zivnost2
28.1.2019
Kategorie: Ekonomika

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Jak probíhá kontrola na EET

Sdílejte článek:

PO

DALŠÍ SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Přátelé, podnikatelé, pojďme tohle sdílet. Co nejvíc lidí by se mělo dozvědět, jak se chovají úředníci, které si ze svých vlastních výdělků platíme:

„Musím se s vámi podělit o dnešní zážitek. Máme malou kavárnu. Přišel k nám “zákazník”, dal si kávu a zaplatil. Na dotaz obsluhy, zda si přeje účtenku, bez váhání řekl, že ne – a urychleně odešel. Platbu jsme v pořádku zaevidovali, do systému odešla. Po pár minutách přichází “zákazník” s tím, že se jedná o kontrolu EET, my se dopustili přestupku a máme mu dát… chvíle přemýšlení… 1000 Kč.

Ano, souhlasím s tím, že k porušení vyhlášky došlo. Byť jsme se v žádném případě nijak neobohatili. Co mě ale vyděsilo, bylo další chování kontrolora. Ten se začal chovat jako voják na dobytém území. Když ho jiný zákazník kavárny konfrontoval s tím, že účtenku přímo odmítl, a že přinejmenším morálně je jeho jednání pochybné, začal okamžitě vyhrožovat tím, že nám pokutu navýší. Zároveň se dožadoval zaplacení přímo na místě, ve správním řízení by prý pokuta mohla být až desetinásobná. Pominu to, že úředník nadále bez ostychu vstupoval do prostoru určeném pouze pro obsluhu (a osoby se zdravotním průkazem), nahlížel do pokladního systému a vůbec se choval, jako by mu moje kavárna patřila.

Za normální situace bych takový postup kontroly a chování úředníka projednala s jeho nadřízenými na finanční správě. Za současného stavu se ale obávám následného jednání jak úředníka, tak finanční správy. A to podotýkám, že důsledně dbáme na evidence veškerých tržeb a z obavy z diskusí s finanční správou ze zásady neprovádíme absolutně žádná storna i když tak daníme i tržby, ke kterým nakonec nedojde a jsou evidovány omylem.

Žijeme v době, kdy se nám, malým podnikatelům, pracuje stále hůře. Pro stát už nejsme vážení partneři, ale občané druhé kategorie, kteří mají být vděční, že zatím mohou vůbec podnikat. Tak snad můj příběh alespoň některým, kteří pořád mluví o tom, že “ti poctiví se přece nemají čeho bát”, otevře oči.“

ZDROJ: Podnikatelské odbory

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 994 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.