ruskovolby
29.11.2018
Kategorie: Politika

Shrňme si některé největší ruské lži

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

V souvislosti s nejnovější ruskou provokací v Kerčské úžině se zase rojí desítky spekulací o nebohém Rusku, kterému je ubližováno ze všech stran. Tak pár faktů, které je potřeba stále připomínat.

 

1. Americká vláda financovala před ruskou anexí Krymu na Krymu přestavbu školy na kasárna pro americké vojáky, až jim bude základna v Sevastopolu od Ukrajiny pronajata.

Před rekonstrukcí tohoto objektu, už americká vláda zaplatila za rekonstrukci školy v Sevastopolu a školy v Simferopolu. Na obou budovách, byly namontovány pamětní desky uvádějící, že rekonstrukce byla sponzorována vládou USA. Podobná pamětní deska měla být umístěna na další škole v Sevastopolu. Takové projekty renovace je běžná praxe v americké armádě, která má podobné charitativní projekty v Albánii, Arménii, Bosně a Hercegovině, v Bulharsku (několik mateřských škol renovovaných v roce 2011), Gruzii, Lotyšsku, Makedonii, Černé Hoře, Rumunsku a Srbsku….

2. NATO slíbilo počátkem 90. let Gorbačovovi že se nebude rozšiřovat.

O tom se nenašel žádný písemný záznam. A i kdyby k takovému třeba ústnímu slibu došlo, tak především tyto ruské řeči jen dokladují jejich imperiální myšlení, kdy si malé země nemají právo rozhodovat o svém osudu, ale o všem rozhodnou pouze a výhradně ti velcí. Tak především NATO se nijak nerozšiřuje samo od sebe. Členské státy NATO schvalují vstup dalších členů, pokud tito o to sami požádají. Otázka by měla spíše stát: proč se tolik sousedů Ruska do NATO tak hrne?

3. Západ zklamal, že Ukrajině při anexi Krymu nijak nepomohl. Má pouze plná ústa a skutek utekl.

Kdo mohl v roce 2014 tušit, že Rusové bez předchozího varování vtrhnou na Krym a na východní Ukrajinu? Co měla tenkrát EU, NATO a další dělat? Byly jen 3 možnosti:

  • – nedělat nic,
  • – zahájit s Ruskem válku,
  • – vyhlásit sankce.

Odpovědět si už určitě umí každý sám.

4. Rusko žádnou hybridní válku nevede. Vše je jen štvavá propaganda.

Ať už si o ruských zpravodajských webech myslíme, že lžou, nebo mají pravdu, žádná jiná zem neprovozuje v zahraničí (a samozřejmě konkrétně i u nás) v národních jazycích tolik vlastních propagandistických webů. Jenom v ČR se jich dají napočítat desítky.

5. Konflikt v Kerčském průlivu vyprovokovala Ukrajina.

Můžete si myslet jaké události se tam staly a kdo co udělal, jak chcete. Faktem zůstává, že Azovské moře má břehy jak ukrajinské, tak ruské a žádná ze stran nemá právo jakkoliv omezovat tu druhou aby do něj vplouvala. To Rusko svou kontrolou plavby jednoznačně porušuje.

6. USA mají po celém světě základny, Rusko skoro žádné.

Předně, USA nemají rozhodně mimo své území 600, 800 nebo dokonce přes 1000 základen, jak se lze dočíst na různých proruských webech. Tihle lháři rádi započítávají i různá vojenská zastoupení, kanceláře apod.

Ve skutečnosti je čistě vojenských asi 80. Více zde https://militarybases.com

Co se týče Ruska, to určitě nepotřebuje další základny, pokud má ze svých, na rozdíl od USA, na dostřel polovinu světa, včetně hlavních dopravních a energetických tepen Západu (jako je Suez, Bospor. Perský záliv, Panamský průplav a Malacký průliv či kaspická a severomořská naftová pole) – podívejte se na mapu, resp. ještě lépe na GLOBUS!

7. Jediná Ruská vojenská základna v zahraničí je v Sýrii.

Už dávno má Rusko základny v Arménii, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Sýrii, Vietnamu, Venezuele, Kyrgyzstánu a Tádžikistánu, jakož i na okupovaných územích v ukrajinském Sevastopolu, Abcházii a Jižní Osetii, v Moldávii (tzv. Podněsterské republice), v Kaliningradu (neměl by se po vzoru Krymu také vrátit Německu?), Karélii, Tuvě, na Sachalinu a na Kurilských ostrovech.

V říjnu 2014 odsouhlasila rozmístění ruských vojenských základen na svém území Argentina. V únoru 2015 podepsalo Rusko smlouvu o pronájmu letecké a námořní základny na Kypru.

Momentálně navíc Rusko jedná o pronájmu dalších základen v Alžírsku, Řecku a Nikaragui, na Kubě, v Singapuru, na Seychelách, atd. – jak potvrdil min.obrany – viz oficiální zprávy RIA/TASSu.

Nevím tedy, kdo koho obkličuje!? Onen dramatický popis „Ruska obklíčeného americkými základnami“ je stejně imbecilní jako situace, kdy 15 policajtů „obklíčí“ pevnost obsazenou 500 po zuby ozbrojenými gangstery.

FLASKA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 883,00 Kč
Vybráno 42.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 279 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (60 votes, average: 1,93 out of 5)
Loading...
politicon.cz
Zádný komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.