scilla-elworthy-61050
12.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Šílená sluníčkářka

Sdílejte článek:

ČMOUD

 .
Zapnul jsem si Zoom a byl tam Hausbot Petra Horkého.Už jsem ten pořad několikrát zaregistroval. Byli tam dva naši slavní, profesionální šiřitelé defétismu. Jeden, co získal cenu Nadace Havlových a chodí na akce US ambasády. Druhý, co je členem Aspen Institutu a jezdil na konference NATO.
.
Další tam byla Coustauova dcera či vnučka, samolibá, sebestředná pinda zamilovaná do vlastních bezobsažných keců. Nějaký specialista na potápění se žraloky (nic užitečného, ale kdo si hraje nezlobí a tak byl daleko nejsympatičtější) a nějaký unuděnec z korporátu, co se dal na dumání o štěstí. Samí zbyteční lidé, bez nichž by se svět obešel.

.

Tahle ženština ovšem, to je esence sama sluníčkářství. Sluníčkářství na steroidech. Sluníčkářství na mocniny mocnin. Nějaká Scilla Elworthy, původem z Irska, vystudovaná na superdrahých školách.

Na pohled vypadá jak ty stařeny z modelingu. Sem tam nějakou potřebují, maj dlouhý bílý vlasy, jsou štíhlý a vzpřímený a i když je vidět jejich věk, tak vypadaj tak staře-mladě. Na týhle je vidět, že bejvala hezká, jako ty hippies nány, co milujou důležitě vykládat svá povrchní moudra betasamcům, co by je rádi ojeli a nevěděj jak a tak s roztržitým úsměvem přikyvujou, než je to napadne.

Taky měla nos nahoru, jak Angelina Jolie referující o své práci pro OSN, ale navíc mě dětinskou mimiku. Jakoby ji byly 4 roky. Čelíčko se jí hned krabatí údivem, hned se mračí, no k sežrání.

Osobností připomíná baronku von Botzenheim, co přinesla Švejkovi do vojenskýho špitálu žrádlo. No neukazovala vizitku s nápisem vdova po generálovi, ale sem tam zmínila jméno kamarádů, aby lidi věděli, jak je důležitá. Peter Gabriel za média, Desmond Tutu a Mandela za antibělošský maňásky multikultury, Richard Branson za pop-korporát (to jsou ty firmy Virgin), foto s dalajlámou a podobně. Je členkou nějaký skupiny Elders, starší (jako rada starších, chápete, jako ti moudřejší, ale to už musíte bejt docela chytrej, abyste ten náznak pochopili, chytrej aspoň jako ona.) a učí lidi, že i na míru se dá vydělat a dá se spolupracovat. (Kdo by to byl řekl. Druhej největší objev historie, hned po utírání frndy po čůrání)

Strašně rád bych seděl někde v koutě, když přišla na návštěvu někam do uprchlického tábora v Gaze nebo na předměstí Johanesbugu a hlavně, když pak zase odešla. Ti tam z ní museli bejt unešení jak Švejk. Ta když zahovořila, tak se na chvíli židi s palestincema či běloši s černochama museli na sebe koukat, jakože “tahle je fakt mimo, že kluci?”

Když jsem se chtěl podívat odkud vylezla a najel na její webovky, tak jsem tam sice neviděl, čím se její rodiče živili, že ji mohli zaplatit její Trinity college, ale hned v prvním odstavci mě udeřilo do očí, že dva její bratři zemřeli na demenci (neuvedeno v jakém věku) a v druhém, že ona sama měla ve třiceti meningitidu a když se probrala z bezvědomí, tak ji doktor oznámil, že přišla o 1/3 mozkových buněk. Má tam napsáno, že po této informaci začala brečet a doktor ji chlácholil, že je hezká a má hodnýho manžela. Jeho necitlivost se jí strašně dotkla.

No jak vidět, na globální dobročinnost, mírotvorectví a styky s globálníma celebritama vystačíte i s 2/3 mozkových buněk jako nic. Člověk vzpomene na postiženou Gerdu a hned má dojem, že vážné poškození mozku je nejlepší cesta k postavení globálního Spasitele.

Její povídání bylo na úrovni Sri Chinmoye přes světový mír. Přiznám se, že i když to mám nahraný, nejsem schopen to pořádně poslouchat celý. Když začne o jižní Africe, tak si vzpomenu, že to bejvala kdysi normální, civilizovaná země (funkční, protože řízená bělochy), teď už odtud utekly milióny bělochů před černošským řáděním, ožebračení běloši tam bydlej v karavanových táborech a farmáři, co zůstávají, jsou v rámci běžné kriminality fyzicky likvidováni a černošská policie a úřady samozřejmě nic nevyšetří.

