cnn1-850x480
16.11.2020
Kategorie: Společnost

Skandální výrok moderátorky CNN aneb nenávist levičáků k Trumpovi nezná míru

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

lubomir-stejskal46696083_0Christiane Amanpourovou, uznávanou televizní novinářku (moderátorku, redaktorku, korespondentku), znají bezpochyby i ti čeští diváci, kteří před květnem 2020 nesledovali stanici CNN.

Od začátku vysílání CNN Prima News (3. 5. 2020) mají ale šanci. Jsem si jist, že jméno této mediální hvězdy jim není neznámé.

Ovšem i ona, tak jako asi každý tesař, se někdy v životě utne. Jí se to podařilo ve vlastním programu „Amanpour“, který moderovala z Londýna, ve čtvrtek 12. listopadu 2020. V jejím případě jde však o víc než o „tesařovo utnutí se“. Jde o skandální výrok, který vyvolal bouři odporu v celém západním světě.

amanpour.t1Amanpourová zahájila svůj pořad připomenutím nacistické Křišťálové noci, k níž došlo z 9. na 10. 11. 1938, což byla svého druhu předehra holocaustu. A pak ji nenapadlo nic hloupějšího, než nesmyslně srovnat uplynulé čtyři roky Trumpovy éry s chováním nacistů. Podle jejího vyjádření útočí Trump na stejné hodnoty, na něž útočili nacisté, přičemž nápravu zjedná až tým Biden – Harrisová. Což je hodně silná káva.

Pro zájemce její slova v originále:

  • This week 82 years ago, Kristallnacht happened. It was the Nazis’ warning shot across the bow of our human civilization that led to genocide against a whole identity, and in that tower of burning books, it led to an attack on fact, knowledge, history and truth. After four years of a modern-day assault on those same values by Donald Trump, the Biden-Harris team pledges a return to norms, including the truth.

Takovéto nehorázné srovnání nemohlo zůstat bez odezvy. Nejen v židovských komunitách v diaspoře, ale i v samotném státě židovského národa, v Izraeli. Během víkendu napsala izraelská ministryně pro záležitosti diaspory Omer Yankelevičová dopis prezidentu CNN Woldwide Jeffu Zuckeroví. Požaduje v něm, aby se Amanpourová za své srovnání omluvila.

Yankelevičová odmítá falešné srovnání mezi chováním současného prezidenta USA a zvěrstvy pogromu, k němuž došlo během Křišťálové noci, čímž dochází k bagatelizaci nesmírné tragédie holocaustu.

„Křišťálová noc znamenala začátek nejtemnějšího období v historii židovského národa; během ní bylo v Německu zavražděno devadesát jedna Židů a vypáleny desítky synagog a židovských institucí,“ uvádí ministryně v dopise.

Dále v dopise ministryně Yankelevičová napsala věty, které můžeme obecně vztáhnout na všechny politiky (i naše), z jejichž úst zaznívají nepatřičné výroky z doby nacismu a přirovnání demokratických oponentů k nacistickým zrůdám.

Ministryně soudí, že zkreslování a minimalizování významu holocaustu je zavrženíhodnou lží, která jen povzbuzuje zlo antisemitismu. Podle ní zneužití památky holocaustu pro vytvoření laciného efektu šoku či dokonce pro politickou agendu je hluboce znepokojujícím a urážlivým překrucováním historické a morální pravdy s nebezpečnými důsledky.

Za sebe dodám: ono to začíná všemi těmi slogany typu „goebbelsovská lež“, úslovím „Es kommt der Tag“ a jemu podobným a pokračuje to položením rovnítka mezi chování demokraticky zvoleného politika demokratické velmoci svobodného světa a chování jedné z nejhorších diktatur moderní doby, jak jsme toho svědky v případě Christiane Amanpourové. Přiznám se, že takového slovního excesu bych se od tak zkušené profesionálky nikdy nenadál.

Další deziluze. Inu – člověk se učí celý život. I kdybychom žili desetinásobek času nám vyměřeného, stále bychom byli něčím nepříjemně překvapováni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 216 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.