orban2
13.9.2018
Kategorie: Politika

Šikana Maďarska může být poslední smrtelná křeč EU

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Chci vyjádřit solidaritu s Maďary, chci říct, že mi není ukradené, že si je fašističtí liberálové v Evropské unii vybrali za cíl svého zákeřného útoku. Pomsta Orbánovi je malicherná, pitomá, ubohá a velice krátkozraká … ale ani trochu nepřekvapuje.

Neomarxisty prolezlý evropský parlament znovu ukázal, jak bezzubý je při řešení opravdových problémů, a naopak jak moc pěkně se umí sjednotit kvůli dětinské pomstě vůči zemím, které nedrží hubu a krok. A tak zelení došli s tím prima nápadem, že Maďarsko má být potrestané za „porušování demokracie, právního státu a základních práv“. Viktor Orbán, byť jasnou většinou zvolená suverénní hlava suverénního státu, pak musel snést ponížení, kdy na něj hulákal kdejaký neomarxistický uvědomělý svazák a bránit před lidmi, co jim do toho vůbec nic není, jakým způsobem vládne svému lidu. Pochopitelně marně.

Hlasováním většiny europoslanců tak včera schválili zahájení řízení proti Maďarsku. Prý že „vážně ohrožuje hodnoty Evropské unie“. Krajním krokem může být, že naši bratři z V4 dostanou roubík a ztratí možnost kecat Německu a Francii do toho, jak to v EU báječně vedou.

K odebrání hlasovacích práv dost pravděpodobně nedojde, ne že by se EU štítila zajít tak daleko, ale dá se čekat, že Polsko Maďary podrží, stejně jako Maďaři nenechají hlasovací práva sebrat Polákům. Ti totiž čelí podobnému řízení. Velmi zajímavá shoda náhod, že.

Trochu jsem hledala, cože to jsou ty evropské hodnoty a na stránkách Evropského parlamentu jsem našla tyto:

  • Lidská důstojnost
  • Lidská práva
  • Svoboda
  • Demokracie
  • Rovnost
  • Právní stát

Pak je tam ještě větička, že Evropská unie podporuje spolupráci a rovnost mezi národy.

Jak je to s tou rovností mezi národy je krásně vidět na tom, které státy si diktují a jaké mají povinnost se podřídit. To, že EU dlouhodobě hájí zájmy především dvou států, Německa a Francie, je hodně dlouho zřejmé. I když Merkelovou nemusím, ta se aspoň trochu snaží dělat to kulantně, zatímco Macron, jehož sladká Francie byla ekonomicky v háji ještě než z Paříže udělali válečnou zónu kriminálníků z Afriky a třetího světa, tak francouzský prezident každých pár měsíců srdnatě vyhlásí, jak bude Evropská unie vypadat za rok, za dva a komu se to nelíbí, musí odejít. To je, panečku, rovnost a spolupráce.

Každý, kdo trochu slyšel o Maďarech a Orbánovi ví, že si to líbit nenechají. Nechali se slyšet, že doporučení europarlamentu je vůči Maďarsku „malichernou pomstou“ politiků podporujících imigraci. Šéf maďarské diplomacie Petr Szijjártó rovněž řekl, že Budapešť bude hledat právní cestu, jak se proti rozhodnutí parlamentu postavit. Premiér Orbán v úterý v parlamentu odmítl všechny výtky o porušování demokracie, právního státu a základních práv. Europoslanci podle něj chtějí potrestat Maďary za to, že nevolili opoziční socialisty a že nejsou svolní svou vlast přeměnit v „zemi přistěhovalců“.

Kdybych měla pocit, že v jednání Evropské unie je nějaká logika, asi bych chvíli šťourala v tom, čeho vlastně chtějí dosáhnout. Jestli se Maďarsko i s Polskem naprdnou, protože fakt tuhle šikanu nemají zapotřebí, jednoduše z tohoto liberálně totalitního svazu vystoupí. Velká Británie bude mít spojence a EU velký problém s dírou v ochraně vprostřed balkánské cesty. Ovšem, že EU by jim v rámci vlastních hodnot pořádně ten odchod nechala zhořknout. O to se ale festovně snaží už teď a to ještě státy V4 úplně nikam nespěchají.

Jedna souvislost ale bude dost těžko pouhá náhoda. Maďarsko po důsledném legálním kolečku schvalování a hlasování definitivně odstoupili od paktu globální migrace tak, jak ho připravila OSN a chtěla napřímo schválit EU. Jenže to jim Orbán zatrhl porušením jednomyslnosti. Jeden se nemůže divit, že Juncker a další tolik tlačí na to, že jednomyslné hlasování je přežitek.

Na závěr si neodpustím povzdech. Jak já bych si přála, aby těm, co jsou věčně nálepkováni za populisty a euroskeptiky, došla trpělivost a začali takhle popotahovat Německo a Francii. Za to, že nejen ničí evropské hodnoty.

Oni velmi úspěšně ničí samotnou Evropu!

Autor: 

jitka-prikrylova8629960_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 253 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...