14724445_10205972683271249_7838673133152128309_n
15.10.2016
Kategorie: Politika

Senátní volby? Všechno je jinak

Sdílejte článek:

REC

Chtělo by se říci zbytečné volby zbytečných lidí do zbytečné instituce. Volební účast těsně nad 15%. Přesto ale si můžeme z druhého kola senátních voleb 2016 vzít něco málo nových poznatků. V první řadě ten, že pokud by se většinovým, dvoukolovým systémem volilo i do poslanecké sněmovny, vypadala by politická mapa republiky poněkud jinak.

Nejzásadnějším výstupem dnešního volebního dne je totiž fakt, že přeci jen existuje více voličů, kteří se nenechalí utáhnout na koblihu či Sobotkův fungující stát za cizí peníze, ale naopak, obě tyto partaje je natolik stolicují, že ve volbě “buď – anebo” je většinově posílají do horoucích pekel, kam nepochybně patří.

Celkem, i pro mne, překvapivě takto vyautovali z teplých senátních trafik dokonce i takové “giganty” české sociálně  demokratické politiky jako je Zdenda von Bazének či Jan Parazit Mládek, který prý dokonce slíbil v případě neúspěchu položit i koryto vládní. Podle jejich prvních reakcí je to šok i pro ně a vidina práce mimo erární zaopatřovnu se jim vůbec nezamlouvá. Z pečlivě vybíraných reklamních tváří na Svědky Babišovy potom dokonce neuspěl ani jinak národem vždy o “Velké” milovaný Pepík Váňa …

Několik prvních komentářů k výsledkům 2. kola senátních voleb ze sociálních sítí:

  • Že by ANO uspělo v Senátu, to se rozhodně říci nedá. Zato ČSSD dostala od voličů po zásluze pořádný výprask – ztratila deset senátorů. Tak už vidím kudrnáče Sobotku v TV, jak kýve hlavou a tvrdí, že za senátní volby není odpovědný stejně, jako za ty krajské. Ten nikdy nepracující lhář a pokrytec se toho postu bude držet jako klíště. Kterýkoli jiný předseda partaje a premiér by po takovém debaklu okamžitě podal demisi ze všech funkcí. Bohůšu, máš to marné, stejně Tebe a tu Tvoji partaj za rok ve volbách vypráskáme!
  • Tak, a karta se obrátila, Pořádný výprask dostalo ANO, Z plánovaných 14 senátorů se jim to poněkud “scvrklo” na pouhé 3! Dobře! A komunisti “utřeli” pysk! Asi se půjdu “odměnit”, Mám radost….
  • Jestli to chápu správně: velký návrat lidovců a ods, naopak krvava zabíjačka o socanu a anonistu?
  • Babiš dnes zažil poprvé v politice porážku. Ať si zvyká. Bude hůř.
  • Sobotku dorazila Merkelová. Jestli teď nasadí Prouzovu linii, tak za rok v parlamentních volbách bude ČSSD pod ODS. Skoro bych se vsadil.
  • Úspěch lidovců se čekal. Neúspěch ČSSD také, stejně jako nepříliš dobra čísla ANO. Ale jen tři mandáty? Kdo jste to předvidal?
  • Občané České republiky nechtějí dvoukomorový parlament, nechtějí Senát, považují jej za úplně zbytečný. Výsledky sice platí, i kdyby k volbám přišel jen jeden jediný volič, nicméně legitimita senátorů, které volí pouhých patnáct lidí ze sta a někde i méně – ano, takhle zoufalá je volební účast – je otřesena. Vzniká z toho začarovaný kruh nedůvěry občanů k celé politické sféře. Jestliže s tím něco neuděláme, dříve či později na to dojede demokracie v naší zemi.
  • Už Babiš vystřelil návrh na zrušení Senátu?

Takže si to shrňme. Jestliže jsme před týdnem mohli číst vyjádření mnoha “renomovaných” politologů, kterak Babiš s ANOfertem válcuje republiku, dnes se zdá, že v jiném systému voleb jaksi doválcovalo. Stejně jako soudruzi z ČSSD, kterým pomalu docházejí sliby co komu rozdají za peníze buržoazních parazitů. Většinově se ukázalo, že se už jejich pokrytecké populistické plky lidem zajídají. Jenže … Bohužel je to o právě o tom volebním systému. Každopádně jako světýlko naděje na volby příští je to alespoň malinko povzbudivé.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 58 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.