jargenocida
14.7.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Situace v JAR zřejmě přerostla do občanské války; budou běloši houfně prchat ze země?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Tento článek navazuje na další z dnešního rána, kde jste si mohli přečíst o počínajících konfliktech a rabování, k němuž už od včerejška v JAR dochází. Zde také můžete shlédnout větší počet videí z nepokojů, které přerostly v rabování, přestřelky černochů s bělochy a Indy, vzpoury ve věznicích (viz titulní obrázek) a vypalování obchodních center a dalších objektů. I přes nasazení veškerých policejních sil i armády dochází k další eskalaci, podpořené opozičním vůdcem.

 

Vůdce bojovníků za ekonomickou svobodu (EFF) Julius Malema podněcoval své stoupence, aby pokračovali v násilí a rabování, pokud by jihoafrické Národní obranné síly (SANDF) byly nasazeny na podporu policie. I když prezident Cyril Ramaphosa v pondělí v televizním projevu hovořil k národu, nelegálně ozbrojené, násilné loupežné davy vyzývaly k vymáhání práva. Malema vyzval ERF, aby byla připravena připojit se k výtržníkům a lupičům.

“Žádní vojáci v našich ulicích! Jinak se připojíme. Všichni bojovníci musí být připraveni… Všechny nás nezabijí. Potřebujeme politické řešení politického problému, ne vojáky,” řekl. “Politickým řešením” ERF je hlavně zbavit zemi bílých. Rasová válka zůstává jedinou schůdnou strategií ERF, v níž chce sjednotit válčící černé kmeny.

Malema odsoudil Ramaphosu jako “neschopného a zbytečného”. Řekl, že násilí pramení z frakční války uvnitř politické strany a nyní se změnilo v postupné masové akce tisíců chudých Jihoafričanů.

Zdá se, že policie ztratila kontrolu nad situací. Mnoho policistů bylo natočeno, jak se připojují k rabování. Podle ERF Ramaphosa řídí zemi za televizní obrazovkou. Loutkový prezident, který pochází z malého kmene Venda, nemá žádnou podporu veřejnosti, přičemž jak bývalý prezident Jacob Zuma, tak Malema tuto skutečnost nyní využívají.

“Toto chování podněcuje příznivce a nutí je chovat se bezohledně, jako tomu bylo v případě celonárodních protestů Clicks,” řekl Groenewald.

Černý redaktor Machela ze Sowetanu shrnul situaci: “Všichni musíme poděkovat Zumovi za odhalení našeho pravého afrického charakteru; že myšlenka právního státu není součástí toho, kým jsme, a že konstitucionalismus je koncept, který je daleko před námi. Nyní, když jsme znovu získali své místo jako další africká země, musíme se zamyslet nad naším skutečným charakterem a vyrovnat se s ním a představit si, co naše budoucnost předznamená.

V typické africké zemi obyčejní lidé od politiků moc neočekávají, protože lidi unavují opakované prázdné sliby. V typické africké zemi si lidé nelžou o jednotě morálky a vládnutí. Lidé vědí, že ti, kteří mají moc, ji mají pro sebe a své přátele a rodiny.”

Machela pokračoval: “Tato země nebude vypadat jako Dánsko. Mohla by vypadat jako Nigérie, kde jsou protikorupční křižáci zvláštností. Jako africká země nebude naše země vypadat jako Německo. Naše země by mohla vypadat jako Keňa, kde politiku řídí tribalismus. Lidé se nesmí zabývat iluzí, že se blíží den, kdy JAR bude vypadat jako USA. Naše budoucnost je spíše na straně Zimbabwe, kde je jeden vládce mocnější než zbytek obyvatelstva. I kdyby se prezidentem stal Julius Malema, bylo by to pořád stejné.”

Nový legislativní návrh zakazující zejména bílým Jihoafričanům pořizovat zbrojní průkazy za účelem sebeobrany bude brzy zahrnovat i omezení lovců a sportovních střelců. Návrh právního shrnutí zveřejněný civilním sekretariátem pro policejní službu (CSP) odhalil, že ANC chtěla zajistit, aby pro účely sebeobrany nebyly vydány žádné zbrojní průkazy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 090 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
124 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)