vrabel

Škaredý, desinformační, proruský web … zcenzurujte ho!

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

kkriz18Jakýsi, údajně datový analytik, František Vrábel, jehož jméno jsem si sice musel vygooglit, ale zřejmě je velmi váženou mainstreamovou personou, neboť s ním udělal velký rozhovor Reflex, v tomto interwiew velmi ostře napadl náš web Pravý prostor.

František Vrábel, se prý zabývá dezinformacemi a jejich potíráním. Jak? Fízluje alternativní média, která nehlásají ty jediné povolené pravdy z brusele a ty pak udává reklamním společnostem.

“Naším sloganem je ‚postav se za pravdu‘. Chceme vyburcovat lidi, aby s tím začali něco dělat. Ta naše cílová skupina jsou ti velcí inzerenti na trhu. To jsou třeba Lidl, Kaufland, Nestlé a podobně, aby upustili od toho, aby prezentovali svoje reklamy na dezinformačních webech, protože to je jejich hlavní příjem. Když se podaří ty penězovody nějakým způsobem zúžit nebo zpomalit, zastavit, tak budou mít daleko těžší život a budou méně otravovat naše prostředí, ve kterém žijeme,“ vysvětlil Vrábel svůj plán. Později v rozhovoru zmínil, že tlačí i na Seznam a Google, jako zprostředkovatele reklamy.

Říkáte si, že by mi to mohlo být jedno, vždyť oba největší poskytovatelé reklamy na internetu v ČR již Pravý prostor “vyhodnotili” jako “závadový” a jejich reklamy zde neuvidíte. Ano, je to tak a o mnoho peněz jsme takto samozřejmě přišli a v prvních chvílích po tomto banu jsme opravdu byli na zrušení. Nicméně mne na celém rozhovoru přímo šokovaly jeho další názory a vysvětlení.

Je třeba nejprve říci, že Vrábel je zaháčkován v několika společnostech a dle veřejně dostupných zdrojů je to klasický parazit na penězích z EU. Sosá kde může a jak může, takže musí držet evropskou “lajnu” a svým chlebodárcům se snaží zavděčit seč mu síly stačí.

Samozřejmě mu pak velmi vadí nezávislé zpravodajství, které se odváží jít proti hlavnímu proudu a dovolí si panstvo z EU a jejich domácí kolaburující poskoky kritizovat. Což PP pravidelně dělá a tak se asi dostal na vysoké místo v jeho hledáčku.

V rozhovoru pak Vrábel na otázku, které že tedy desinformační weby konkrétně u nás existují odpověděl: „Jsou to weby, které, řekl bych neustále, velkou měrou a opakovaně publikují obsah, který považujeme za toxický, který jednak prezentuje obsah, který je těmi názory a neprezentuje správně fakta. Neodděluje zpravodajství od názoru těch autorů a šíří nenávist mezi lidmi. Poskytují obraz světa, který je manipulativní a snaží se kontinuálně přesvědčit systémově, programově o tom ruském pohledu na svět. Ty nejtvrdší, které publikují nejvíc těch článků obsahujících dezinformace, tak jsou třeba Vlastenecké noviny nebo Pravý prostor, samozřejmě mezi nimi je i Sputnik. To je takové to jádro, to nejtvrdší a mohl bych samozřejmě jmenovat dále. Jestli se jedná o dezinformační web, nebo ne, tak my to určujeme ne tím, že bychom kontrolovali fakta, to dělají jiné skupiny, ale my jsme průkopníky toho algoritmického určování, zdali se jedná o dezinformace, či nikoliv.”

Tak … a máme to. Jsme prý škaredý, nenávistný, desinformační a proruský web. A co Putin, Vrábele, neplatí nás náhodou? Bože, do čeho si to duši dal a Reflex zpopularizoval? Naši čtenáři si jistě udělají úsudek sami. Kolik proruských článků zde Vrábel našel? Kolik desinformací? Na to by samozřejmě odpovědět nedokázal. On totiž nepracuje s fakty, jak sám na sebe prozradil, ale s jakýmsi algoritmem, tedy zřejmě s tím, co si on a jeho kumpánové usmyslí. 

„Není to tak trochu cenzura?“ zeptal se pak dále Vrábela moderátor. „To v žádném případě. My nejsme ten arbitr, co by říkal, toto se pustí do světa, nebo nepustí,“ začal odpovídat Vrábel, když mu moderátor skočil do řeči s tím, že přece jsou ten arbitr. „Vy přece říkáte, tenhle web lže, tento web je zlý, já mu vezmu peníze a on umře, jak můžete nebýt ten arbitr?“ zmínil Strakatý. Vrábel tedy připustil, že jsou arbitr ve smyslu toho, že říkají, neinzerujte na těchto webech, a máme pro to všechny důvody. „Mluvil bych o cenzuře inzerce, ne o cenzuře obsahu. My nezabraňujeme těm článkům, aby se vůbec dostaly do veřejného prostoru,“ poznamenal. Na to mu opět reagoval Strakatý s tím, že to je jejich konečný cíl, zabránit jim v tom, aby se ty články dostaly do veřejného prostoru. „Ony se tam dostanou. To v každém případě. Jde o to, aby ten reach, ten počet lidí, které to osloví, tak aby se to dostalo k méně lidem. To je všechno,“ pravil Vrábel.

Ano, takoví lidé jako “datový analytik” František Vrábel ovládají českou, potažmo dnes evropskou společnost. Je jím dopřáváno sluchu a velké korporace dokonce hrají podle jejich not. Svoboda slova pláče, cenzura i ekonomická cenzura vítězí. Žijeme prý v demokracii, ale svoboda zde není. A nebude pokud budou lidé jako Vrabel na koni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 028 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (71 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
221 komentářů
    • Redakce
    • Redakce
    • Redakce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.