noviny918
11.12.2019
Kategorie: Společnost

Seriózní zdroje informací pohledem ne tak úplně vzorného občana

Sdílejte článek:

LU LINA

Poměrně často je teď slyšet, že nezbytnou podmínkou fungování demokracie je občan, který se živě zajímá o to, co se kolem něj děje a který k tomu potřebné informace čerpá výhradně ze seriózních zdrojů. A když je tam načerpá, vytvoří si na jejich základě na to, co se kolem něj děje vlastní názor, jenž poté ve volné soutěži občanských názorů spoluvytváří podstatu demokracie. Co si má ovšem tento vzorný občan počít v případě, že všechny seriózní zdroje o něčem, co se událo v obdivuhodné jednotě mlčí?

V Augsburgu byl v neděli večer gangem mladíků „s imigračním pozadím“ utlučen před svou manželkou k smrti jeden spořádaný občan a druhý  vážně zraněn. Nejde o ojedinělý případ, ale v podstatě již o vzrůstající trend, šlo o brutální násilí, které i „seriózní“ média milují a došlo k němu za situace, kdy téma imigrace a jejích negativních důsledků silně rezonuje německou i evropskou veřejností. Z mediálně nejoblíbenějších témat současnosti chybí už pouze pravicově populistický  extremismus, klimatická změna, ruská stopa a sex. Jinak má událost všechny potřebné a obvyklé atributy, které podobné věci naprosto spolehlivě všude na světě dostávají  na první stránky.

A přesto o ní u nás „seriózní“ média z nějakého důvodu neinformují. Zajímavé. Jistě, nějaký další Helmut utlučený hejnem Ahmedů by tady přece nikoho nezajímal, protože Evropa, Německo a už vůbec ne my nemáme s imigranty či muslimy ani ty nejmenší potíže. Stejně to byl nejspíš volič AfD, který mladíky jdoucí právě z práce určitě urazil nějakou xenofobní poznámkou. A nebo ho utloukli proto, že byli frustrovaní z neustálých ruských dezinformací o tom, že násilná kriminalita přistěhovalců stoupá.

Místo toho radši napíšou, že „Chapadla zločinu sahají až k Putinovi. Rozkrýváme tajné zprávy o válce na Ukrajině.“ Nebo, že „Marie Terezie opět řeší manželskou a politickou krizi“ či „Německá starostka si odmítla podat ruku s pravicovými extrémisty.“ Tohle se mi obzvláště líbí. V Německu se podle Českého rozhlasu fakt nestalo nic důležitějšího, než že si sluníčková starostka Eisenachu před půl rokem nepodala ruku s demokraticky zvolenými kolegy, protože mají jiné politické názory….?

Pokračujmež ale dále v pouti po seriózních zdrojích a myšlenkových pochodech jejich redakcí. „Při erupci sopky na Novém Zélandu zemřelo pět lidí.“ O erupci sopky na Novém Zélandu a tragické smrti pěti turistů informovala všechna „seriózní“ média.

Pokud k tomu mohu vyjádřit svůj názor, tak já na nějakou sopku i mrtvé turisty na dvanáct tisíc kilometrů vzdáleném Novém Zélandu zvysoka dlabu, ale skutečně rád bych byl informován o dalším mezikulturně zavražděném Němci pár kilometrů od českých hranic. Obzvláště v situaci, kdy je mi neustále vtloukáno do hlavy, že imigrace ze zemí, kde je násilí a vzájemné zabíjení národním sportem, případně přímo součástí kultury, je výhradně přínosem. Ze seriózních zdrojů jsem se dále dnes ještě dozvěděl, že po brexitu přijde babyboom a že Rakousko řeší čertovskou tradici.

Všechno to jsou média, která by v případě, že by chudáka Ahmeda jdoucího s manželkou z vánočního trhu utloukla k smrti skupina Helmutů, týdny nepsala o ničem jiném. Týdny by nám bylo obšírně vysvětlováno, o jak strašlivé ohrožení demokracie rostoucím pravicovým extrémismem a rasismem jde, proč kvůli tomu musíme státu odevzdat další část našich práv a svobod a proč je třeba postavit pravicově konzervativní názory konečně mimo zákon.

Jedinými, kdo si zachoval jakous takous čest tím, že se událost nepokusily tutlat, byly Echo24, Parlamentky a pak už jen iDnes a Lidovky. To všechno jsou ovšem  podle rozhodnutí „seriózních“ médií média neseriózní a dezinformační, takže je nemůžeme počítat, že. Echo24 není dost sluníčkové, redakce Parlamentek by měla být nahnána do dolů a iDnes s Lidovkama zase patří oligarchovi, který by měl být pověšen, neboť i přes to, že na něj bylo použito tak krásné kompro tak ten pacholek má furt třicet procent.

Tak jak si tedy mám, do prkýnka, vytvořit vlastní názor na základě informací ze seriózních zdrojů, když mi seriózní zdroje vytrvale odmítají celou škálu informací poskytnout? Mám tedy zůstat v nevědomosti o rizicích spojených s nekritickým multikulturalismem, tohle je cílem? Nepíšeme o tom, tak se to nestalo. Naplnit si republiku syrskými sirotky je fantastická věc a kdo napíše, že možná ne tak úplně, je ruský agent?

Je to mimo jiné i velice kontraproduktivní. Dejme tomu, že jsem onen v úvodu zmíněný vzorný občan. Miluji EU, nenávidím Rusko, volím jen demokratické strany, jezdím elektromobilem, živím se výhradně mrkví, adoptoval jsem syrského sirotka, jeho rodiče i všechny ostatní příbuzné, co mi po zdanění ještě zbude z výplaty posílám Pánkovi, sleduji jen Českou televizi a čtu jenom Aktuálně.

A někde na fejsbuku narazím na prokremelského agenta lži a nenávisti, který tam bude šířit dezinformaci o tom, že v Augsburgu umlátil gang přistěhovalců na ulici postaršího hasiče. Musí to být přece dezinformace, když o ničem takovém mé osvědčené a seriózní zdroje informací nic nepíší. A kromě toho ze stejného seriózního zdroje dávno vím, že všichni přistěhovalci a zvláště ti z Orientu a z Afriky jsou mírumilovní, tolerantní a pracovití lidé, kteří jsou pro své hostitelské země pravým požehnáním.

Takže se jako aktivní a seriózně informovaný člen občanské společnosti pochopitelně lži a nenávisti postavím čelem a anonymně toho proruského aktivistu udám policii za šíření předsudečné nenávisti. A pokud jsou naše orgány činné v trestním řízení skutečně tak úžasně nezávislé a nestranné, jak nám seriózní zdroje neustále opakují, tak budu zákonitě dříve či později za blba.

Mám návrh. Co kdybyste nás, milá seriózní média, přestala převychovávat a místo toho nám prostě jen zprostředkovávala maximum informací o tom, co se děje tak, jak to dělá většina těch neseriózních? A my už si je všichni nějak přebereme sami.  Uškodit nám přece v žádném případě nemůžou. Vždyť přece budou pocházet ze seriózních zdrojů.

A to nemluvím o tom, jak byste tím vypálily rybník dezinformátorům.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 404 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.