Do TV se to prosákne jen vyjímečně. – Před pár lety běžel britskej seriál o spiritualitě, náboženstvích a rituálech. Uváděl to padesátiletej, anglikánskej duchovní. Jezdil po celým světě, mluvil o místních náboženstvích. U jihoafrickejch farmářů měli nějakou apokalyptickou víru o konci světa. (A na pohled vypadali ti lidi úplně normální. Normální rodina v evropsky vypdajícím obyváku) Blíž to brit radši nevysvětlil, ze strachu z politické korektnosti a jestli, tak to vystřihli. Tehdy mně to překvapilo, apokalyptická víra na začátku třetího tisíciletí…. ??? – s tím, co vím dnes, mně to už nepřekvapuje vůbec, protože pro ně to tam je konec světa (a k nám se už taky blíží).

Horký se jí na to vůbec nezeptal. Působil spíš jak způsobný vlezdoprdelník Marek Eben na té své plovárně, jak nahrává pozvanejm, aby se mohli vytahovat před kamerou. Jako hošík, co se snaží zalíbit tetičce. Na rozdíl od Ebena, co působí jak podlejzavej desetiletej, Horký působí tak na podlejzavejch šestnáct.

Moje známá byla v JAR kvůli práci. Okolo baráku firmy ozbrojená ochranka, okolo hotelu ozbrojená ochranka, vozili je taxíkama s ochrankou. Dvacet let multikulturního pokroku v praxi. Kvůli Horkýmu upejpavosti nadhodit téma nevím, co si o tomto výsledku své činnosti paní Scilly myslí.

Zato u Horkého vysvětlovala, jak se některým lidem líbí, když se jde do války, mašírují (předváděla) a ostatní lidé je zdraví, ale ve válečné zóně to je něco jiného. To, říkala, že nechcete znovu vidět. – Nevěřil jsem, že to myslí vážně. To začnete dumat, za jaký debily lidi má. – Do té doby jsem měl za evidenci, že války nejsou proto, abyste to mašírování dotáhli do konce.

Horký vůbec nenadhodil, že ČSLA mašírovala 40 let a neválčilo se nikdy. Dnes se mašírování moc nedá, zato jako stát válčíme na druhé straně světa, s lidma, po kterejch nám je hovno, a vnucujou se nám veteráni z koloniálních válek.
Černoušci z JAR se pochodováním moc netrápěj, prostě jdou rovnou zabíjet. Armáda/policie, která by bělochy chránila nikde. (Kde je Scilly se svejma žvástama, když se v JAR zabíjej běloši?)Když palestinci zdraví pochodující vojáky z Hamásu, tak protože je bráněj, ze stejného důvodu maj k vlastní armádě respekt Izraelci. Válka tam není, protože se mašírovalo, ale protože tam jsou dvě populace/kultury na jedno území a každá ho chce pro sebe. Jelikož tam je válka, proto tam jsou armády a proto se musí mašírovat. Ne obráceně.Kdyby šlo jen o to pochodování, tak si vystačíme s majoretkama. Na ty se kouká líp než na vojáky.

Takhle tam pindali asi 30 minut. Horký jí kladl otázky jako “Jsme jako lidstvo dostatečně moudří, abychom to (rozuměj, že máme spolupracovat) rozeznali v globálním měřítku?” – Samozřejmě on i ona moudří jsou, to samo sebou, proto hned pochopila otázku.

(Na vlastní integineci se tihle dva mohou spolehnout, jako na smrt, ale ten zbytek lidstva, ti, co se nenarodili do přepychu ani nepracují v médiích, tam je na místě si klást otázku. Třeba vlastně nejsou tak moudří, potřebovali by nějaké vedení těmi moudrými, a třeba by se jim ani nemělo dovolit volit, protože volí nemoudře, jako v USA a ČR.)Ale paní moudrá, nezisková spasitelka, přestože vidí nedostatek inteligence v Bílém domě (to s poškozeným mozkem poznáte inteligenci ostatních s naprostou jasnozřivostí.) je optimistka a radši pracuje na tomto (tj. učit lidi spolupráci) než by byla například generální ředitelkou nějaké velké korporace, což by se (říká paní) snadno mohlo stát (a vítězný úsměv).Ani jsem nezapochyboval, že by tu korporaci, podle svého názoru, vedla prostě geniálně. Protože, co to je vést korporaci, že?

Že by v korporaci mohla dělat něco míň než generální ředitelku, to ji samozřejmě ani nenapadlo.

Vsadím, se, že v okruhu jejích známejch má každej nějakou tu velkou korporaci.

