31.7.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Silnice budou více nebezpečné, policie fasuje nové neoznačené Octavie

Sdílejte článek:

MARTIN TOLAR 31|07|2015

Ne, opravdu jsem se v nadpisu nepřepsal. Pořizování neoznačených vozidel pro Policii totiž považuji za jedno z největších nebezpečí, které může český řidič na silnici potkat. Ale snad se s tim naučíme časem žít, ono nám nakonec ani nic jiného nezbyde.

Ano, existenci dopravní policie neshledávám opodstatněnou. Po masovém exodu zkušených a vzdělaných policistů totiž nyní u dopraváků skončí kdekdo a moje dosavadní zkušenosti s jakýmkoliv příslušníkem jsou spojeny s jejich absolutní neznalostí silničního zákona a vystupováním z pozice moci a nadřazenosti nad běžným řidičem, což je v dnešní době absolutně neomluvitelné. Ale co taky čekat, když je má na starosti tak mizerný ministr vnitra, jakým je ten současný.

Kromě absolutní nekompetentnosti v řešení nehod a určování viníků se dopravní policie doposud projevovala zejména absolutně nevhodným měřením rychlosti. Dosud jsem si myslel, že stoupnout si před ceduli konec obce, která je uprostřed polí na čtyřproudé silnici, může jen měšťák, ale i státní policie se poslední dobou chce blýsknout a podobné šprýmy chystá na své živitele. Jistě, chápu, hlídat rychlost v nebezpečných úsecích, kde jezdí řidiči pomalu, protože je to odůvodněné, to vám na prémie k platu nevydělá. A hlídat třeba přechody u škol, to znamená, že musíte doopravdy pracovat. A ve státním sektoru přece nikdo nepracuje, tak proč by měli zrovna policisté být výjimkou? A kde by tu pracovitost okoukali? U svých nadřízených na ministerstvu?

0 nova-Skoda-Octavia-III-ve-Svitavach.
Hlídat provoz civilními neoznačenými vozy je však do nebe volající sprostota, protože je to opravdu účelová buzerace řidičů. Nijak to nepřispěje k bezpečnosti provozu, spíš naopak. Řidiči budou nervozně brzdit a otáčet se po každé Octavii (a že jich na silnicích bude jezdit dost) místo aby se pořádně věnovali řízení a nehod spíše přibude. Když jede okolo policejní vůz, řidiči preventivně zpomalí a díky tomu skutečně dochází ke snížení rychlosti. Číhat na šoféry v civilním voze, to je prostě sprostý podraz, kterým se policie řadí na úroveň práskačů minulého režimu. Nijak to pozitivně neovlivní provoz, jen budou pokutovat a kasírovat ze zálohy, to je u mne asi největší srabárna a ubohost, která si zaslouží všeobecné opovržení. A velmi hezky to ukazuje, že policii vůbec nejde o bezpečnost na silnicích, jen o výdělky na pokutách.

Vrcholem všeho je pak policejní ředitel Tomáš Lerch, který se ještě chlubí tím, kolik dosavadní neoznačené policejní vozy vybraly a jak se zaplatily. Kdybychom byli národ plný inteligentních lidí, tak den po svém prohlášení je tenhle pán propuštěn a bude chodit kanálama, protože by nesnesl oprávněné opovržení občanů. Bohužel, národ tupých ovcí mu ještě částečně tleská, a ti co si náhodou uvědomují, že tohle utahování policejních šroubů je jen další hřebíček do rakve našich svobod, tiše mlčí a nechávají se svazovat policejním státem.

Myslíte si, že tenhle depresivní blog zakončím nějakým pozitivem? Omyl, žádné tu není, policejní šikana bude pokračovat a bude jen a jen hůř. Až vás zkasíruje policejní Octavia za nějaký hrdelní zločin (třeba že jste si dovolili minout začátek obce smrtící rychlostí 56 km/h, nebo že nedejbože mimo obec dosáhnete teroristické stovky) tak vás třeba napadne, že bychom tuhle vládu se všemi ministry měli konečně vypráskat tam kam patří a budete si dávat pořádný pozor na to, kterému zloději dáte tentokrát u voleb hlas.

A pokud už vás chytnou, zkuste si zapamatovat, že s policií se slušný člověk zásadně nebaví a že je mnohem větší šance domoci se spravedlnosti ve správím řízení. Tam si na vás alespoň nebude hájit mindráky špatně vyspalej člověk, který se celý den potí v uniformě a závidí vám, že máte pořádnou práci a živíte se jako slušný člověk, který se na sebe může podívat večer do zrdcadla.

ZDROJ: meziplyn.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 378,00 Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.