panek
13.3.2018
Kategorie: Společnost

Šimon Pánek agituje

Sdílejte článek:

IN

Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek vystoupil na Pražském studentském summitu, který s podporou nadace Petra Kellnera a jeho manželky pořádala Asociace pro mezinárodní otázky, a byl určen více, jak 400 studentům věnujícím se diplomacii a politice. Stal se tak jedním z řečníků, mezi které patřili i bývalý kandidát na prezidenta Hilšer, americký velvyslanec Stephen B.King a exdiplomat Kolář. Už samotný výběr přednášejících tak jasně ukazuje, kam summit mířil. V obecenstvu seděli ti, kteří mají být naší budoucností.  

 

Když přednáší ředitel Člověka v tísni před studenty, jde jen o další alarmující činnost z portfolia této neziskové organizace. Inadhled už více jak rok upozorňuje na invazní vstup Člověka v tísni do škol všech stupňů škol a jeho podíl na indoktrinaci žáků a studentů multikulturní výchovou. Také na těsné vazby na ,,filantropa” Sorose, jehož činnost a ideály jsou příčinou rozkladu evropské společnosti a problémy v mnoha státech. A Šimon Pánek přednáší studentům o světovém dění a o politice. Své vystoupení začal citátem:,, Síla Mordoru se rozšiřuje”. Další jeho úvahy jsou také zajímavé. Největšími současnými problémy je multipolární svět, oslabování demokracie. Podle Pánka je svět svědkem největší změny za posledních 150 nebo 200 let. „Končí dominance euroamerického společenství, svět se zásadně mění. Bude to multipolární svět, který bude složitější, méně předvídatelný, nebezpečnější,” řekl. Dále upozornil na oslabování demokracie, které souvisí s ekonomickou i politickou krizí Evropy a nejistotou spojenou s vývojem v USA.

Za další problém Pánek označil „globalizaci mezi hajzly”. „Autoritáři a diktátoři se učí a učí se velmi rychle. Víte, kolikrát za rok se vidí egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí a ruský prezident Vladimir Putin? Pětkrát. Přemýšlejte, o čem mluví – o tom, jak nejlépe zadusit občanskou společnost, jak nejlépe kontrolovat svoji zemi, jak kombinovat strach, cenzuru a policejní síly a jak odříznout občanskou společnost od podpory ze zahraničí,” zmínil. Těžké období je podle něj vidět i v domácí politice. „Když se podíváte, kdo vyhrál prezidentské volby a kdo vyhrál parlamentní volby, tak brát velký optimismus není z čeho,” uvedl a přirovnal situaci k Tolkienově knize Pán Prstenů. „Síla Mordoru se postupně rozšiřuje,” poznamenal. Studentům řekl, že se nemohou spoléhat ani na Gandalfa, ani na blanické rytíře, ale měli by stavět na základních hodnotách.

Pánek dále tvrdí, že Česko nepotřebuje tolik diplomatů, kolik je studentů na summitu, a že mu nechybí ani experti. „Potřebujeme lidi, kteří nelžou, bojují za základní hodnoty, jsou solidární, čestní a hájí lidská práva. To je to, co nám chybí,” uvedl. Přítomným vytkl, že se sice snaží zvyšovat své znalosti a kvalifikaci, ale nestaví se proti špatným věcem. „Snažíte se víc vědět, ale ne víc bojovat. Tam to někde začíná,” podotkl skepticky. A zcela očekávaně za svůj proslov získal potlesk.

Je s podivem, jak dobře je Šimon Pánek informovaný o tom, jak Vladimír Putin kontroluje zemi, provádí cenzuru a kombinuje to se strachem. Jde totiž přesně o ty praktiky, které prosazuje celoevropsky Soros a jeho prodloužená ruka u nás Člověk v tísni. Cenzura internetu je jediným z nástrojů kontroly občanů a i u nás dochází nejen k výmazům jednotlivých profilů, ale zároveň k neumožnění přístupu některým odpůrcům Sorosových myšlenek na internet vůbec. Za Mordor by tak měl být označen spíše Brusel a za autoritáře a diktátory Juncker, Merkelová a pár dalších čelních politiků evropských států. Ovšem nad nimi všemi opět stojí Soros. Multipolární svět se tak stává problémem především pro své multikulturní uspořádání, ale právě za ním hledejme opět Sorose a jeho neziskové společnosti. Destabilizace USA a Ruska je hlavním úkolem Sorosových svěřenců číslo jedna. Ve Spojených státech tomu slouží tlak na Donalda Trumpa ze strany levicových aktivistů a senátorů, v Rusku byla zneužita Ukrajina a následné sankce proti Rusku. Rozklad Evropské unie je poté úplně v režii těch, kteří prosazují migraci, tedy včetně Člověka v tísni a zkorumpovaným eurokomisařům a europoslancům. Tím je vysvětlen proces multipolarizace.

Vystoupení Šimona Pánka lze považovat za drzost. Naprosté převracení skutečností je přesně tím, čím operují aktivisté Člověka v tísni při svých vystoupeních na školách. Potírání vlastenectví, demokracie a skutečných svobod, prosazování záměrů mocných a být za to dobře zaplacen, to je pravá tvář Šimona Pánka. Přísun migrantů je obrovský byznys, o tom už dávno není pochyb. Kam až může zajít, je evidentní, neštítí se opravdu ničeho včetně ovlivňování mládeže, což je obrovský problém pro budoucnost nás všech. Je třeba upozornitna skutečnost, kterou je obrovský rozpočet Člověka v tísni z velké části dotovaný ze státního rozpočtu. Kdy mu tedy kritizovaní z Mordoru zavřou kohoutky? A na závěr ještě perlička. Summit podporuje miliardář Kellner, který velkou část svého majetku rozšířil právě v Rusku a aktivní je i v Číně. Peníze tedy asi nesmrdí.

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 301 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.