723320_article_photo_svedska-pravnicka-a-novinarka-paulina-neuding-na-svem-twittru-informuje-o-bombovych-utocich-v-malmo-jeji-clanky-publikuje-i-politico-die-welt-nebo_900x
3.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Série explozí otřásá Skandinávii – obyvatelstvo má strach

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Ještě před několika lety bylo v klidné zemi jakou Švédsko velmi dlouho bylo, něco takového absolutně nemyslitelné. Vždyť kriminalita a brutální ohrožování lidských životů i znásilňování žen tam bylo téměř neznámým pojmem. Dnes je to v této zemi téměř “chlebem každodenním” a lidé se cítí být ohroženi a žijí v nejistotě a obavách.

Oficiální švédská policie tvrdí, že neví kdo stojí za nesčetnými explozemi, které nepřestávají a dochází k nim na různých místech a v různých městech Švédska.

Pozdě v noci 29. října byla policie v švédském Helsingborgu přivolána k jednomu velkému obytnému domu ve východní části města. Telefonicky oznámil jeden obyvatel domu, že slyšel v blízkosti silnou detonaci. Po prohlídce místa exploze policií, oznámila policejní mluvčí, že před domem vybuchl nějaký explozivní materiál, přičemž byla poškozena fasáda domu a je rozbitých několik oken. Policie dosud neví, co vybuchlo a neví, kdo to způsobil.

O dva dny později, 31. října, v časných ranních hodinách došlo ke dvěma dalším explozím v Helsingborgu, v jiné části města před dvěma menšími obytnými domy. Zraněn nebyl nikdo. Policie i v těchto případech tvrdí, že neví co explodovalo a ani původce výbuchu nezná.

Tyto výbuchy způsobují materiální škody, ale jen zřídka jsou i lidé zranění. Naposledy se tak stalo v červnu, kdy došlo k mimořádně silné explozi v Linköpingu, přičemž byli zraněni i tři lidé.

Silné exploze byly v posledních měsících i ve velkoměstech Stockholm, Göteborg, Malmö i v středně velkých městech jako Örebro, ale i v malých městech jako Staffanstorp.

“Záhadné” exploze ve Švédsku jsou registrovány téměř vždy jen v noci, a to před soukromými i před veřejnými budovami.

V roce 2018 přišlo ve Švédsku – podle vládních zdrojů – ke 162 detonacím. V tomto roce to bude podstatně vyšší číslo.

Renomovaný německý kriminolog Martin Rettenberger, ředitel Ústavu pro kriminologii ve Wiesbadenu, říká, že taková neutuchající série detonací může mít v podstatě jen jeden cíl – vyvolat v obyvatelstvu strach, obavy, nejistotu a paniku. Rettenberger vychází z toho, že za tím vším stojí velmi dobře organizované struktury. Nejmenuje je však. Nechce? Nesmí?

Namísto toho Rettenberger ale říká: “Tito lidé nám chtějí tímto způsobem dát najevo, že jsou schopni všeho a že naše bezpečnostní složky na ně nestačí a že nás mohou zasáhnout kdekoliv, kdykoliv.”

Z toho ale vyplývá, že jde o “mohutnou organizaci” s celosvětovým dosahem (podobné série explozí se nekonají jen ve Švédsku, ale i jinde v EU, např. v Dánsku), která chce rozložit naši evropskou kulturu a přetransformovat ji.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 11 421,00 Kč
Vybráno 32.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 933 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.