31.7.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Silnice budou více nebezpečné, policie fasuje nové neoznačené Octavie

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN TOLAR 31|07|2015

Ne, opravdu jsem se v nadpisu nepřepsal. Pořizování neoznačených vozidel pro Policii totiž považuji za jedno z největších nebezpečí, které může český řidič na silnici potkat. Ale snad se s tim naučíme časem žít, ono nám nakonec ani nic jiného nezbyde.

Ano, existenci dopravní policie neshledávám opodstatněnou. Po masovém exodu zkušených a vzdělaných policistů totiž nyní u dopraváků skončí kdekdo a moje dosavadní zkušenosti s jakýmkoliv příslušníkem jsou spojeny s jejich absolutní neznalostí silničního zákona a vystupováním z pozice moci a nadřazenosti nad běžným řidičem, což je v dnešní době absolutně neomluvitelné. Ale co taky čekat, když je má na starosti tak mizerný ministr vnitra, jakým je ten současný.

Kromě absolutní nekompetentnosti v řešení nehod a určování viníků se dopravní policie doposud projevovala zejména absolutně nevhodným měřením rychlosti. Dosud jsem si myslel, že stoupnout si před ceduli konec obce, která je uprostřed polí na čtyřproudé silnici, může jen měšťák, ale i státní policie se poslední dobou chce blýsknout a podobné šprýmy chystá na své živitele. Jistě, chápu, hlídat rychlost v nebezpečných úsecích, kde jezdí řidiči pomalu, protože je to odůvodněné, to vám na prémie k platu nevydělá. A hlídat třeba přechody u škol, to znamená, že musíte doopravdy pracovat. A ve státním sektoru přece nikdo nepracuje, tak proč by měli zrovna policisté být výjimkou? A kde by tu pracovitost okoukali? U svých nadřízených na ministerstvu?

0 nova-Skoda-Octavia-III-ve-Svitavach.
Hlídat provoz civilními neoznačenými vozy je však do nebe volající sprostota, protože je to opravdu účelová buzerace řidičů. Nijak to nepřispěje k bezpečnosti provozu, spíš naopak. Řidiči budou nervozně brzdit a otáčet se po každé Octavii (a že jich na silnicích bude jezdit dost) místo aby se pořádně věnovali řízení a nehod spíše přibude. Když jede okolo policejní vůz, řidiči preventivně zpomalí a díky tomu skutečně dochází ke snížení rychlosti. Číhat na šoféry v civilním voze, to je prostě sprostý podraz, kterým se policie řadí na úroveň práskačů minulého režimu. Nijak to pozitivně neovlivní provoz, jen budou pokutovat a kasírovat ze zálohy, to je u mne asi největší srabárna a ubohost, která si zaslouží všeobecné opovržení. A velmi hezky to ukazuje, že policii vůbec nejde o bezpečnost na silnicích, jen o výdělky na pokutách.

Vrcholem všeho je pak policejní ředitel Tomáš Lerch, který se ještě chlubí tím, kolik dosavadní neoznačené policejní vozy vybraly a jak se zaplatily. Kdybychom byli národ plný inteligentních lidí, tak den po svém prohlášení je tenhle pán propuštěn a bude chodit kanálama, protože by nesnesl oprávněné opovržení občanů. Bohužel, národ tupých ovcí mu ještě částečně tleská, a ti co si náhodou uvědomují, že tohle utahování policejních šroubů je jen další hřebíček do rakve našich svobod, tiše mlčí a nechávají se svazovat policejním státem.

Myslíte si, že tenhle depresivní blog zakončím nějakým pozitivem? Omyl, žádné tu není, policejní šikana bude pokračovat a bude jen a jen hůř. Až vás zkasíruje policejní Octavia za nějaký hrdelní zločin (třeba že jste si dovolili minout začátek obce smrtící rychlostí 56 km/h, nebo že nedejbože mimo obec dosáhnete teroristické stovky) tak vás třeba napadne, že bychom tuhle vládu se všemi ministry měli konečně vypráskat tam kam patří a budete si dávat pořádný pozor na to, kterému zloději dáte tentokrát u voleb hlas.

A pokud už vás chytnou, zkuste si zapamatovat, že s policií se slušný člověk zásadně nebaví a že je mnohem větší šance domoci se spravedlnosti ve správím řízení. Tam si na vás alespoň nebude hájit mindráky špatně vyspalej člověk, který se celý den potí v uniformě a závidí vám, že máte pořádnou práci a živíte se jako slušný člověk, který se na sebe může podívat večer do zrdcadla.

ZDROJ: meziplyn.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 54 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.