TOKRADAR
3.6.2018
Kategorie: Společnost

Šikana řidičů na dálnici D1 dosahuje obludných rozměrů! A nejen tam!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL OPL

Místo urychlení stavebních pracích na rekonstruovaných úsecích dálnice a dohledem na rychlost výstavby, stát raději instaluje radary a obce najímají úředníky na obsluhu “vyrobených” pokut. A pokuty se mají ještě zdvojnásobit.

Mám před očima, jak se ministr Ťok byl v hruď, že je “od fochu” a jak se pod jeho vedením budou doslova dít zázraky. A to zejména při výstavbě nových úseků dálnic a při rekonstrukci totálně zdevastované dálnice D1 mezi Prahou a Brnem.

Tak se na ty zázraky pod vedením “odborníka” podívejme.

Výběr mýta a vypsání soutěže na nového “výběrčího” mýta v celé ČR připomíná “Potěmkinovu vesnici”. To samo by vydalo nejméně na obsáhlý článek.

A pak jsou tady ty dálnice.

Co se týče výstavby nových úseků pod ministrem Ťokem, tak tímto tempem bychom na dostavbu základní plánované dálniční sítě čekali staletí. Jediným, o to “ďábelštějším” počinem bylo prohlášení mnoha kilometrů rychlostních komunikací za dálnice. A bylo postaveno …

Co je ale doslova šílené, je rekonstrukce dálnice D1. Stav velmi dobře zná každý z nás, který musí po D1 mezi Prahou a Brnem jet. A to je tedy síla.

Stále nám pan ministr nedokázal vysvětlit, jak je možné, že u našich západních sousedů se staví nonstop – 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, ale u nás tomu tak není. Přitom je to právě stát, který práce zadává a může si tedy stanovit podmínky, jaké chce. Tedy jaké by měl chtít ve prospěch miliónů občanů, kteří dálnice během roku v naší zemi používají. Technologicky to zjevně jde. Alespoň na západ od nás.

Je obludné, že místo toho, aby stát honil stavebníky aby pracovali intenzivněji, tak již na několika místech instaloval radary, které hlídají sníženou rychlost.

A protože je D1 velice frekventovaná, tak místně příslušné obce najímají úředníky, aby takto jednorázově a dočasně narostlou agendu dopravních přestupků mohli zpracovat. Tedy honem vybrat od řidičů peníze.

A prý se tento postup osvědčil, takže radarů bude ještě v místech oprav přibývat …

A odcházející ministr Ťok si chce “postavit pomníček” v podobě zdvojnásobení výše pokut. To dopadne opět pouze na obyčejné lidi. Na příkladu Janouška, který v opilosti naboural a následně porazil ženu, za což byl sice pravomocně odsouzen k nepodmíněnému výkonu trestu, ale který tento trest z rozhodnutí soudu jiného asi nikdy neodsedí, jasně vidíme, jaká je realita v naší zemi. Bič je třeba výhradně na “obyčejné” lidi. A těch jsou miliony.

Nabízí se otázka. Kdy konečně stát přijme opatření, aby se stavělo rychleji a nepřibývalo šikany řidičů a úředníků?

Autor: Pavel Opl
pavel-opl
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.