studenteu
20.4.2018
Kategorie: Společnost

Školství a výchova k marxismu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Nedávno ještě nejlepší na světě, obdivované, u nás už za dob Marie Terezie, za První republiky výborné, a to tak že nám to v socíku ještě vydrželo, budiž to komunistům přičteno k dobru že to nijak nepokazili. Pravda, kus historie vymazána, já se jako dítě divil kam se v historii poděla léta mezi 1918 a 1939, husité byli už tenkrát komunisté, všichni géniové světa též a Lomonosov vše vytušil a západní géniové to jen mrskli na papír, ale to jsou detaily, dnes školství už dostává na prdel s plnou parádou.

Dnešní Evropané kteří se posmívali Američanům že jsou nevzdělaní je už předčí, ale v nevzdělanosti. Stále se smějou že americká mládež neví moc o holocaustu, ale zeptejte se naší mládeže, na cokoliv. I z vlastní historie.

Ale nechme historii, co technické vzdělání? Studie sociologie dobrá tak na práci v neziskovkách. Studie genderismu. A technici, natož řemeslníci chybí. Dříve když někdo napsal “opjet jsem bil nemocný a primát v nemocnici mě višetřil“ tak to byl nádeník který sotva prolezl základku, nebo občas soudruh z KSČ, dnes tak píše i člen Poslanecké sněmovny za Piráty, vystudovaný na Univerzitě Palackého, a bohužel to jinde není lepší, a ani se za to nestydí.

Univerzity nikdy nebývaly apolitické, jsou tam dospělí studenti kteří se zajímají o svět kolem, a různorodá diskuze je demokracii prospěšná, bez ní lekne jako ryby na suchu. Bohužel levice ovládla západní univerzity už v 60. letech, a kdo měl jiný názor než levicový byl ukřičen, nejdříve za bezmocného přihlížení profesorů, poté co ukřičená mládež dospěla a stali se z ní profeosoři, tak kdo si dovolí něco proti oficiálnímu levičáctví musí mít hroší kůži.

Pravda, kdo studuje medicínu nebo exaktní vědy je toho ušetřen, na to ti co studují na povaleče moc nechodí. Pracoval jsem v USA s jinými vysokoškoláky, mívali, ne všichni ale hodně, takové komunistické vejšplechty že by za ně dostali přes držku i na Lomonosovově univerzitě v SSSR. A někteří dostávali, když se tam dostali. Jeden student jel studovat do Číny kde chtěl více nasáknout maoísmem, a vrátil se ochrnutý na vozíčku, dal se do diskuze s čínskými studenty, ti ho vyhodili z okna a dole s ním jiní chvilku hráli kopanou, on jim dělal mičudu. Po návratu nechtěl říct co tak čínské studenty dožralo, že prý nechce poškodit ideu komunismu. Já si nějak domyslel co to asi bylo.

Jiní se vyléčili když to poznali naostro. Američtí studenti v 80. letech šli do Grenady studovat marxismus – leninismus, ale pak posílali diskrétní volání o pomoc domů. Reagan tam poslal komando a vysvobodil je, když mělo přistát s nima v USA letadlo, nadržení novináři čekali, slintajíc blahem jak si študáci budou stěžovat – my pokojně studujem marxismus a on nás vrátí do tohoto pekla – jenže chlapci a děvčata sotva vystoupili poklekli a líbali americkou půdu, někteří i vlaječky. Novináři najednou zmizeli jak smrad, a pak jen v televizi zpráva bez komentářů. Dodnes ale na FB čtu o nějaké údajné imperialistické invazi na Grenadu. Nikdo se o tom neučí a nikdo nepamatuje. Zrovna jako nikdo neví že Vietnam začala Francie, neví to dnes ani Francouzi.

Proč dnešní výchova jde do kopru? Asi ten zub času, vše se opotřebuje, jenže ono to spíše bude výchova k tomu že každý má práva a žádné odpovědnosti natož povinnosti, ani za sebe samého. Takže marxismus je ta správná cesta. Dnes je učitel fackovací panák, na něho si dovolí kdejaký spratek ale na spratka nedej bože aby někdo zakřičel. Kdo je chudý, nikdy za to nemůže i kdyby to byla smažka nebo ochlasta, může za to stát a společnost, ve škole se neučil protože….diskriminace, rasismus, bullying, ne proto že ho rodiče k tomu nevedli nebo nedejbože na to není. Inkluze je jedině správná, když je někdo pomalý, tak budou muset ostatní ubrat. Rovnost nade vše. Že to pak v životě chodí jinak se budou spratci učit facákama až od života.

Dnes je učí že neexistují pohlaví, lze si ho vybrat jako v bufetu, každý den jiné, a brzo si vyberou i rasu. Že je to nerealizovatelné? Tak realitu upravíme abudeme dělat že je to tak jak říkáme. To se začíná učit na školách, a my se pak budeme divit že nás Asie jednou sežere, protože tam si na toto nepotrpí, a učí se postaru. Ale školství bude moderní a revoluční.

 

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč

Celkem za měsíc: 2 890,00 Kč
Vybráno 8.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.