřít vlastní víru a předstírat konformitu s většinou, lhát nepříteli, nebo se dopustit skutků, které by jinak nebyly akceptovatelné.

Korán ve více verších schvaluje porušení přísahy, přetvářku, klamání či jednostranné porušení závazků vůči nemuslimům (Korán 2: 225, 3:28, 3:54, 9: 3, 16: 106, 66: 2). Dokonce samotný Alláh schopnost oklamat nepřítele vyzdvihuje, když o sobě tvrdí, že on sám je “ten nejlepší, kdo nástrahy nastraží” (Korán 8:30), “ten nejrychlejší v lstivosti” (Korán 10:21).

Většina sunnitských škol islámu, podobně jako celá jeho šíitská odnož, uznává princip taqíja jako legitimní obrannou taktiku nejen v ohrožení života, ale také při šíření “té pravé” víry. (Mimochodem, zajímavé je, že opačný případ, kdy nemuslimové v ohrožení předstírají, že jsou muslimové, se nazývá “nifaq” – pokrytectví a na rozdíl od “taqíje” je v islámu považován za velmi neetický.)

V rozhovorech s “nevěřícími” se tedy muslimové nejen mohou přetvařovat, ale v této fázi šíření islámu v Evropě mají dokonce povinnost utajovat a chránit svůj svatý cíl. Proto nám zakrývají skutečnou tvář, pravidla a cíle své víry, předstírají tolerantnost, ochotu se integrovat a mohou před námi svou víru a svého boha dokonce zapírat. Bude jim to odpuštěno naopak budou za to pochváleni, protože to dělají v zájmu hlavního cíle: šířit islám stále více, dokud Evropu neovládne.

V orientální tradici jsou široce rozpracované technologie, jak lstí dosáhnout cíle. Islám například zná vedle jednoznačného klamání také “kreativní lhaní”, které nazývají “tavrija”. Technicky vzato, je to mluvení pravdy způsobem, který druhou stranu oklame. Příkladem tavrije je například to, co udělal během své přednášky Imám Ahmed bin Hanbal, zakladatel jedné ze čtyř sunitští škol islámského práva. Když mu někdo zaklepal na dveře s otázkou, zda je přítomen jistý student, Hanbal odpověděl: “Není tu, co by tady dělal?” přičemž během odpovědi si mířil ukazovákem na svou dlaň. V podstatě nelhal: ten student sice byl v místnosti, ale opravdu nebyl na jeho dlani.

O co jde belgickému šéfovi Evropské rady?

Tento týden navštívil Vídeň předseda Evropské rady, bývalý belgický premiér Charles Michel, kde vzdal úctu obětem minulého islamistického útoku. Ve svém projevu řekl: “Myslím si například, že bychom měli vést debaty na evropské úrovni v souvislosti s myšlenkou založit zřízení evropského institutu pro výcvik imámů, aby se zajistilo, že toto poselství tolerance a otevřenosti bude možné uskutečnit na evropské úrovni.” ( viz například ZDE .)

Michel ve Vídni také prohlásil, že je přesvědčen, že škola pro imámů by mohla pomoci “v boji proti extremistickým ideologiím, násilnému extremismu, nenávistným projevům a odmítavým projevům, které jsou zdrojem těchto teroristických akcí.” Podle něj cílem musí být vytvoření přijatelnosti “nadřazenosti občanského práva “a nastolení” vzájemného respektu “k společným hodnotám a demokracii. Podobné myšlenky na výcvik imámů vyznávající evropské hodnoty se vyskytly už i v Německu a Francii. 

Co motivovalo jednoho z klíčových lídrů EU k takovým prohlášením? Opravdu si pan Michel myslí, že když se pokusí za eurofondy vytvořit jakýsi demokratický “euroislam”, začnou muslimové něj masově přestupovat? Je jeho naivita a neznalost islámu až taková absolutní a šokující? Nebo je pravda někde úplně jinde a pan Michel pouze mává fíkovým listem v předvečer slavnostního otevření další kapitoly postupné islamizace Evropy? Otevření oficiální školy pro imámy by totiž právě tím bylo: dalším krokem v procesu šíření islámu. Opravdu není těžké uhodnout, jaké myšlenky a učení by se na takové škole, pod pláštíkem laskavého a mírového “euroislamu” ve skutečnosti šířily.

O co vlastně jde těmto bruselským úředníkům? Oni nemají, resp. nechtějí mít děti a vnoučata?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 150,- Kč
Vybráno 23.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 633 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)