ksc---historie3.3-482ea46cda74f
16.5.2016
Kategorie: Společnost

Sjezd KSČ(m): Velká květnová revoluce se nekonala

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ 16|05|2016

Komunisté na svém sjezdu obhajovali zločinný režim mezi únorem 1948 a listopadem 1989. Předseda Vojtěch Filip předložil zprávu, jejíž každá věta byla porušením zákona o propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Za pomoci sympatizujících právníků chce Filip „rozbít“ antikomunismus ve sdělovacích prostředcích. Křeslo předsedy Filip nakonec obhájil, Velká květnová revoluce se v KSČM nekonala, rebelové se museli spokojit pouze s místem místopředsedy pro ortodoxního bojovníka za lepší zítřky Josef Skálu.

Vedení strany předložilo straníkům dokument “Informace o analýze období před rokem 1989″ (jakási varianta Poučení z krizového vývoje z roku 1969), který protestuje proti “současné manipulaci historických faktů” (všeobecně je známo, že k největším manipulátorům patřila právě KSČ). Dokument zdůrazňuje, že “širokým lidovým masám” (rozuměj vyvoleným soudruhům) byla nabídnuta dobrá úroveň zdravotnictví (nebyly léky, seniorům byla odpíraná náročnější péče), školství (studovat mohli jen ti bez kádrového škraloupu), kultury (estrády typu Ein Kessel Buntes) a rekreace (pokud měli výjezdní doložku). Zkrátka lež na lež.

Dokument přiznává”smutnou kapitolu”  50. let. Smutná kapitola ve skutečnosti znamenala, že z politických důvodů bylo popraveno 248 osob (247 mužů a 1 žena). Mnozí z popravených byli odsouzeni za politické “trestné činy” v souběhu s trestnými činy kriminálními. Ve vězeňských zařízeních zemřelo asi 4 500 osob. Přesnější číslo zatím není k dispozici, na seznamu zemřelých vězňů ÚDV dosud pracuje.

Při pokusu o přechod československých hranic se Spolkovou republikou Německo a Rakouskem v letech 1948-1989 bylo zastřeleno 145 lidí; usmrceno elektřinou při přechodu hranice 96 lidí; utonulo 11 lidí. V tomto počtu jsou zahrnuty pouze osoby, které prokazatelně utonuly při přechodu hranice. Dalších nejméně 50 mrtvých bylo nalezeno utonulých v pohraničních řekách.

Komunistický dokument dále uznává zásluhy Pražského jara, ale pozor! Jen do té doby než se “aktivizovali odpůrci socialismu.” V 80. letech strana prý ztratila podporu veřejnosti. To však podle KSČM nemělo vést k tomu, aby se odpůrci socialismu “podvodem pod zneužitými hesly svobody a demokracie” zmocnili vlády.

Po pádu komunistických diktatur v Evropě se sociální experimenty přesunuly především do Jižní Ameriky. Dopadá to podobně. Venezuelský levicový prezident Nicolás Maduro v pátek prodloužil o 60 dní stav hospodářské nouze, který v zemi platí od poloviny ledna. Rozhodl se zkonfiskovat některé podniky a uvěznit jejich majitele. Venezuela je v hluboké ekonomické krizi, do které ji přivedly léta socialistické vlády Hugo Chaveze a jeho následovníků. Krizi pochopitelně umocnil výrazný propad cen ropy, jež je hlavním vývozním artiklem státu.

Maduro na protesty reaguje zaváděním obvyklé diktatury – vypovídá ze země zahraniční novináře, noviny nevycházejí kvůli nedostatku papíru, demonstranty brutálně rozhání policie. Při demonstracích ve městě Valencia zasáhl gumový projektil vystřelený policisty do hlavy studentku a místní královnu krásy Génesis Carmonaovou a způsobil její smrt.

Recept je vždy stejný. Nejprve díky falešným slibům o světlých zítřcích uchvátí vládu, pak prošustrují, co jde, poté aby zalepily díry po špatném hospodaření vyvlastňují majetky jiných, a nakonec ze všeho obviní zahraniční imperialisty, případně fašisty či nacionalisty. A začnou zavírat a popravovat.

Velké události provázejí ale malé drobnosti. Podle posledních zpráv nelze ve Venezuele koupit obyčejný toaletní papír. To přece dobře známe.

O tom se ale ve zprávách komunistů mlčí. Místo toho zase slibují, že historický pokus o vybudování socialismu skončil jen „dočasnou porážkou“ tehdejší světové socialistické soustavy. Příčinou prý byla „i velice naivní představa o přátelském a mírovém soužití socialismu a kapitalismu, která skončila rozvrácením socialistických zemí“.

Když ne „přátelské“ soužití, tak tedy jaké? Nepřátelské? Nejspíš, protože komunistický dokument končí slovy – budoucnost patří socialismu.

Smrt kapitalismu! Vstanou noví bojovníci.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 95 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...