29.6.2013
Kategorie: Společnost

Škromachova demagogie škodí společnosti

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 29/06/2013

Přiznám, že jsem Škromachofób. Teda někdo, komu vyrazí kopřivka po celém těle, sotva se tento člověk někde objeví. A pokud otevře ústa a začne mluvit o solidaritě, je naše stařičká televize v ohrožení. Já za to nemůžu. Svá rozumu-pustá vystoupení většinou korunuje dvěma neskutečnými demagogickými tvrzeními (v kostce):

 

1) Nestrašte nás tady státním dluhem, není větší než mají ostatní západní státy!

2) Zavedeme výrazné progresivní zdanění – ti úspěšní přece musí být solidární s ostatními občany země!

 

Vážený pane Škromachu:

1) Žádný skutečný ekonomický odborník nesmí a ani nebude nikdy porovnávat náš státní dluh s jinými zeměmi, protože každý stát má jinou historii, jiný potenciál, je jinak vnímán v celosvětovém ekonomickém měřítku, má jiný rating. Bohužel je Česko díky otřesnému hospodaření Vás a soudruha Sobotky v době silného ekonomického růstu v mizerné situaci. Otázka státního dluhu je u nás naprosto fatální a popírání tohoto stavu má téměř kriminální povahu!

2) Progresivní zdanění už v Česku máme a dlouho. Člověk, který více vydělává, automaticky daleko více odvádí do státní poklady, aniž by mu to smotnému bylo kolikrát jasné. To jsou jednoduchá a snadno doložitelná fakta. (Na rozdíl od těch vašich populistických nekonkrétních keců)

 

Osobně jsem zastáncem výrazného zprůhlednění a zjednodušení daňového systému. Tak, aby si každý mohl na výplatní pásce nebo daňovém přiznání jasně vyčíst, kolik do státní kasy odvedl. To se vám ale moc do krámu nehodí, že? Lepší je tupý zaměstnanec, který poslušně odvádí a o ničem raději moc nepřemýšlí. Takoví se líp ovládají. Myslím, že naše společnost musí být nějak nemocná, když v ní mohou lidé jako vy cokoliv ovlivňovat.

 

Argumentace vás socialistů zcela záměrně nepoužívá žádná fakta, čísla, vzorce ani modely řízení společnosti, které by vedly k motivaci lidí pracovat a vytvářet hodnoty, ze kterých může (až potom !) někdo rozdělovat. Vy jste nepřítelem obyvatel naší země a to hlavně těch, kterých se tak vehementně na oko zastáváte. Důchodců a malých dětí.

 

 

Úplně respektuji právo kohokoliv na levicovou orientaci a našim důchodcům lze odpustit, že vám na to skáčou. Vám to ale odpustit nelze. Jste škodlivý jako cigarety a podobně jako ony způsobujete dlouhodobý a těžko léčitelný rozklad země. V politice nemáte co dělat a dokud tam budete, měl byste mít na čele velký nápis: “Moje práce způsobuje rakovinu společnosti!”

Bodejť by se Vás naše souchotinářská demokracie dokázala nějak zbavit.

Přeji Vám pevné zdraví a rychlý energický odchod někam hodně daleko.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.