bureaucracy_by_itsk-d34auc8
26.2.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Skandál: Stát potvrzuje pravost falešných dokumentů

Sdílejte článek:

MAJKA DUBOVÁ

Notářství, matriky a místa Czech POINT vydávají ověření na zjevně padělané dokumenty. Soudní znalec Jiří Závora a jeho kolegové provedli velký test fungování úřadů a výsledky oznámil na Seznamu. „Je to naprosto šokující,“ říká.

Experti sdružení v Ústavu forenzních disciplín vytvořili pro tento test falešný dokument, který mimo jiné říká: „Já, níže podepsaný Pavel Holprecht, narozený 21. 8. 1978, prohlašuji, že jsem si na základě smlouvy o půjčce půjčil na pořízení domu od paní Lucie Králové, narozené 25. 5. 1988, částku 8.000.000,– Kč.“ Holprecht i Králová jsou přitom smyšlené postavy.

Fingovaný Holprechtův podpis naskenovali a dokument pak barevně vytiskli. Modrý podpis tak nese stopu rastru z tiskárny.

Následně šlo jejich šestnáct kolegů na celkem 66 míst po celé republice, kde se ověřují podpisy: na notářství, matriky a Czech POINT. Výsledek byl naprosto šokující: pravost padělané listiny úředníci v 51 případech potvrdili, pouze na patnácti místech rovnou odhalili, že jde o padělek. Tolik zpráva, kterou uveřejnil seznam.cz

Občas se objeví zprávička – a je to šokující! Jak je to možné? Jako učitel pracuje člověk, který předloží falešný dokument o potřebném vzdělání. Jako lékař ordinuje člověk, který studium medicíny nepovažuje za potřebné, nutné, natož aby si dělal sebemenší starost s atestací. To vadí, samozřejmě v těchto oblastech je nutný člověk s příslušným odborným vzděláním. Vadí vám když v nějaké restauraci vaří „kuchař“, který je vyučen třeba instalatérem? Mělo by. Vadí vám když někdo jiný vědomě lže, podvádí, krade. Vadí vám když někdo vydává za svoji práci – třeba diplomovou, a přitom ji celou, či zcela celou, opsal. Vadí vám…?

Ovšem vrcholem (zatím – co bude dál!) je když je úředně potvrzena pravost falešného dokumentu. Tak si představte, že před domem, (bytem), který vám patří (opravdu je váš) zastaví stěhovací auto a nějaká početnější rodina se prostě bude stěhovat k vám. Ano k vám domů. Ptáte se jak je to možné?

Klidně vám mohou mávat před nosem smlouvou – ověřenou úřadem, že jsou to vaši podnájemníci a vy jste pronajímatel – a šup rovnou na dobu neurčitou. Vše souhlasí – do puntíku, vše podepsáno – včetně vašeho podpisu. Můžete stokrát tvrdit že o tom nic nevíte (a skutečně nevíte a koukáte jak jelen) , ale dokument (byť evidentně falešný) je platný, protože je úředně uznán jako pravý. Kde, kým? Kdo za to zodpovídá? Neptejte se, složte hlavu do jedné místnosti a s podnájmem se smiřte. Myslíte si, že žijete v Česku a ne v zemi F. Kafky! Pan prezident se nad jistou podivností a nenormálností pozastavil stejně tak. Já vím, byl to z jeho strany, jako mnohé, opět žert.

Jenže žert nežert – VY máte podnájemníka.

P.S. A na Hradě je místa také ještě dost…

dubová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 758 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.