APRIL3
22.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Skandál vrhl stín na Miss Francie 2021

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

lubomir-stejskal46696083_0V sobotu 19. prosince se konala soutěž Miss France 2021. V zábavním parku Puy de Fou na západě země. Kromě přehlídky ženské krásy, půvabu, šarmu a elegance přinesla také ukázku té nejpokleslejší hanebnosti.

Vítězkou se stala Miss Normandie Amandine Petitová. První vicemiss pak královna krásy Provensálska April Benayoumová. A právě ona se stala obětí oné hanebnosti.

APRIL1Sotva se totiž přiznala ke svému původu, ten označila jako italsko-izraelský (izraelskou čili židovskou polovinu rodičovského páru představuje její otec), objevily se na sociálních sítích, zejména na Twitteru, nejhorší antisemitské urážky. Média citují dvě: „Na tohle Hitler zapomněl“ a „Nehlasujte pro Židovku“.

Je to ten nejhnusnější antisemitský odpad, jaký si lze představit.

Jistěže problém nezůstal bez odezvy. Reakce přišla nejen ze strany státního zastupitelství, které případ začalo vyšetřovat. Ostré odsouzení vyjádřily samozřejmě židovské organizace a také francouzští politici. Ministr vnitra Gerald Darmanin řekl, že je hluboce šokován přívalem antisemitských útoků proti Miss Provence (rozuměj April Benayoumové). „Nenecháme to jen tak. Hanba autorům,“ dodal.

Solidaritu s April vyjádřili mnozí další.

Renaud Muselier, někdejší francouzský poslanec Evropského parlamentu zastupující provensálský region, označil útoky za „ohavnost“. Zdůraznil, že slečna Benayoumová je „Francouzka italského a izraelského původu, z Provence, z jihu a dokonale reprezentuje náš region a naši zemi“.

O „extrémním zklamání“ hovořila i vítězka soutěže, Amandine Petitová.

APRIL2Zklamání všech slušných lidí doprovází maximální znechucení nad počínáním netolerantních primitivů. Je to zároveň důkaz, že obavy ze vzrůstajícího antisemitismu, na který poukazují židovské organizace v diaspoře i politici v Izraeli, nejsou projevem nějakého paranoidního vidění světa. Jde o drsnou realitu.

Je samozřejmě odsouzeníhodné, když se obětí nenávistných útoků stávají Židé, na prvním místě ultraortodoxní, kteří se svým vzezřením poněkud liší od ostatní populace (oděvem, plnovousem, pejzy apod.). Lze rozumět (nikoli souhlasit!) tomu, že bezmozkovité omezence, pro něž je tolerance a respekt k bližnímu něčím naprosto neznámým, tato odlišnost dráždí a provokuje k útoku.

Co ale spustilo lavinu hnusných urážek vůči nádherné mladé dívce, toho času (formálně vzato) druhé nejkrásnější v celé Francii? Proč se kvůli částečně židovskému původu April Benayoumové stala z Twitteru tak odpudivá páchnoucí žumpa?

Opět se potvrdilo, že protižidovská nenávist není vyvolána pouze vnějšími faktory. Kdyby April svůj původ neuvedla, nikdo z těch, kdo způsobili hnusný antisemitský skandál by na ní nepoznal, že má částečně židovské kořeny. Vždyť čím se na první pohled liší od vítězky soutěže?

Ano, máme tu další děsivý důkaz, že antisemitismus je hluboce zakořeněn v myslích velké části populace. Je to zlo, které nelze ničím ospravedlnit; mor, s nímž je třeba bez ustání bojovat. Jako s terorismem, jako s koronavirem, jako s nebetyčnou lidskou hloupostí, tupostí a idiocií.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 568 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,97 out of 5)
Loading...
158 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)