zivnost2
28.1.2019
Kategorie: Ekonomika

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Jak probíhá kontrola na EET

Sdílejte článek:

PO

DALŠÍ SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Přátelé, podnikatelé, pojďme tohle sdílet. Co nejvíc lidí by se mělo dozvědět, jak se chovají úředníci, které si ze svých vlastních výdělků platíme:

„Musím se s vámi podělit o dnešní zážitek. Máme malou kavárnu. Přišel k nám “zákazník”, dal si kávu a zaplatil. Na dotaz obsluhy, zda si přeje účtenku, bez váhání řekl, že ne – a urychleně odešel. Platbu jsme v pořádku zaevidovali, do systému odešla. Po pár minutách přichází “zákazník” s tím, že se jedná o kontrolu EET, my se dopustili přestupku a máme mu dát… chvíle přemýšlení… 1000 Kč.

Ano, souhlasím s tím, že k porušení vyhlášky došlo. Byť jsme se v žádném případě nijak neobohatili. Co mě ale vyděsilo, bylo další chování kontrolora. Ten se začal chovat jako voják na dobytém území. Když ho jiný zákazník kavárny konfrontoval s tím, že účtenku přímo odmítl, a že přinejmenším morálně je jeho jednání pochybné, začal okamžitě vyhrožovat tím, že nám pokutu navýší. Zároveň se dožadoval zaplacení přímo na místě, ve správním řízení by prý pokuta mohla být až desetinásobná. Pominu to, že úředník nadále bez ostychu vstupoval do prostoru určeném pouze pro obsluhu (a osoby se zdravotním průkazem), nahlížel do pokladního systému a vůbec se choval, jako by mu moje kavárna patřila.

Za normální situace bych takový postup kontroly a chování úředníka projednala s jeho nadřízenými na finanční správě. Za současného stavu se ale obávám následného jednání jak úředníka, tak finanční správy. A to podotýkám, že důsledně dbáme na evidence veškerých tržeb a z obavy z diskusí s finanční správou ze zásady neprovádíme absolutně žádná storna i když tak daníme i tržby, ke kterým nakonec nedojde a jsou evidovány omylem.

Žijeme v době, kdy se nám, malým podnikatelům, pracuje stále hůře. Pro stát už nejsme vážení partneři, ale občané druhé kategorie, kteří mají být vděční, že zatím mohou vůbec podnikat. Tak snad můj příběh alespoň některým, kteří pořád mluví o tom, že “ti poctiví se přece nemají čeho bát”, otevře oči.“

ZDROJ: Podnikatelské odbory

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 279 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
59 komentářů