OLYMPIADACRTEAM
5.8.2021
Kategorie: Společnost

Skandální let do Tokia

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPředseda NSA Filip Neusser pokračuje ve štvaní proti účastníkům letu do Tokia. Zasedací pořádek v letadle se údajně měnil. Neusser letěl do Tokia bez očkování.

Je neuvěřitelné, jak si dokážeme kvůli politice a covidu kazit olympijské hry. V plné parádě to předvedl předseda NSA Filip Neusser- ten Neusser, který chtěl vystřídat předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala a „spokojil“ se místo toho šéfováním NSA po rezignaci Milana Hniličky.

Slyšel jsem od sportovců, že speciál doletěl do místa dějiště a v momentě, když na letišti zjistili, že jeden z pasažérů byl pozitivně testován, tak podle mých informací zaměnili takzvaný seating list, to znamená pořadí pasažérů a nahlásili organizátorům a japonské hygieně úplně někoho jiného, než seděl kolem pozitivního pana doktora Voráčka,“ řekl Neusser v České televizi.

ČOV se také distancoval od výroku Filipa Neussera. „Jeho vyjádření je pro nás šokující. Pan Neusser v této záležitosti s nikým nekomunikoval, nezajímal se o aktuální stav věcí a nežádal o žádné související informace,“ stojí v závěru zprávy.

Ten samý Neusser přitom letěl do Tokia bez očkování. Jednání ministrů sportu, slavnostní zahájení, zápasy tenistek a basketbalistů a další schůzky. Takový byl olympijský program nového předsedy NSA, který se ve středu vrátil do Česka. A který cestu absolvoval, aniž by měl dokončené očkování.

Již několikrát jsem se vyjádřil k testování závodníků na OH jako o neregulérnosti soutěží. To se potvrdilo například ve skoku o tyči. S kamarádem a zároveň největším rivalem plánoval (Duplantis) zajít v olympijské vesnici na kávu. „Jenže jsem příliš dlouho telefonoval s přítelkyní a zmeškal jsem to,“ prozradil Armand Duplantis, jak Sama Kendrickse zanechal osamoceného. Pokud by ovšem zázračný švédský tyčkař s americkým kolegou skutečně poseděl, měl by teď místo zlaté medaile na krku covidové trable. U Američana se prokázal covid a nemohl startovat. Tak to v Tokiu chodí. Nicméně, náš plážový volejbalista byl rovněž pozitivně testován, první zápas ve skupině naši prohráli kontumačně a pak mu dovolili organizátoři i přes pozitivní test startovat. Bohužel, našim to už na postup ze skupiny nestačilo. Kolik takových smutných příběhů letošní olympiáda má a kolik se jich vlastně ani nedovíme. Podle ČT už bylo testováno přes 300 pozitivních členů olympijské vesnice, počet sportovců nebyl uveden.

Takže k onomu „skandálnímu letu“. Na mnohahodinové cestě letadlem, kde se podávalo snad čtyřikrát jídlo (to se fakt s rouškou nedá konzumovat) a kde se, považte, v Novosibirsku měnil personál (jak to jen mohli naši olympionici ovlivnit), byl podle Neussera „zasedací pořádek“. Pár letů jsem absolvoval a vím, že letenky mají čísla sedadel. Pokud tomu Neusser říká „zasedací pořádek“, je to k smíchu nebo k pláči- jak se to vezme. Stačilo, aby si Japonci vyžádali letenky a hned věděli, kde kdo měl sedět. Navíc, a to je prostě také možné, ve skupině čtyřiceti osob si mohou lidé přesednout. Pokud je takové chování podle médií a Neussera skandální, je to jen další dílek do covidové hysterie.

Politika je tak v tomto „skandálu“ na prvním místě. Ať už cítíme či necítíme ke stávajícímu a opětovně zvolenému předsedovi ČOV Jiřímu Kejvalu sympatie či antipatie, další „vyšetřování“ je jen obyčejné politikum.

Závěr – naši olympionici letěli do Tokia a chovali se normálně. Několik jich bylo pozitivně testováno buď na letišti, nebo v olympijské vesnici. Podle „pravidel“ na těchto OH se pak (ne)mohli účastnit svých soutěží. A v tom je právě neregulérnost letošní olympiády. I v této atmosféře mají naši olympionici za sebou řadu skvělých výsledků. Neusser a média manipulací se „skandálním“ letem ale místo toho brnkají na covidovou hysterii a to je u mě absolutně nefér a vysoce nesportovní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 779 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)