babisano
25.2.2017
Kategorie: Společnost

Sjezd ANO: Jak Andrej bojuje proti režimu, ve kterém se stal ministrem financí a miliardářem

Sdílejte článek:

REC

Symbolicky 25. února byl zahájen volební sjezd neobolševického hnutí ANO, jasného leadera předvolebních průzkumů v ČR, pod vedením a dominantní taktovkou komunisty prý z matčina leknutí a (ne)agenta StB dle svědectví jeho řídících orgánů. Nic nemůže lépe vystihovat “posun”, který naše vlast udělala od sametové frašky.  

Zahájil bych stručné hodnocení sjezdového dění dvěma citacemi z wikipedie:

Pokrytectví, též licoměrnost či přetvářka.

Může se projevovat jako rozpor mezi vědomým chováním osoby a jejím vnitřním přesvědčením. Za pokrytce lze pokládat člověka jednajícího vědomě či nevědomě v rozporu se svými skutečnými nebo prezentovanými zásadami. Toto vymezení zahrnuje několik možností:

 • Osoba s plným vědomím jedná v rozporu se svými vnitřními i prezentovanými zásadami. Např. hlásá a je vnitřně ztotožněna s vegetariánstvím, ale maso jí. Jde o nejčistší formu pokrytectví.
 • Osoba jedná v plném rozporu s prezentovanými zásadami, ale v souladu s vnitřním přesvědčením. Např. hlásá, že jíst maso je nemorální, ale dělá tak v rozporu se svým vnitřním přesvědčením pro to, aby se neznelíbila sociální skupině vegetariánů. Přesto maso konzumuje. V tomto případě lze jednání označit za pokrytecké či vypočítavé.
 • S velkými problémy se setkáme u jednání, které je v souladu s prezentovanými zásadami, ale v rozporu s vnitřním přesvědčením. Např. pokud osoba ostatním předkládá nepravdivé hodnoty, ale protože nemá odvahu jednat podle vlastních zásad, řídí se těmi, které hlásá. Zde sice osoba o svém přesvědčení klame, ale o pokrytectví se nejedná a jednat nemůže. Rozpor mezi vnitřním přesvědčením a chováním totiž v tomto případě může odhalit pouze osoba sama, nikoliv její okolí. Pokud, ale k veřejnému odhalení dojde, lze osobu za pokryteckou považovat.
 • Osoba nevědomky jedná v rozporu se svými vnitřními i prezentovanými zásadami. Např. veřejně uznává a vnitřně se ztotožňuje s vegetariánstvím, ale jí ústřice, které za maso nepovažuje. Zde pokrytectví může odhalit pouze pohled další osoby.

Užitečný idiot

Je pojem politického žargonu používaný pro lidi vnímané jako propagandisté ve věcech, jejichž cílů si nejsou plně vědomi a jsou cynicky využívány ostatními pro šíření propagandy o jejímž účelu nemají povědomí.

Během studené války byl termín používán pro sympatizanty s Východním blokem ze západních zemí, kteří byli naivní a cynicky využiti Sovětským svazem nebo jiným komunistickým režimem.

V širším slova smyslu se pojem vztahuje na západní novináře, cestovatele a intelektuály, kteří dávají požehnání (často se zápalem náboženství) tyranům a tyranským režimům, přičemž se snaží přesvědčit veřejnost a politiky, že utopickým ideologiím se daří.

Postupem času se význam rozšířil a dnes označuje osoby, které se nechaly nevědomky zmanipulovat různými politickými aktéry.

Nevím jestli jsou tyto dva pojmy známé, popřípadě jestli je chápu členové a voliči ANO, nicméně stále existují v naší zemi lidé, kteří je rozklíčovat dokážou. A ti komentovali vážně i nevážně sjezd hnutí ANO a volební projev předsedy Babiše třeba takto: 

 • Dnes a zítra na výročí bolševického převratu v roce 1948 si uspořádali bolševičtí ANOboti sjezd pod vedením StB guru Babiše. Jak by řekl veliký myslitel pravdy a lásky a demagog v jedné osobě: “Spatřuji v tom jistou symboliku, dobrá věc se povedla.”
 • Tak jsem si ho tedy poslechla. Jak líbivé, jak krásně, sladce a nadějně to zní! Všichni kradou, jenom on je letadlo. Daně se platit musí, jenom on našel zkratku… Troška opatrné konstruktivní lidové sebekritiky, pak gejzír sebechvály a nakonec zářná vize nejsvětlejších zítřků. Je to marný, zase mu budou věřit…
 • Když jsem koukal jak se ten rachitický estébák přirovnává k vizionáři Baťovi, tak se mi navalilo. Chudák Baťa, ten musí v hrobě rotovat jak kuchyňský větrák.
 • Babiš = smrtelná kombinace docela trefných postřehů, bezbřehého populismu a zákeřných totalitních praktik likvidujících demokracii. Něco takového může volit jen dokonalý idiot. Slepý, hluchý, nemyslící.
 • Jo a na ten vtip “nechat se zvolit z nevolitelnýho místa kandidatky” přišel už dávno Marek Benda.
 • V kuloárech sněmu ANO se rozšířila fáma, že se několik delegátů chystá ke kritickému vystoupení. Všechny na místě zadržela Celní správa.
 • Babiš by rád snížil počet poslanců. Opozičních.
 • Poslouchá někdo se mnou Babiše? Za sebe se hluboce omlouvám panu Jakešovi. Stydím se do holého zadku za tu za tu hrůzu, co nás reprezentuje a řídí.
 • Babiš asi musí trpět nějakou formou sebedestrukce, pokud se snaží změnit systém, který mu dal tolik jako nikomu jinému z obyvatel naší krásné země. … Anebo prostě jenom lže?

Andrej Babiš si nepřál být zvolen, jako minule, 100% hlasů. Zajímavé … před malou chvílí dostal od svých loutek interesantních 94,6%. ANO, líp už snad být ani nemůže.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.