cat-2083492_1280
17.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Škrabadla pro kočky do každé domácnosti!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Chcete předejít zničení vašeho nábytku? Kočka je tvor, jež potřebuje pro své zdraví dostatek pohybu, a zároveň je přirozeně nucena si brousit drápky. S pořízením škrabadla pro kočky si užijete legraci, a navíc ochráníte váš nábytek.

Šelma v domě

S prvním kočičím „ťapnutím“, si do bytu pořizujete zvíře, které potřebuje pohyb. Šelmu – přirozeného lovce. Jelikož je prostor bytu mnohem menší než její rádius ve volné přírodě, zvyšuje se potřeba kočky po pohybu. Pokud chcete, aby si udržela dobré zdraví, mrštnost a dobré naladění, měli byste zjistit, zda má vaše kočka v rámci bytu kde šplhat. Škrabadla pro kočky jsou speciálně vytvořena tak, aby kočce umožnila pohyb a aby si kočka chodila brousit své drápky právě sem, a ne o vaši sedačku či ostatní nábytek.

Soukromý pelíšek

Kočka také nutně potřebuje místo, jež si pachově označí a kam se bude uchylovat k odpočinku během dne. Vyžaduje prostor, ke schovávání během hlučné návštěvy či kdykoliv, když ucítí potřebu bezpečí a úkrytu. Proto by mělo každé škrabadlo obsahovat domeček. Samozřejmostí by mělo být také to, že každý člen domácnosti, i návštěva, budou tuto potřebu kočky respektovat a umožní jí odpočinek v soukromí.

Jak vybrat správné škrabadlo pro vaši kočku

Základem každého „kočičího stromu“ by měl být sisalový kmen, o který si kočka může brousit drápky. Dalším nepostradatelným prvkem je již zmíněný pelíšek, těch může být klidně více. Skvělé jsou škrabadla s odpočinkovými vyhlídkovými plochami. Při výběru škrabadla se ale ujistěte, zda je dostatečně robustní – pro velké a těžké kočky existují speciální produkty. Pokud si nepřejete mít škrabadlo umístěno uprostřed pokoje, zvolte závěsnou variantu – tu jednoduše připevníte na zeď.

Už se těšíte, až na vás bude vaše šelma ze svého vysokého úkrytu spokojeně shlížet?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.