hilšer
15.10.2018
Kategorie: Politika

Senátorští vyčuránkové

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Gratuluji ODS ke zvolení Mikuláše Beka senátorem. Opravdu není nad to, když politická strana, jež se prohlašuje za pravicovou, pomůže do Senátu neomarxistickému levičákovi. Jestli nevíte, kdo Mikuláš Bek je, tak vězte, že je to rektor brněnské Masarykovy univerzity a do senátorského křesla usedl nejen s podporou ODS, nýbrž také Zelených, STANu a TOP 09. Vskutku povedený mix!

A je to tentýž Bek, který na půdě Masarykovy univerzity v roce 2013 zakázal prezidentu Miloši Zemanovi debatu se studenty s tím, že by hlava státu před volbami mohla studenty ovlivňovat. Argumentoval tehdy politickou neutralitou akademické půdy. Nyní tedy bude sedět jedním zadkem na dvou židlích, v senátorské lavici i na rektorské sesli, ale to ohrožením akademických svobod dozajista není. Proč? Prý je to jen na rok.

Tož, gaudeamus igitur!

Hezký exemplář je rovněž Marek Hilšer, taktéž z vůle lidu nový senátor. To je ten milý chlapík, co chtěl být i prezidentem a co se před časem ve svém aktivistickém poblouznění celý pomalovaný obnažoval na veřejnosti, konkrétně na tiskové konferenci na úřadu vlády. Zdali se bude obnažovat i v Senátu, není zatím známo.

Co ovšem známo je, je to, že tenhle šikovný chlapík umí opravdu dobře počítat. Není totiž nezávislý kandidát jako nezávislý kandidát. Hilšer se za nezávislého kandidáta sice vydává – a teď zrovna aktuálně licituje, ke kterému senátorskému klubu by se coby volně poletující radikál mohl přidat –, leč ve skutečnosti kandidoval za politické hnutí s roztomilým názvem „Marek Hilšer do Senátu“.

V čem je to počtářské kouzlo? Pokud kandidujete jako skutečně nezávislý kandidát, nedostanete v případě zvolení od státu nic. Pokud ovšem kandidujete za nějakou politickou stranu či hnutí, skasíruje onen politický subjekt za váš mandát rok co rok necelý milion korun. A to se vyplatí!

Takže abyste tomu správně rozuměli. Kupříkladu skutečně nezávislý senátor Ladislav Faktor, který si celou kampaň zaplatil sám a do Senátu v Českých Budějovicích kandidoval opravdu coby nezávislý kandidát, nedostane od státu nic, zatímco pseudo-nezávislému kandidátovi Marku Hilšerovi, který si pro svoji „nezávislou“ kandidaturu založil hnutíčko s oním roztomilým názvem „Marek Hilšer do Senátu“, budeme my daňoví poplatníci na účet pravidelně posílat tu pěknou sumičku. A pak že je prý maturita z matematiky zbytečná!

Marek Hilšer na Hrad! 

Autor: Petr Štěpánek

stepanek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.