bridge-child-children-fashion-191034
14.4.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Sháníte oblečení pro nejmenší? Kde můžete ušetřit?

Sdílejte článek:

Nejmenší děti rostou neuvěřitelně rychle. Pokud čekáte novorozeně, nákup oblečení je jednou z těch nejpříjemnějších “starostí”. Ale i při hlídání kojenců a batolat si můžete nákupy pořádně užít. Otázkou je jen to, kde na to vzít. Poradíme vám, jak vybírat oblečení pro nejmenší, a přitom ušetřit.

Jak vybírat oblečení pro nejmenší?

Pokud vybíráte oblečení pro miminka nebo menší dětičky, měli byste věnovat pozornost především několika důležitým věcem.

1. Dbejte na kvalitu

Nejdůležitější je samozřejmě to, zda se bude děťátko v oblečení dobře cítit. Proto se při výběru zaměřte zejména na to, aby byly věci kvalitní. V opačném případě může totiž oblečení způsobit podráždění pokožky nebo prostě nepohodlí, z čehož mohou být zejména nejmenší miminka nervózní.

Při výběru dětského oblečení byste se měli vyhnout zejména výběru syntetických materiálů, ve kterých pokožka nedýchá a dítě se rychle zpotí. Nejlepší je oblečení vyrobené z bavlny, které je nejen příjemné na dotek a dobře saje pot, ale výhody bavlny oceníte i při jednoduchém praní. To nejlepší dopřejete svému děťátku v podobě oblečení z bio materiálů, které jsou čistě přírodní a bez obsahu škodlivých látek.

Hlavně při nejmenších miminkách upřednostňujte při výběru bledé barvy (bílá, smetanová a podobně), protože tmavé odstíny mohou obsahovat barviva způsobující podráždění pokožky.

2. Vyberte praktický střih

Oblečení pro miminko by mělo být pohodlné a volné, aby ho neomezovalo při pohybu. Věci by tedy měly být dostatečně široké i dlouhé, aby nikde netahaly či neškrtily. Jistě nám dáte za pravdu, že oblékat dítě – a natož malé miminko – dá někdy pořádně zabrat. A protože se stává, že dítko někdy převlékáte i několikrát za den, je mimořádně důležité, aby mělo oblečení praktický střih.

Pro miminka jsou to zejména overaly a dupačky s rozepínáním mezi nožkami, které usnadňuje přebalování. Body nebo svetřík by měly být u krku dostatečně volné, abyste neměli problémy při navlékání přes hlavičku, ale zároveň držet dobře u krku. Zároveň vybírejte oblečení bez různých ozdůbek typu stužky, šňůrky, knoflíky či flitry. Zejména při miminkách jsou tyto prvky nejen nepohodlné, ale mohou být i nebezpečné. Při větších dětech si už samozřejmě nějakou tu ozdůbkou dovolit můžete.

3. Nenakupujte zbytečně mnoho

Myslete na to, že nejmenší prcci velmi rychle rostou a tloustnou. Nekupujte tedy zbytečně mnoho oblečení. V jedné velikosti vám postačí několik kousků z každého druhu. Jinak zůstane mnoho věcí nevyužitých.

Kde nakupovat?

Zdá se vám, že oblečení v dětských obchodech je zbytečně předražené? Možná raději nakupujete v levnějších obchodech či na tržnici. V tomto případě je však namístě opatrnost. Taková místa jsou totiž zahlcena oblečením ze syntetických materiálů, či dokonce z materiálů s obsahem škodlivin. Nedívejte se proto na cenu na úkor kvality a také bezpečnosti a pohodlí vašeho děťátka. Místo toho hledejte možnosti, jak ušetřit při nákupu opravdu kvalitních kousků. Takovými jsou například internetové obchody:

Reserved.cz – nabízí nejen zboží pro ženy a muže, ale také trendy a kvalitní dětské oblečení. Při nákupu můžete využít slevové kódy, které naleznete na webu Vasekupony.cz. Každá Reserved sleva potěší, no ne?

Tchibo.cz – v eshopu najdete kvalitní (nejen) dětské oblečení, při jehož nákupu jednoduše uplatníte Tchibo slevový kód.

V těchto obchodech nakoupíte pro vaše ratolesti nejen cenově výhodně, ale také kvalitně a trendy. I malé děti přece mohou být stylové.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 737,- Kč
Vybráno 50.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 104 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...