CSSDZACHRANTE
8.4.2018
Kategorie: Politika

Sjezd ČSSD. Pohoda?

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Druhý, odsunutý den sjezdu ČSSD v Hradci Králové proběhl včera (7. 4. 2018) přesně v den 140. výročí založení partaje. Ovšem docela jiné partaje, budiž řečeno. V roce 1878,když se její vůdcové v čele s Karlem Boleslavem Peckou sešli v Břevnově v zadní místnosti hostince U kaštanu, byla sociální demokracie nelegální a sjezd bylo třeba utajit před policií i před veřejností. Tehdy schválený program by dnes byl hodně, hodně nalevo i od KSČM (například se v něm požadovalo úplné zrušení spotřebních daní; o DPH tehdy ještě nikdo nic nevěděl). A jednání o vládní účasti? To si spíš tehdejší sociální demokraté dokázali představit Pět neděl v baloně či Cestu ze Země na Měsíc.

Zpět do současnosti. Pohoda. Asi stovka zvolených delegátů na sjezd vůbec nedorazila, Hradec Králové je nezajímavý a špatně dostupný. Část těch, co dorazili, trávila čas u piva na terase, projevy desítek kandidátů na místopředsedy byly nekonečné. Nejvášnivější debata se nakonec vedla ne o personálních věcech, natož o programu, nýbrž o funkčnosti elektronického hlasovacího zařízení. Ale sjezd splnil, co měl: vzal na vědomí, jak si přáli předseda Jan Hamáček a statutární místopředseda Jiří Zimola, že debata o společné vládě s hnutím ANO skončila (alespoň zatím natrvalo) a zvolil čtyři z pěti místopředsedů, a to co nejpestřeji, jak si přáli Jan Hamáček a Jiří Zimola. V sedmnáct hodin už bylo v sále tak málo delegátů, že sjezd, aniž by vyčerpal celu agendu, přestal být usnášeníschopný a domů mohli odjet i zbývající delegáti, což také učinili.

Sestava místopředsedů je skutečně podobná, jako když pejsek s kočičkou vařili dort, každý tam najde něco podle svého: za mladé je tu pětatřicetiletý pardubický hejtman Martin Netolický, za obstarožní, myslím názory – věkem ani ne šedesátník poslanec Jaroslav Foldyna, za ženy radní z Vysočiny Jana Fialová a za hlupáky a za intrikány vůbec poslanec a brněnský exprimátor Roman Onderka (nemohu si pomoct, sleduji jeho kariéru zblízka už řadu let a jinou kvalifikaci než tuto uvedenou jsem u něj zatím neobjevil).

Anebo jinak. Martin Netolický za pravější křídlo ČSSD – vždyť ten člověk měl dokonce odvahu veřejně nepodpořit kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta (!!!). A Jaroslav Foldyna za levé křídlo – na sjezdu hřímal, že je třeba přebrat voliče Tomiu Okamurovi a že typickými podporovateli ČSSD jsou prodavačka a soustružník. Anebo ještě jinak: Jaroslav Foldyna, co do rodinného původu poloviční Srb, jako exponent prokremelské (dez)orientace českého národa.

Jak říkám: každý si může vybrat; budoucnost sociální demokracie je tedy “zajištěna”.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 75 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,77 out of 5)
Loading...