29.6.2013
Kategorie: Společnost

Škromachova demagogie škodí společnosti

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 29/06/2013

Přiznám, že jsem Škromachofób. Teda někdo, komu vyrazí kopřivka po celém těle, sotva se tento člověk někde objeví. A pokud otevře ústa a začne mluvit o solidaritě, je naše stařičká televize v ohrožení. Já za to nemůžu. Svá rozumu-pustá vystoupení většinou korunuje dvěma neskutečnými demagogickými tvrzeními (v kostce):

 

1) Nestrašte nás tady státním dluhem, není větší než mají ostatní západní státy!

2) Zavedeme výrazné progresivní zdanění – ti úspěšní přece musí být solidární s ostatními občany země!

 

Vážený pane Škromachu:

1) Žádný skutečný ekonomický odborník nesmí a ani nebude nikdy porovnávat náš státní dluh s jinými zeměmi, protože každý stát má jinou historii, jiný potenciál, je jinak vnímán v celosvětovém ekonomickém měřítku, má jiný rating. Bohužel je Česko díky otřesnému hospodaření Vás a soudruha Sobotky v době silného ekonomického růstu v mizerné situaci. Otázka státního dluhu je u nás naprosto fatální a popírání tohoto stavu má téměř kriminální povahu!

2) Progresivní zdanění už v Česku máme a dlouho. Člověk, který více vydělává, automaticky daleko více odvádí do státní poklady, aniž by mu to smotnému bylo kolikrát jasné. To jsou jednoduchá a snadno doložitelná fakta. (Na rozdíl od těch vašich populistických nekonkrétních keců)

 

Osobně jsem zastáncem výrazného zprůhlednění a zjednodušení daňového systému. Tak, aby si každý mohl na výplatní pásce nebo daňovém přiznání jasně vyčíst, kolik do státní kasy odvedl. To se vám ale moc do krámu nehodí, že? Lepší je tupý zaměstnanec, který poslušně odvádí a o ničem raději moc nepřemýšlí. Takoví se líp ovládají. Myslím, že naše společnost musí být nějak nemocná, když v ní mohou lidé jako vy cokoliv ovlivňovat.

 

Argumentace vás socialistů zcela záměrně nepoužívá žádná fakta, čísla, vzorce ani modely řízení společnosti, které by vedly k motivaci lidí pracovat a vytvářet hodnoty, ze kterých může (až potom !) někdo rozdělovat. Vy jste nepřítelem obyvatel naší země a to hlavně těch, kterých se tak vehementně na oko zastáváte. Důchodců a malých dětí.

 

 

Úplně respektuji právo kohokoliv na levicovou orientaci a našim důchodcům lze odpustit, že vám na to skáčou. Vám to ale odpustit nelze. Jste škodlivý jako cigarety a podobně jako ony způsobujete dlouhodobý a těžko léčitelný rozklad země. V politice nemáte co dělat a dokud tam budete, měl byste mít na čele velký nápis: “Moje práce způsobuje rakovinu společnosti!”

Bodejť by se Vás naše souchotinářská demokracie dokázala nějak zbavit.

Přeji Vám pevné zdraví a rychlý energický odchod někam hodně daleko.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 10 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.