israel-high-alert
15.5.2021
Kategorie: Společnost

Shalom Israel

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK

miroslav-vaclavek„Zbrojní dohoda s Čechy byla největší pomoc, kterou jsme tehdy dostali, a pochybuji, že bychom bez ní obstáli.“ David Ben-Gurion, v letech 1948 až 1954, izraelský ministerský předseda.

Tak se nám opět po nějaké době na Izrael sesypaly teroristické vosy a ostřelují jej kaťušemi. Teroristické organizace Hamas a Islámský džihád zasypaly izraelskou oblohu stovkami neřízených raket, které jsou sice z naprosté většiny zničeny izraelským protileteckým systémem Iron Dome, ale i tak alespoň jedna ze sta pronikne na izraelské území a zabíjí. Zabíjí náhodné chodce, malé děti v jejich domovech, terorizuje tisíce lidí, kteří hledají úkryt v protileteckých krytech a doufá rozsévat strach, který Izrael ochromí.

A tak můžeme v televizi vidět, jak vzhůru stoupají korálky izraelské protiletecké střelby, kterou na neviditelnou nit navléká její naváděcí systém i to, jak se lidé kryjí, když je útok zastihne někde na ulici i to jak hoří domy a plameny šlehají vzhůru k černému nebi.

Přiznám se, že se mne jakožto občana České Republiky tyto záběry dotýkají mnohem více než obyvatele leckteré jiné západní země, protože mezi naší zemí a Izraelem je velmi silné a pevné pouto a přívrženců těchto teroristických organizací je u nás, na rozdíl od zemí západních, co bys na prstech spočítal.

Je tomu tak proto, že bývalé Československo, z něhož vzešla i Česká Republika stála Izraeli u kolébky jako jedna z jeho sudiček a k tomu, že je Izrael stále tady velmi napomohlo. Příčiny jsou zřejmé, my jakožto národ malý, národ mnohokrát zašlapaný do země jsme velmi dobře rozuměli tomu v jaké situaci se právě zrozený stát Izrael nachází a pomoc z naší strany nebyla jen politickým rozhodnutím, neboť Stalin se domníval, že si takto získá Izrael na svou stranu, ale byly v tom mnohé a velké sympatie ze strany obyčejných lidí.

V tehdejším Československu byli cvičeni izraelští vojáci a letci, do Izraele zamířily zbraně a munice, což bylo mateřské mléko pro novorozený Izrael, bez něhož by toto dítě zemřelo. Tedy lze říci, že právě tady spočívá příčina toho, že jsme dodnes zemí, která naše dítě, tedy Izrael na mezinárodním poli zcela podporuje a pokud jej někdo nepodporuje, jde o komunisty, kteří izraelskou “zradu” nemohou dodnes zapomenout.

Je tudíž pouze nevyhnutelné, že Izrael má díky tomu, že si dovolil přežít a to nejen v této první válce, ale i v těch dalších, mnoho nepřátel, přičemž tito byli v dobách komunistické diktatury komunistickými režimy podporováni a na našem území byli StB i cvičeni.

Ovšem i v tomto čas oponou trhnul a mnohé se změnilo. Izrael narovnal vztahy s mnohými arabskými sousedy a v poslední době díky úsilí administrativy bývalého US presidenta Trumpa navazuje další kontakty v arabském světě a namísto válek bývalí nepřátelé začínají dělat obchod.

Nicméně o takzvané Palestině to prohlásit rozhodně nelze. Území, které není pod izraelskou, egyptskou či jordánskou správou ovládli islamističtí teroristé podporovaní Íránem a tito nepřestávají na Izrael útočit. A to takovým způsobem, že při odvetných úderech ozbrojených sil Izraele dopraví na tato místa děti, která poté nosí mrtvá v náručí a ukazují je světu.

Pozemní operaci ozbrojených sil Izraele proti teroristům operujícím v Gaze, která právě probíhá je tedy nutno chápat nejen jako operaci, která má za cíl islamistické teroristy zničit, ale zároveň i jako operaci, která osvobodí tamní obyvatele od jejich nadvlády. A pokud by snad někdo Izrael začal obviňovat z materiálních škod a ztrát na životech, mám pro něj jednoduchou odpověď, je to totéž, jakoby někdo obviňoval Rudou armádu za zničení Berlína. Protože naprostou a bezvýhradnou odpovědnost za to nese pouze jak Hamas tak Islámský džihád a to zcela totožně, jako ji v případě Berlína a jiných německých měst nesla nacistická vláda, která tehdejší konflikt rozpoutala.

Na to, že jsme stáli Izraeli po boku v jeho nejtěžší hodině, kdy sotva zrozený stát židovského národa donuceného po tisíciletí k životu v mnoha diasporách, národa vystaveného posměchu, útisku a útlaku i vyhlazování po celých milionech, čelil vyhlazení, jsem hrdý. Byla to ta nejlepší věc v naší novodobé historii, kdy jsme poníženým podali ruku a pomohli jim vstát a do ruky druhé jsme jim vtiskli zbraň naší výroby, aby již nikdy nebyli bezbranní. Protože Židé žili a žijí neustále ve stínu antisemitismu, ve stínu hrozeb a nenávisti a nejen ve stínu, ale i pod útoky a válečnými akty. Ale od doby, kdy vojáci Izraele v roce 1948 doslova v poslední minutě smontovali první dělo, které bylo od nás a které právě dorazilo a zastavili jeho střelbou arabské obrněné síly, již bezbranní nejsou.

Již nikdy a nikdo nebude Židy vodit do plynových komor nebo na hranice, již nikdy nebudou Židé nuceni nosit potupné označení, které je vydělovalo ze společnosti, již nikdy nebudou stát se zbraní u hlavy na okraji masového hrobu. A to proto, že mají svou zemi, svůj stát, svoji zemi zaslíbenou o které tak dlouho snili a pro kterou tak strašlivě trpěli. Nikdo jiný, žádný jiný národ by si svou identitu neudržel, nikdo jiný, žádný jiný národ přesto nedal světu více vědců, umělců a filosofů než Židé. A pokud jim vy, jejich sousedé, kteří s nimi vedete války závidíte jejich krásnou zemi, namísto násilí se od Izraele učte. Jinou radu pro vás nemám. Shalom Israel!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 772,48 Kč
Vybráno 42.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 497 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
121 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)