723320_article_photo_svedska-pravnicka-a-novinarka-paulina-neuding-na-svem-twittru-informuje-o-bombovych-utocich-v-malmo-jeji-clanky-publikuje-i-politico-die-welt-nebo_900x
3.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Série explozí otřásá Skandinávii – obyvatelstvo má strach

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Ještě před několika lety bylo v klidné zemi jakou Švédsko velmi dlouho bylo, něco takového absolutně nemyslitelné. Vždyť kriminalita a brutální ohrožování lidských životů i znásilňování žen tam bylo téměř neznámým pojmem. Dnes je to v této zemi téměř “chlebem každodenním” a lidé se cítí být ohroženi a žijí v nejistotě a obavách.

Oficiální švédská policie tvrdí, že neví kdo stojí za nesčetnými explozemi, které nepřestávají a dochází k nim na různých místech a v různých městech Švédska.

Pozdě v noci 29. října byla policie v švédském Helsingborgu přivolána k jednomu velkému obytnému domu ve východní části města. Telefonicky oznámil jeden obyvatel domu, že slyšel v blízkosti silnou detonaci. Po prohlídce místa exploze policií, oznámila policejní mluvčí, že před domem vybuchl nějaký explozivní materiál, přičemž byla poškozena fasáda domu a je rozbitých několik oken. Policie dosud neví, co vybuchlo a neví, kdo to způsobil.

O dva dny později, 31. října, v časných ranních hodinách došlo ke dvěma dalším explozím v Helsingborgu, v jiné části města před dvěma menšími obytnými domy. Zraněn nebyl nikdo. Policie i v těchto případech tvrdí, že neví co explodovalo a ani původce výbuchu nezná.

Tyto výbuchy způsobují materiální škody, ale jen zřídka jsou i lidé zranění. Naposledy se tak stalo v červnu, kdy došlo k mimořádně silné explozi v Linköpingu, přičemž byli zraněni i tři lidé.

Silné exploze byly v posledních měsících i ve velkoměstech Stockholm, Göteborg, Malmö i v středně velkých městech jako Örebro, ale i v malých městech jako Staffanstorp.

“Záhadné” exploze ve Švédsku jsou registrovány téměř vždy jen v noci, a to před soukromými i před veřejnými budovami.

V roce 2018 přišlo ve Švédsku – podle vládních zdrojů – ke 162 detonacím. V tomto roce to bude podstatně vyšší číslo.

Renomovaný německý kriminolog Martin Rettenberger, ředitel Ústavu pro kriminologii ve Wiesbadenu, říká, že taková neutuchající série detonací může mít v podstatě jen jeden cíl – vyvolat v obyvatelstvu strach, obavy, nejistotu a paniku. Rettenberger vychází z toho, že za tím vším stojí velmi dobře organizované struktury. Nejmenuje je však. Nechce? Nesmí?

Namísto toho Rettenberger ale říká: “Tito lidé nám chtějí tímto způsobem dát najevo, že jsou schopni všeho a že naše bezpečnostní složky na ně nestačí a že nás mohou zasáhnout kdekoliv, kdykoliv.”

Z toho ale vyplývá, že jde o “mohutnou organizaci” s celosvětovým dosahem (podobné série explozí se nekonají jen ve Švédsku, ale i jinde v EU, např. v Dánsku), která chce rozložit naši evropskou kulturu a přetransformovat ji.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 003 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)