31.7.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Silnice budou více nebezpečné, policie fasuje nové neoznačené Octavie

Sdílejte článek:

MARTIN TOLAR 31|07|2015

Ne, opravdu jsem se v nadpisu nepřepsal. Pořizování neoznačených vozidel pro Policii totiž považuji za jedno z největších nebezpečí, které může český řidič na silnici potkat. Ale snad se s tim naučíme časem žít, ono nám nakonec ani nic jiného nezbyde.

Ano, existenci dopravní policie neshledávám opodstatněnou. Po masovém exodu zkušených a vzdělaných policistů totiž nyní u dopraváků skončí kdekdo a moje dosavadní zkušenosti s jakýmkoliv příslušníkem jsou spojeny s jejich absolutní neznalostí silničního zákona a vystupováním z pozice moci a nadřazenosti nad běžným řidičem, což je v dnešní době absolutně neomluvitelné. Ale co taky čekat, když je má na starosti tak mizerný ministr vnitra, jakým je ten současný.

Kromě absolutní nekompetentnosti v řešení nehod a určování viníků se dopravní policie doposud projevovala zejména absolutně nevhodným měřením rychlosti. Dosud jsem si myslel, že stoupnout si před ceduli konec obce, která je uprostřed polí na čtyřproudé silnici, může jen měšťák, ale i státní policie se poslední dobou chce blýsknout a podobné šprýmy chystá na své živitele. Jistě, chápu, hlídat rychlost v nebezpečných úsecích, kde jezdí řidiči pomalu, protože je to odůvodněné, to vám na prémie k platu nevydělá. A hlídat třeba přechody u škol, to znamená, že musíte doopravdy pracovat. A ve státním sektoru přece nikdo nepracuje, tak proč by měli zrovna policisté být výjimkou? A kde by tu pracovitost okoukali? U svých nadřízených na ministerstvu?

0 nova-Skoda-Octavia-III-ve-Svitavach.
Hlídat provoz civilními neoznačenými vozy je však do nebe volající sprostota, protože je to opravdu účelová buzerace řidičů. Nijak to nepřispěje k bezpečnosti provozu, spíš naopak. Řidiči budou nervozně brzdit a otáčet se po každé Octavii (a že jich na silnicích bude jezdit dost) místo aby se pořádně věnovali řízení a nehod spíše přibude. Když jede okolo policejní vůz, řidiči preventivně zpomalí a díky tomu skutečně dochází ke snížení rychlosti. Číhat na šoféry v civilním voze, to je prostě sprostý podraz, kterým se policie řadí na úroveň práskačů minulého režimu. Nijak to pozitivně neovlivní provoz, jen budou pokutovat a kasírovat ze zálohy, to je u mne asi největší srabárna a ubohost, která si zaslouží všeobecné opovržení. A velmi hezky to ukazuje, že policii vůbec nejde o bezpečnost na silnicích, jen o výdělky na pokutách.

Vrcholem všeho je pak policejní ředitel Tomáš Lerch, který se ještě chlubí tím, kolik dosavadní neoznačené policejní vozy vybraly a jak se zaplatily. Kdybychom byli národ plný inteligentních lidí, tak den po svém prohlášení je tenhle pán propuštěn a bude chodit kanálama, protože by nesnesl oprávněné opovržení občanů. Bohužel, národ tupých ovcí mu ještě částečně tleská, a ti co si náhodou uvědomují, že tohle utahování policejních šroubů je jen další hřebíček do rakve našich svobod, tiše mlčí a nechávají se svazovat policejním státem.

Myslíte si, že tenhle depresivní blog zakončím nějakým pozitivem? Omyl, žádné tu není, policejní šikana bude pokračovat a bude jen a jen hůř. Až vás zkasíruje policejní Octavia za nějaký hrdelní zločin (třeba že jste si dovolili minout začátek obce smrtící rychlostí 56 km/h, nebo že nedejbože mimo obec dosáhnete teroristické stovky) tak vás třeba napadne, že bychom tuhle vládu se všemi ministry měli konečně vypráskat tam kam patří a budete si dávat pořádný pozor na to, kterému zloději dáte tentokrát u voleb hlas.

A pokud už vás chytnou, zkuste si zapamatovat, že s policií se slušný člověk zásadně nebaví a že je mnohem větší šance domoci se spravedlnosti ve správím řízení. Tam si na vás alespoň nebude hájit mindráky špatně vyspalej člověk, který se celý den potí v uniformě a závidí vám, že máte pořádnou práci a živíte se jako slušný člověk, který se na sebe může podívat večer do zrdcadla.

ZDROJ: meziplyn.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 82 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.