fantasyspolecnost
12.4.2021
Kategorie: Společnost

Skončila další éra

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaJistě se všichni shodneme na tom, že koronavirová krize je velkým přelomem, za kterým už všechno bude jinak. Kdo byl vnímavý i před pandemií, vidí, že se jen na hladinu vynořil vrchol ledovce, který byl doteď skrytý. Celá pandemie stojí na pevných základech, které byly budovány mnoho let. Nebude lehké ten ledovec rozdrtit. Bude naše životy od teď ničit zcela nepokrytě.

 

Mnoho lidí věřilo, že nic temného a zlovolného není pod hladinou skryté. Věřili a možná věří i teď, že vše je průzračné a neexistují žádné zájmy, které by ignorovaly zdraví a svobodu jednotlivců. Laskaví průmyslníci neupřednostňují své zisky a klidně je omezí v zájmu dobra celého lidstva. Andělé v bílých pláštích jsou neomylní a jediné, co vede jejich činy, je Hippokratova přísaha. Jistě…

Občas se někdo zpod hladiny vynořil a hlásal: „Pozor, dějí se tam špatné věci, dávejme si na to pozor. Nebuďme tak důvěřiví, už se ten ledovec vynoří a vlna nás smete!“ Ale byl umlčen halasným pokřikem lidí, kteří kroužili po hladině na bílých loďkách a nechtěli si kazit pěkné dny, kdy neexistuje žádné zlo a špatné zájmy.

Smutnou pravdou ale je a dnes už to nejde skrýt žádným způsobem, že motivací lidí a firem jsou spíše peníze než laskavost a zodpovědnost. Ani ty firmy, které mají ve svých erbech zdraví a péči o lidi, se nechovají jinak. Honba za ziskem stojí nade vším. Jak jsme na to mohli zapomenout? Žádná libá slova a deklarace laskavých zájmů na tom nic nezmění. Firmy chtějí vydělávat a je jedno, co vyrábí.

Obludná pravda se teď vynořila nad hladinu a rozlévá se do všech směrů. Máme jediný úkol – pochopit to. Vrátit se na začátek a začít znovu. Podívat se na svět s odstupem a pochopit naši úlohu v něm. Přijmout zodpovědnost za svůj život a žít ho s respektem k přirozenému řádu věcí.

Všechno je v zájmu peněz a zisků narušeno a téměř zničeno a my jsme to dovolili, dokonce jsme se i podvolili. Půda je vydrancovaná, zkázonosná chemie je všude a už nám neslouží, ovládá nás. V zájmu pokračování zkázy v zájmu peněz je brutálně omezována svoboda slova. A nejen ta. Lidé už nemohou rozhodovat sami o sobě, nemohou rozhodovat o svých dětech. Jak dlouho to ještě vydržíme?

Teď – právě dnes – každý jeden člověk bude muset udělat rozhodnutí. Chci žít svobodně a zdravě? Dokážu se podívat pravdě do očí? Dokážu si vzít svůj život zpátky? Zvládnu být zodpovědný sám za sebe? Vystoupím ze svých komfortních zón a přijmu pravdu o sobě a o světě?

Vidím, že takových lidí přibývá. Malé pramínky se začínají spojovat. Mnohé ale také ztrácíme. Kdo není schopen postavit se za svou svobodu a svobodu svých dětí, kdo se slepě podvoluje příkazům a zákazům, ten zůstane na suchu a životadárné pramínky, potoky a řeky mu zůstanou zapovězeny. Abyste se v proudu udrželi stačí jediné – dokázat říct NE a konat bytostně ve skutečném zájmu svém a svých dětí, nikoliv v zájmu cizího kapitálu.

A nemusíte to dělat halasně a s praporem nad hlavou. Dělejte to tam, kde je třeba. Každý den svého života. V nové éře už nebudete mít na výběr. V nové éře jsou jen dvě možnosti – pravda nebo lež, život nebo smrt. Co si vyberete?

P.S.: Více o tom, jak se dnes umlčují lidé a jak novým způsobem funguje cenzura, se dozvíte v knize Šest pilířů cenzury: http://eshop.nastvanematky.cz/sest-piliru-cenzury-oto-jurnecka/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 873 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)