Co dodat?
Paní je ve vší evidenci blbá jak tágo a všem důležitejm se to hodí.Ona v podstatě jaksi lže za ně (sama tomu jistě věří) a i když se to na první pohled nezdá, všichni z její party na tom jedním či druhým způsobem vydělávají.První na ráně média. Mají o čem psát a komu dělat reklamu. Kšeft je kšeft. I když to je nudnej pořad, kterej nezapadá do toho, co je na zoomu, někdo to tam chce a Horký má alespoň kšeft. Fakt by mně zajímalo, kdo to vymyslel a proč to muselo běžet zrovna na naší TV. (To, že chce Prima spolupracovat se CNN ukazuje nějaké vazby)

Další, kdo na tom vydělává jsou dárci. Bába s její nadací funguje v podstatě jako lavička Václava Havla. Takovej odpustek pro svině. Ukradnete někde 300 mega, tak zatáhnete lavičku za 50 klacků a všichni jste spokojení. Vy jste si na jeden mínus vyrobil jedno plus (a když se nekouká na poměr v ceně, tak je to jedna jedna), výrobce lavičky má měsíční výdělek tak za den práce, havlérka má další pomníček pro jejich modlu, TV má o čem žvanit (no a ti okradení se stejně nemohou bránit.

Stejně tak bába má svou nadaci. Šéfové z korporátu jí občas něco šoupnou, pak si to daj na nějakej seznam dobrých skutků, kterej jim slouží k tomu, aby ucpali hubu těm, co by chtěli říkat, že jsou nelidové. Branson, co hrabe, kde může od letecký společnosti Virgin po Virgin colu je příklad jak vyšitej. Někdy se přijdou nažrat na její předražený dobročinný večeře (a tam domlouvaj kšefty se sobě podobnejma), kam vyvedou manželku, co studovala na stejný škole.

Samozřejmě Mandela, Tutu i Dalajlama jsou spokojený, pro ně to je PR zdarma, propaganda zdarma, posiluje to jejich moc doma a u kumpánů. Přes ni se s nimi spojej majitelé těžebních korporací a za příspěvek do kasy dostanou lacino nějakou tu koncesičku na nějaký to jejich místní lithium a ona další dárek pro svou neziskovku. (a Dalajlama si třeba udělá z Tibetu jednoho krásného svobodnou zemi, kde budou prima raketový základny pro US přátele). Řadoví černoušci a palestinci tam měli alespoň nějaký rozptýlení, jak trestanci na kázání feldkuráta Katze.No a bába je spokojená, protože může dělat důležitou a hrát si na to, jak spasila svět a ukázala cestu (jako ten Kristus, víte kterej?) a že by mohla vést i korporaci, kdyby jen chtěla.Kdo na to doplatil, jsou bílí jihoafričani, ale ti nemají, co kecat, no a pak nějací ti černoušci, co teď sice můžou zabíjet celkem beztrestně bělošký farmáře, ale protože policie a justice už nefunguje, jak bejvávalo, tak se i oni můžou snadněji stát obětí.

Problém je, jak dlouho se takovejhle systém může udržet. Rakousko-Uhersko baronku von Botzenheim nepřežilo o moc.

————–

Ještě pod čarou. Teď v létě to opakujou a dávali další díly. Další postava byl jakýsi slavný coach slavných. Neopomněli zdůraznit, že coachoval Steva Jobse (už v době, kdy tento zápolil s rakovinou.) Jobs padl na jeho knihu napsanou v devadesátkách a zavolal si ho.

Usoudil jsem z toho, že Jobs to měl v hlavě asi ještě daleko zpřeházěnější než se zdálo. Jedna známá známý, co je psycholožka hlásala, že čím vyšší postavení, tím víc to má v hlavě zpřeházený a Jobs vypadal najednou jako perfektní příklad. Nedovedu si představit, co veleúspěšnýmu chlapovi, může nabídnout nějakej coach, což je v podstatě psycholog bez diplomu a většinou bez znalostí.Většina coachů nabízeli ze všeho nejvíc výmluvu, že na sobě pracuje a nějak řešíte své problémy, aniž byste cokoliv doopravdy řešili. Sami taky vypadají dost ztraceně a tak radí ostatním, aby si dodali konsistence, asi jako se lidi dávají na dobročinnost, místo aby si řešili svoje problémy (že, Princezno Diano). Madonna kdysi v dokumentu o sobě vysvětlovala, že mateřky pečuje o své tanečníky (tak kolem 20) protože by sama potřebovala, aby se o ni mateřsky pečovalo.Nejsympatičtější coachka, co jsem kdy viděl, byla nějaká 16-18 letá pindička, pitomoučký zvířátko na hraní s krásným ksichtíkem, taky z ní nic extra nepadalo, ale byla mladičká a tak ji to omlouvalo.

Ale jinak někoho cauchovat…. když jsem viděl přednášku jágrova trenéra, co jako nabízí firmám, tak měli radši koupit každýmu pivo nebo melouna.

Když na to koukáte, tak to jsou všechno takový sluníčkářský ikony. Bytosti podobné cool tetování, sestřihu fousů, poslední cool appce a hit kabelce z Itálie.

Další tam byla stoletá tatérka z nějakýho ostrova někde v jihovýchodní Asii. Tak dělá normální tetování, je jí asi sto a co jako dál?

Takže ve výsledku už čekám, že každej, kdo tam přijde bude to samý.

Autor: Čmoud

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 853 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů