manipulation-1006701_960_720
9.2.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Šíření strachu je specialitou islámu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA 09|02|2016

Nejsem člověk, který by se účastnil demonstrací, protestů, podepisoval petice a výzvy. Přesto si myslím, že všechny tyto akce jsou dobré k tomu, aby vláda měla zpětnou reakci. 

Během sobotní demonstrace prý mělo dojít k napadení squatu, který je vznešeně nazýván „Autonomní sociální centrum Klinika“. Údajně se na tom mělo podílet 20 „neonacistů“ z nichž třicet vyjelo podle slov „aktivistů“ tramvají z centra města. Ponechme šetření na policii, přestože již od počátku je v celém tom příběhu mnoho trhlin.

Je docela zajímavé, že se toto stalo v den demonstrací proti islámu, ale také několik dní po té, co měl být bodnut muslimský aktivista, který došel domu, a na jeho ránu stačila v podstatě obyčejná náplast. Nebudu spekulovat, to nechám jiným. Přestože, přiznám se, zdá se mi to dost podivné, jako snaha odvrátit pozornost od problému s uprchlíky a muslimy v Evropě.  Buď jak buď. Hned se objevily hlasy, že jde o zastrašování muslimů a lidí jim pomáhajících, či sympatizujících s islámem.

Může být. Po tom co vše se, několik let zatajované, kolem islámu a uprchlíků provaluje, by asi nebylo divné, kdyby radikálnější jedinci měli chuť vzít „spravedlnost do svých rukou“. Ostatně, kde jsou ti omlouvači podobných činů u muslimů, že se jedná o frustraci, vykořenění ze společnosti apod.? Nejsou, zmizeli. Neexistují. Ale to nevadí, oni zase vylezou, až se někde nějaký muslim odbouchne anebo odbouchne své spoluobčany, znásilní pár žen.

Přesto si však nemyslím, že někdo v Evropě chce muslimy zastrašovat. Evropa v tomto nemá tradici, pokud vynecháme zastrašování lidí režimy, jako byl komunismus, či nacismus. A pokud už se něco takového děje, jak v Německu, kde byly vypáleny stovky uprchlických zařízení, tak nejde ani tak o uprchlíky a muslimy, jako zoufalost a bezmocnost občanů s politikou uplatňovanou jimi zvolenými zástupci. Ne, neomlouvám to, jenže odnepaměti platí, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

Lidé dnes v Evropě a hlavně v západních zemích, jako je Francie, Velká Británie, Belgie atd. mají z islámu opravdu strach. Nemají strach z něčeho neznámého, ale z něčeho co znají z vlastní zkušenosti a co jim bylo vnucováno několik desetiletí jejich politiky za potlačování informací, co to vše obnáší.

Nicméně co se dnes děje v zemích západní Evropy je stejný model, jaký prožívali křesťané po islámské expanzi v Byzantské říši, zorastriáni v Persii, hinduisté v Indii apod. Bylo to vždy stejné, po islámské krvavé invazi nastal chvíli klid. Muslimů nebylo tolik, takže potřebovali převážně křesťanské, zoroastriánské, hinduistické obyvatelstvo. Dokonce i toleranční daň za to, že mohou vyznávat své náboženství, byla nízká, ale jen do té doby, dokud se muslimové nestali „podstatnou menšinou“, mnohými historici odhadovanou mezi 5 – 10 procenty, kdy začali stupňovat svoje požadavky a v oblastech, kde získali více, než 30 procent se domáhali vlády islámu se vším všudy. Nepřipomíná vám to něco? Pokud ano, vzpomeňte si na ty pohádky, jak byl islám v minulosti tolerantní.

A proč demonstrují lidé u nás, když zde je jen pár tisíc muslimů a nemáme problémy jako Francie, Británie, Španělsko, Belgie, Švédsko….? Není to třeba proto, že lidé u nás vidí ty problémy v těch zemích a nechtějí, aby ty samé problémy jednou byly i u nás? Jak prosté Watsone. Obávám se však, že dokud se zde nebude dít to, co se děje v těch zemích, tak politici budou v klidu a sluníčkáří budou pořád pokládat ty svoje stupidní otázky … A kolik znáš muslimů? 

ZDROJ: Martin Kavka

martin-kavka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
17 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.