zcu
21.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

SKANDÁL: Člen Zelených učí mladé učitele na ZČU vymývat dětem mozky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN SEDLÁČEK

Už jste přemýšleli nad tím, kde se na školách berou ti multi-kulti agitátoři, kteří útočí na naše děti? Já jsem v tomto směru pátral a došel jsem k alarmujícím faktům.

„Když chceš pokořit nepřítele, vychovej jeho děti,“ praví staré moudro. Proto se také každý nesvobodný režim snaží co nejvíce vymanit děti z rodiny a dostat je pod svoji kontrolu, aby na ně mohl ideologicky působit. A to samé vidíme už i u nás.

Současný režim pořád odmítá překousnout, že lidé odmítají masově přijímat migranty z jiných kultur. Politici a kmotři totiž podcenili jednu věc. Většina Čechů má totiž ještě z minulého režimu jakýsi instinkt – pokud jim zvenčí podsouváte nějakou ideologii, zabliká jim v hlavě varovná kontrolka a intuitivně to odmítnou. Proto tento systém útočí hlavně na ty, kdo tuto imunitu postrádají – na naše děti.

A tento útok probíhá ve 2 krocích. Nejprve je třeba označit ty, kdo chtějí zachovat naši kulturu, za rasisty a xenofoby (to vidíme neustále v médiích). Druhým krokem je vychovat děti (po vzoru Pavlíka Morozova) v takové ideologii, aby tyto “xenofobní“ názory odmítaly a aby se z nich ideálně stali jacísi “prorežimní aktivisté“, které již dnes vidíme v ziskovkách (ty pak opět působí na školách a vymývají mozky dalším dětem, čímž se kruh uzavírá).

Všiml jsem si ale jedné důležité věci. Multikulturní výchovu na školách totiž nemají na starosti jen ziskovky, nýbrž i přímo vyškolení učitelé. Zajímalo mě, kde se tu berou, proto jsem začal pátrat přímo u zdroje – na pedagogických fakultách. A brzy se mi dostal do ruky materiál o praktikách, které probíhají na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.

Studenti pedagogiky tam navštěvují předmět s názvem “Multikulturní výchova a vzdělávání“, kde se učí, jak dětem vštěpovat multikulturalismus. Popis tohoto předmětu nechávám bez úprav, posuďte to sami:


Multikulturní výchova a vzdělávání

Cíle předmětu:

Cílem předmětu je představit klíčové teoretické přístupy k soužití a setkávání kultur. Seznámit studenty s teoretickými východisky a reálnými aplikacemi multikulturalismu ve světě. Základem předmětu je aktivní poznávání ústředních pojmů oboru: kultura, etnikum, etnicita, multikulturalismus a výchova se zřetelem k přesahům mezi kulturami a prevenci rasismu a xenofobii. Představeny budou také významné multikulturní projekty připravené státními i neziskovými institucemi v ČR i v zahraničí.

Obsah:

Základem předmětu je objasnění a porozumění základním pojmům oboru. Na základě praktických zkušeností si studenti mohou ověřit možnosti a role výchovy a vzdělávání v prevenci rasismu a xenofobii. Cílem předmětu je také seznámit studenty s možným polem aplikace multikulturní výchovy v České republice. Představeny budou také stávající programy multikulturní výchovy připravené státními i neziskovými institucemi v ČR i v zahraničí.

 1. vymezení místa multikulturní výchovy v systému pedagogických disciplín (současné trendy v celosvětovém kontextu)
  2. objasnění ústředních pojmů: kultura, národ, gender atd.
  3. problematika předsudků, stereotypů a jejich eliminace
  4. oblast interkulturní komunikace – vliv kultury na výchovu a vzdělávání
  5. výchova, výchova uměním se zřetelem k přesahům mezi kulturami, prevenci proti rasismu a xenofobii
  6. prostředky, metody multikulturní výchovy
  7. aplikace multikulturní výchovy ve světě a ČR
  8. diskuze k stávajícím programům multikulturní výchovy připravené státními i neziskovými organizacemi v ČR i v zahraničí
  9. možnost práce s tématy MKV v prostředí konkrétní školy a třídy

Až mi přijde, že někdo opsal obsah učebnice marxismu-leninismu, jen místo „třídních nepřátel“ tam napsal „rasisty a xenofoby“. Z obsahu toho předmětu přímo čiší ideologie, ať už je to “eliminace předsudků“ (to, že s sebou islám přináší terorismus, je podle nich asi taky jen předsudek), “prevence proti rasismu a xenofobii“ (asi aby si děti mysleli, že kdo nechce nárůst kriminality jako v Německu, je xenofob), nebo “představení významných multikulturních projektů připravených státními i neziskovými institucemi.“

To ale není vše. Hned poté jsem se ve svém pátrání zaměřil na to, kdo tento předmět učí. Výsledek mě bohužel vůbec nepřekvapil. Učitelem je Roman Černík – aktivista a člen Strany zelených. Působení takovéhoto člověka, navíc jako garanta předmětu, který je spjat s politickou agitací, by ve svobodném pluralitním státu mělo být vyloučeno. Považuji za alarmující, že tento levicový extremista dostává prostřednictvím Západočeské univerzity prostor k šíření multikulturalismu – ideologie, která je nenávistná vůči nám, původním obyvatelům ČR.

Již dnes je politická agitace ve školách zakázaná. Multikulturní výchova je tudíž jasným porušením tohoto zákona. Proto je potřeba postupovat v souladu se zákonem a centrálně zakázat multikulturní výchovu na školách všech stupňů, čímž se tento kurz na ZČU stane bezpředmětným.

Kromě toho by představitelé Západočeské univerzity měli nést odpovědnost za to, že takovýto exces na akademické půdě vůbec připustili. A pokud by podobné případy přetrvávaly, mělo by se to odrazit i ve snížení státních příspěvků pro tuto školu.

Autor: Jan Sedláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
99 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.