CSSDZACHRANTE
12.3.2017
Kategorie: Politika

Sjezd ČSSD: Agónie partaje ochromené strachem o koryta

Sdílejte článek:

COM/SM/FCB

Na sjezdu ČSSD kupodivu rušno nebylo. Do čela strany se postavil staronový Bohuslav Sobotka, který jde do předvolební kampaně naposledy jako předseda strany.

Bezbarvý a byrokaticky suchopárný Sobotka, který sklidil za své proslovy daleko menší potlesk než například čerstvě zvolený místopředseda Lubomír Zaorálek, opět dokázal, že nedokáže strhnout davy a emočně zaujmout. Na rozdíl od Andreje Babiše prostě není lídr ani vítězný typ.

Za šest let ve své funkci nevyhrál ani jedny volby, naopak v krajských volbách utrpěl on i celá ČSSD tvrdý direkt. Od té doby je strana v apatii a hluboké defenzivě. Mandát téměř dvou třetin delegátů sjezdu se na jednu stranu může zdát relativně silný, na druhé straně titíž delegáti spíše hrají na to, že zvolili Sobotku pouze dočasným předsedou, kterého po pravděpodobně prohraných volbách zase ,,sundají” na mimořádném sjezdu. Pokud tedy neodstoupí sám jako například Jiří Paroubek po volbách (které byly mimochodem vítězné) v roce 2010.

Tento scénář vychází z faktu, že mezi 201 delegáty, kteří Sobotku nevolili, je i Tejcovo křídlo, které ač nebylo na sjezdu moc slyšet, je relativně silné. V případě, že dojde k volební prohře strany, se jeho reprezentanti aktivizují a budou jako první volat po odstoupení Sobotky. Představitel tohoto křídla (Jeroným Tejc, Jiří Zimola) pak dost možná převezme i předsednické křeslo.

ČSSD svými chybami připravila červený koberec k vládnutí svého nyní největšího rivala hnutí ANO. Sobotka jako předseda z logiky věci nese největší zodpovědnost, proto by se musel stát zázrak, aby ČSSD podzimní parlamentní volby vyhrála. Není totiž v současné situaci čím ani kým je vyhrát.

Bohumil Pečinka komentuje na svém fcb profilu sjezd ČSSD následovně: Byl jsem svědkem sebevraždy. A se mnou i mnozí z vás, protože proběhla v přímém přenosu na ČT 24, kde byla vysílána pod označením 39. sjezd sociální demokracie. Většina z téměř sedmi set delegátů působila směsí apatie a rezignace.

Jen občas někdo na pódiu zvýšil hlas, ale znělo to dutě. „Ti nahoře“ zase předstírali, že fakt chtějí zvítězit. Takže stínohra z obou stran, jen TV kamery nutily všechny vydávat bojové pokřiky. Nejstarší česká politická strana si vybrala strategii „nebýt moc poražen“, a proto budou moc poraženi.

Mohlo to být jinak? Mohlo, třeba hned po prohraných krajských volbách, kdy se předseda Sobotka vydával protikladná prohlášení, zamotal se do rekonstrukce vlády a říkal si přímo o vystřídání. Dvojice potenciálních nástupců (Zaorálek-Chovanec) si tak dlouho dávala přednost, že z toho nic nebylo.

Mohlo jít o velké symbolické gesto, spojené s efektivní rekonstrukcí vlády, jejímž smyslem není jenom dát funkci ministra zdravotnictví Praze, aby mi pak Praha na sjezdu pomohla zvítězit. Namísto toho zvolili „ti nahoře“ i „ti dole“ dvojí předstírání ve stylu všechno bude, jak bylo, jen my se při tom budeme jinak tvářit.

A ještě několik krátkých komentářů, které reagovaly na dění okolo sociálně-demokratického “sletu”:

  • Ta tlupa vyžírků, darmošlapů a povalečů z brněnského výstaviště říká, že je u nás moc nízká úroveň daní.
    Štípněte mě.
  • Sobotka tvrdí, že „naše nízká úroveň daňové kvóty podlamuje státní rozpočet a vynucuje si rozsáhlé škrty ve výdajích.“ JAKÉ ŠKRTY???
  • Socialista je člověk, který vám dá peníze v nouzi, do které byste se nikdy nedostali, kdyby vám je předtím nesebral.
  • Bohoušek a jeho parta nám tvrdí, že nízké daně, je to, co nám brání v rozletu a blahobytu. Nedalo mi to, protože tomu člověku nevěřím ani aktuální datum a porovnal jsem daně v Evropě(tedy ne já, drtivou většinu práce udělala wikipedia) Jak na tom tedy jsme? Ze 43 zemí jsme co se týče daně z příjmu fyzických osob na krásném 38. místě, za námi je Rakousko, Dánsko Finsko Řecko a Švédsko. Co se týče DPH tam jsme na 27. místě a v korporátních daníchna 21. místě. Jsme tedy všechno, jen ne země s nízkými daněmi.

ZDROJ: securitymagazin.cz, Fcb, B. Pečinka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...