orban2
13.9.2018
Kategorie: Politika

Šikana Maďarska může být poslední smrtelná křeč EU

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Chci vyjádřit solidaritu s Maďary, chci říct, že mi není ukradené, že si je fašističtí liberálové v Evropské unii vybrali za cíl svého zákeřného útoku. Pomsta Orbánovi je malicherná, pitomá, ubohá a velice krátkozraká … ale ani trochu nepřekvapuje.

Neomarxisty prolezlý evropský parlament znovu ukázal, jak bezzubý je při řešení opravdových problémů, a naopak jak moc pěkně se umí sjednotit kvůli dětinské pomstě vůči zemím, které nedrží hubu a krok. A tak zelení došli s tím prima nápadem, že Maďarsko má být potrestané za „porušování demokracie, právního státu a základních práv“. Viktor Orbán, byť jasnou většinou zvolená suverénní hlava suverénního státu, pak musel snést ponížení, kdy na něj hulákal kdejaký neomarxistický uvědomělý svazák a bránit před lidmi, co jim do toho vůbec nic není, jakým způsobem vládne svému lidu. Pochopitelně marně.

Hlasováním většiny europoslanců tak včera schválili zahájení řízení proti Maďarsku. Prý že „vážně ohrožuje hodnoty Evropské unie“. Krajním krokem může být, že naši bratři z V4 dostanou roubík a ztratí možnost kecat Německu a Francii do toho, jak to v EU báječně vedou.

K odebrání hlasovacích práv dost pravděpodobně nedojde, ne že by se EU štítila zajít tak daleko, ale dá se čekat, že Polsko Maďary podrží, stejně jako Maďaři nenechají hlasovací práva sebrat Polákům. Ti totiž čelí podobnému řízení. Velmi zajímavá shoda náhod, že.

Trochu jsem hledala, cože to jsou ty evropské hodnoty a na stránkách Evropského parlamentu jsem našla tyto:

  • Lidská důstojnost
  • Lidská práva
  • Svoboda
  • Demokracie
  • Rovnost
  • Právní stát

Pak je tam ještě větička, že Evropská unie podporuje spolupráci a rovnost mezi národy.

Jak je to s tou rovností mezi národy je krásně vidět na tom, které státy si diktují a jaké mají povinnost se podřídit. To, že EU dlouhodobě hájí zájmy především dvou států, Německa a Francie, je hodně dlouho zřejmé. I když Merkelovou nemusím, ta se aspoň trochu snaží dělat to kulantně, zatímco Macron, jehož sladká Francie byla ekonomicky v háji ještě než z Paříže udělali válečnou zónu kriminálníků z Afriky a třetího světa, tak francouzský prezident každých pár měsíců srdnatě vyhlásí, jak bude Evropská unie vypadat za rok, za dva a komu se to nelíbí, musí odejít. To je, panečku, rovnost a spolupráce.

Každý, kdo trochu slyšel o Maďarech a Orbánovi ví, že si to líbit nenechají. Nechali se slyšet, že doporučení europarlamentu je vůči Maďarsku „malichernou pomstou“ politiků podporujících imigraci. Šéf maďarské diplomacie Petr Szijjártó rovněž řekl, že Budapešť bude hledat právní cestu, jak se proti rozhodnutí parlamentu postavit. Premiér Orbán v úterý v parlamentu odmítl všechny výtky o porušování demokracie, právního státu a základních práv. Europoslanci podle něj chtějí potrestat Maďary za to, že nevolili opoziční socialisty a že nejsou svolní svou vlast přeměnit v „zemi přistěhovalců“.

Kdybych měla pocit, že v jednání Evropské unie je nějaká logika, asi bych chvíli šťourala v tom, čeho vlastně chtějí dosáhnout. Jestli se Maďarsko i s Polskem naprdnou, protože fakt tuhle šikanu nemají zapotřebí, jednoduše z tohoto liberálně totalitního svazu vystoupí. Velká Británie bude mít spojence a EU velký problém s dírou v ochraně vprostřed balkánské cesty. Ovšem, že EU by jim v rámci vlastních hodnot pořádně ten odchod nechala zhořknout. O to se ale festovně snaží už teď a to ještě státy V4 úplně nikam nespěchají.

Jedna souvislost ale bude dost těžko pouhá náhoda. Maďarsko po důsledném legálním kolečku schvalování a hlasování definitivně odstoupili od paktu globální migrace tak, jak ho připravila OSN a chtěla napřímo schválit EU. Jenže to jim Orbán zatrhl porušením jednomyslnosti. Jeden se nemůže divit, že Juncker a další tolik tlačí na to, že jednomyslné hlasování je přežitek.

Na závěr si neodpustím povzdech. Jak já bych si přála, aby těm, co jsou věčně nálepkováni za populisty a euroskeptiky, došla trpělivost a začali takhle popotahovat Německo a Francii. Za to, že nejen ničí evropské hodnoty.

Oni velmi úspěšně ničí samotnou Evropu!

Autor: 

jitka-prikrylova8629960_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (53 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.