babisano
25.2.2017
Kategorie: Společnost

Sjezd ANO: Jak Andrej bojuje proti režimu, ve kterém se stal ministrem financí a miliardářem

Sdílejte článek:

REC

Symbolicky 25. února byl zahájen volební sjezd neobolševického hnutí ANO, jasného leadera předvolebních průzkumů v ČR, pod vedením a dominantní taktovkou komunisty prý z matčina leknutí a (ne)agenta StB dle svědectví jeho řídících orgánů. Nic nemůže lépe vystihovat “posun”, který naše vlast udělala od sametové frašky.  

Zahájil bych stručné hodnocení sjezdového dění dvěma citacemi z wikipedie:

Pokrytectví, též licoměrnost či přetvářka.

Může se projevovat jako rozpor mezi vědomým chováním osoby a jejím vnitřním přesvědčením. Za pokrytce lze pokládat člověka jednajícího vědomě či nevědomě v rozporu se svými skutečnými nebo prezentovanými zásadami. Toto vymezení zahrnuje několik možností:

 • Osoba s plným vědomím jedná v rozporu se svými vnitřními i prezentovanými zásadami. Např. hlásá a je vnitřně ztotožněna s vegetariánstvím, ale maso jí. Jde o nejčistší formu pokrytectví.
 • Osoba jedná v plném rozporu s prezentovanými zásadami, ale v souladu s vnitřním přesvědčením. Např. hlásá, že jíst maso je nemorální, ale dělá tak v rozporu se svým vnitřním přesvědčením pro to, aby se neznelíbila sociální skupině vegetariánů. Přesto maso konzumuje. V tomto případě lze jednání označit za pokrytecké či vypočítavé.
 • S velkými problémy se setkáme u jednání, které je v souladu s prezentovanými zásadami, ale v rozporu s vnitřním přesvědčením. Např. pokud osoba ostatním předkládá nepravdivé hodnoty, ale protože nemá odvahu jednat podle vlastních zásad, řídí se těmi, které hlásá. Zde sice osoba o svém přesvědčení klame, ale o pokrytectví se nejedná a jednat nemůže. Rozpor mezi vnitřním přesvědčením a chováním totiž v tomto případě může odhalit pouze osoba sama, nikoliv její okolí. Pokud, ale k veřejnému odhalení dojde, lze osobu za pokryteckou považovat.
 • Osoba nevědomky jedná v rozporu se svými vnitřními i prezentovanými zásadami. Např. veřejně uznává a vnitřně se ztotožňuje s vegetariánstvím, ale jí ústřice, které za maso nepovažuje. Zde pokrytectví může odhalit pouze pohled další osoby.

Užitečný idiot

Je pojem politického žargonu používaný pro lidi vnímané jako propagandisté ve věcech, jejichž cílů si nejsou plně vědomi a jsou cynicky využívány ostatními pro šíření propagandy o jejímž účelu nemají povědomí.

Během studené války byl termín používán pro sympatizanty s Východním blokem ze západních zemí, kteří byli naivní a cynicky využiti Sovětským svazem nebo jiným komunistickým režimem.

V širším slova smyslu se pojem vztahuje na západní novináře, cestovatele a intelektuály, kteří dávají požehnání (často se zápalem náboženství) tyranům a tyranským režimům, přičemž se snaží přesvědčit veřejnost a politiky, že utopickým ideologiím se daří.

Postupem času se význam rozšířil a dnes označuje osoby, které se nechaly nevědomky zmanipulovat různými politickými aktéry.

Nevím jestli jsou tyto dva pojmy známé, popřípadě jestli je chápu členové a voliči ANO, nicméně stále existují v naší zemi lidé, kteří je rozklíčovat dokážou. A ti komentovali vážně i nevážně sjezd hnutí ANO a volební projev předsedy Babiše třeba takto: 

 • Dnes a zítra na výročí bolševického převratu v roce 1948 si uspořádali bolševičtí ANOboti sjezd pod vedením StB guru Babiše. Jak by řekl veliký myslitel pravdy a lásky a demagog v jedné osobě: “Spatřuji v tom jistou symboliku, dobrá věc se povedla.”
 • Tak jsem si ho tedy poslechla. Jak líbivé, jak krásně, sladce a nadějně to zní! Všichni kradou, jenom on je letadlo. Daně se platit musí, jenom on našel zkratku… Troška opatrné konstruktivní lidové sebekritiky, pak gejzír sebechvály a nakonec zářná vize nejsvětlejších zítřků. Je to marný, zase mu budou věřit…
 • Když jsem koukal jak se ten rachitický estébák přirovnává k vizionáři Baťovi, tak se mi navalilo. Chudák Baťa, ten musí v hrobě rotovat jak kuchyňský větrák.
 • Babiš = smrtelná kombinace docela trefných postřehů, bezbřehého populismu a zákeřných totalitních praktik likvidujících demokracii. Něco takového může volit jen dokonalý idiot. Slepý, hluchý, nemyslící.
 • Jo a na ten vtip “nechat se zvolit z nevolitelnýho místa kandidatky” přišel už dávno Marek Benda.
 • V kuloárech sněmu ANO se rozšířila fáma, že se několik delegátů chystá ke kritickému vystoupení. Všechny na místě zadržela Celní správa.
 • Babiš by rád snížil počet poslanců. Opozičních.
 • Poslouchá někdo se mnou Babiše? Za sebe se hluboce omlouvám panu Jakešovi. Stydím se do holého zadku za tu za tu hrůzu, co nás reprezentuje a řídí.
 • Babiš asi musí trpět nějakou formou sebedestrukce, pokud se snaží změnit systém, který mu dal tolik jako nikomu jinému z obyvatel naší krásné země. … Anebo prostě jenom lže?

Andrej Babiš si nepřál být zvolen, jako minule, 100% hlasů. Zajímavé … před malou chvílí dostal od svých loutek interesantních 94,6%. ANO, líp už snad být ani nemůže.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.