+ + se(1)
13.9.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Sexismus a rasismus

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

Finále tenisového turnaje žen US Open se stalo tématem posledních dnů. Hysterická reakce Sereny Williamsové v době, kdy jí unikal vysněný titul, byla jaksi úplně mimo a v každém jiném sportu by byl hráč okamžitě vyloučen a v tenisu tedy i zápas ukončen. Následoval by zákaz startu na dalším turnaji, peněžitá pokuta a obrovská ostuda. To si Serena asi stihla uvědomit a na tiskovce už začala mluvit o právech žen.  A protože jde o turnaj v pološílených Spojených státech, Williamsová je navíc černoška a dle údajů v cestovním pasu i žena, vyplula z průšvihu jako vítězka, přestože si na turnajový titul nedosáhnula a pokutu bude muset uhradit. Následná omluva skutečné šampiónky Naomi Ósakaové za první grandslamové získané vítězství ve svém životě už jen potvrdila absenci normálního rozumu a zdravého prostředí ve sportu a celé společnosti.

Kdo mohl vnímat rasismus a sexismus v rozhodnutí rozhodčího? Pravděpodobně každý uvědomělý Američan, dále podporovatel hnutí MeToo, všichni černoši, dále genderově vyšinutí aktivisté, zbabělí činovníci tenisové asociace a zfanatizovaní novináři. A protože jde o Ameriku, jde dohromady asi o 2/3 tamního obyvatelstva, celosvětově o 2/10, a to je už solidní množství k tomu, aby po pár letech Sereně za její výstup věnovali turnajové vítězství a přidali i čestné občanství v několika metropolích. I u nás by se mohla přidat se svou troškou do mlýna Top 09 nebo snad muzikant Michael Kocáb a mohli by navrhnout nějaký řád za zásluhy v boji o rovnoprávnost žen a černochů na celém světě. Nic naplat, soupeřkou Williamsové byla jen japonsko-černošská míšenka, což není dostatečně dle posledního trendu čisté rasy. Navíc má jistě daleko i k islámu, takže jí chybí jakékoliv plusové body a je s podivem, že byla do turnaje vůbec vpuštěna.

Sexismem bývá nazýváno ledacos. Jste li běloch a podíváte se na ženu, jste čuně s nekalými úmysly. Oslovíte jí, a tím jste se stali vyvrhelem. Nesouhlasíte s ní, neuznáváte tak její práva. Pomilujete se s ní a vystavíte se tak riziku obvinění ze znásilnění a riskujete pár let kriminálu.  A pokud ji skutečně přemlouváte a ona nesouhlasí, přesto k pohlavnímu styku dojde, přijde doživotí. Ovšem jste li černoch či Arab a podíváte se na ženu, poté ji vynadáte do kurev, znásilníte a pohodíte do škarpy, pouze jste se stal obětí neznalosti kultury a prostředí, potřebujete dlouhý čas na asociaci. Trest za Váš hrůzný čin bude tak desetinový a soudce, který Vám ho vyměří, bude nazván rasistou a xenofobem. Ta nějak vypadá sexismus v dnešní době. Žena se má právo samozřejmě bránit, bude li její obrana směřovat vůči bělochovi. Pokud ne, měla by pochopit, že bez vstřícnosti a snahy uvědomit si, že je vhodná k naplnění potřeb dotyčného muže narozeného mimo kulturní evropské prostředí nebude dobrou občankou, dobré by také bylo poděkovat za možnost ho uspokojit, případně se i nabídnout jeho kamarádovi, vůbec nejlepší by bylo při tom otěhotnět a přivést na svět míšence, postarat se o něj a pomoci tak vzniku multikulturní společnosti.

Pokud jde o rasismus, jeho pravou podobu najdeme momentálně v Jihoafrické republice. Vyvlastňování majetku bělošských farmářů a násilí na celých rodinách, které měly dosud významný podíl na prosperitě JAR, nesou rozhodně znaky rasismu. Což ignoruje i britská premiérka Mayová a je jí naprosto lhostejné, že tancuje na hrobu mnoha postižených farmářů. Černošská populace se celosvětově domáhá svých práv, po kterých však nikdo nešlape. Černoši mají všude stejné možnosti, jako bílí lidé, jen je díky své jednoduchosti neumí vnímat. Tam, kde dokážou využít své fyziologické přednosti, mají převahu. Jde o oblast taneční hudby a některých sportů. Bohužel ale také vynikají v místech, kde vládne násilí, obchoduje se s drogami a s lidskými životy. Nejvíce rasisticky znevažovaným národem se tak stávají běloši. Paradoxem je, že si za to mohou vlastní sebezničující interpretací myšlenek o rovnosti sami. Sebedestrukce našeho etnika, je do očí bijící. Vnímat to lze i u nás tam, kde se svých sociálních dávek domáhají Romové.

Podpora nepřizpůsobivých a dostatečně hlučných etnik se stává ekonomicky neúnosnou všude ve světě. Lenost černošských, romských a arabských národů je v kontrastu s pracovitostí Japonců a Číňanů, schopnostmi bělochů. Ani příslušnost Sereny Williamsové k určité skupině s jistou barvou pleti a ženskému pohlaví ji neopravňuje k chování, které předvedla. Nejednalo se o sexismus a rasismus, trest přišel za její primitivní hulvátství a neschopnost přijmout fakt, že byla horší hráčkou na kurtu. V normálním světě by se nic podobného nestalo, a pokud ano, tak s velkými následky pro sportovce. Takto se lze jen divit, kam to spějeme.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 750,00 Kč
Vybráno 13.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.