virus3
29.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Skoro polovina švédských pacientů na intenzivní péči s koronavirem jsou migranti

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Skoro polovina těch, kdo jsou na jednotkách intenzivní péče (JIP) kvůli komplikacím s wuhanským koronavirem ve Švédsku je migrantského původu.

Skoro 46 procent těch, co jsou ve Švédsku na JIP je podle zprávy migrantského původu. Jelikož je populace v zahraničí narozených ve Švédsku asi jedna pětina všech obyvatel země, tak tato čísla naznačují, že jsou v těchto statistikách migranti zastoupeni značně nadproporcionálně.

Podle zprávy ze švédských novin Expressen na migranty také připadá skoro polovina těch, kdo na wuhanský koronavirus zemřeli před 65 rokem, kdy ve věku nad 65 tvoří Švédové většinu těch, kdo na tuto chorobu zemřeli.

Zpráva také uvádí několik důvodů, proč byli migranti touto chorobou tak nadproporcionálně zasaženi, jako jsou socio-ekonomické faktory, jelikož mezi migranty je o hodně vyšší míra nezaměstnanosti než mezi rodilými Švédy, a zpráva uvádí i přecpanost domácností s větším počtem lidí. Nicméně migranti jsou v průměru daleko mladší, než je obecná švédská populace.

Švédské Centrum pro epidemiologii a komunitní medicínu (CEM) vydalo v listopadu zprávu o šíření koronaviru ve Stockholmu a našlo socio-ekonomické faktory, co mají být hlavním důvodem vyšší míry infikovanosti mezi migranty.

Zpráva však netvrdila, že k faktorům, které to způsobují, patří i nedostatek informací v komunitách migrantů, jak se na to poukazovalo v předchozí letošní zprávě o tom, že zvláště somálská komunita byla virem tvrdě postižena.

Švédsko není jedinou zemí, která zažívá tvrdší postižení koronavirem u lidí z menšin a migrantů. V Itálii ministr pro místní záležitostí Franceso Boccia mimoděk v srpnu odhalil, že 25 procent infekcí koronavirem připadá na migranty.

Tento měsíc o obdobném trendu referovalo i Finsko, kdy Institut národního zdraví a blahobytu (THL) přiznal, že čtvrtinu koronavirových případů představovali pacienti, kteří nemluví finsky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 788 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.