26.6.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Situace v Calais je těsně před obrovským výbuchem

Sdílejte článek:

JURAJ POLÁČEK 26|06|2015

Imigranti se pokoušejí za každou cenu dostat do kamionů, které přejíždějí do Anglie. Situace je stále nebezpečnější. Imigranti, většinou mladíci z Eritreje, Etiopie či Súdánu, ale i Afghánistánu a Sýrie, zcela ignorují jakékoliv zákony, násilím rozbíjejí plomby, snaží se nasoukat do různých spár a v případě, že řidič zasáhne, jsou velmi agresivní. 

Policie je bezradná, vyskytly se již útoky na řidiče s těžkými poškozeními zdraví. A co je nejhorší – oni to považují za své právo, do kterého jim zřejmě nemáme co kecat ..

00calais

Navíc – řidičům hrozí, pokud se uprchlíkům do auta podaří nějak dostat a přejet v něm hranici, při kontrole na druhé straně hranice a objevení ukrytých osob, pokuta, ale i dokonce trestní řízení s hrozbou vězení. Nechtěl bych být v kůži těch kamioňáků …

Připojuji proto komentář jednoho řidiče:

“Tak a teď co s takovejma? Já mám dík tomu dva dny zpoždění a hrozí, že to nedojedu domů. Teď už asi domluvit nepomůže, tohle je přímé ohrožování a na to je snad jen jedna odezva. Ještě chvíli a my řidiči to opravdu začneme řešit po svém a bude to masakr. Přejet je na cestě, jelikož nás nikdo nechrání, tak se začne najíždět do útočníků a jak polezou do aut, tak trubku na kola a nejspíš nekompromisně do nich. Vždyť takhle to už dál nejde.”

A druhý názor:

“Ale o to jde, vyprovokovat nepokoje a masakr, pak přijdou mimovládky a označí nás za xenofobní rasisty a vláda přijme další zákon na omezení osobní svobody … ..oni ty retardované černochy využívají. Jezdím každý týden přes Calais a ptám se, odkud má tato pakáž nová kola, auta, mobily, kdo jim to kupuje a platí? Z čeho tam žijí? Vždy v tom ghettu vidím stát nějaké auto nějaké neziskovky, co jim dává rozumy a radí co třeba dělat a oni to rádi udělají. Za Sarköziho toto nebylo, ten tam poslal policii a oni se nesrali, řád byl do hodiny a ghetto srovnáno se zemí, ale když nastoupil Hollande, tak policie se jich nesmí dotknout. Zde media rozebírají, že náš demonstrant hodil cosi na policejní auto a dělají z Čechů rasisty, nácky, extrémisty a říkají jaká je to hanba. Viděl jsem, jak černoši v Calais na policisty házeli kameny a oni nemohli zasáhnout… Ať mi nikdo neříká, že toto je spontánní, to je dobře organizovaně a někým placené.”

ZDROJ: Juraj Poláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.