14724445_10205972683271249_7838673133152128309_n
15.10.2016
Kategorie: Politika

Senátní volby? Všechno je jinak

Sdílejte článek:

REC

Chtělo by se říci zbytečné volby zbytečných lidí do zbytečné instituce. Volební účast těsně nad 15%. Přesto ale si můžeme z druhého kola senátních voleb 2016 vzít něco málo nových poznatků. V první řadě ten, že pokud by se většinovým, dvoukolovým systémem volilo i do poslanecké sněmovny, vypadala by politická mapa republiky poněkud jinak.

Nejzásadnějším výstupem dnešního volebního dne je totiž fakt, že přeci jen existuje více voličů, kteří se nenechalí utáhnout na koblihu či Sobotkův fungující stát za cizí peníze, ale naopak, obě tyto partaje je natolik stolicují, že ve volbě “buď – anebo” je většinově posílají do horoucích pekel, kam nepochybně patří.

Celkem, i pro mne, překvapivě takto vyautovali z teplých senátních trafik dokonce i takové “giganty” české sociálně  demokratické politiky jako je Zdenda von Bazének či Jan Parazit Mládek, který prý dokonce slíbil v případě neúspěchu položit i koryto vládní. Podle jejich prvních reakcí je to šok i pro ně a vidina práce mimo erární zaopatřovnu se jim vůbec nezamlouvá. Z pečlivě vybíraných reklamních tváří na Svědky Babišovy potom dokonce neuspěl ani jinak národem vždy o “Velké” milovaný Pepík Váňa …

Několik prvních komentářů k výsledkům 2. kola senátních voleb ze sociálních sítí:

  • Že by ANO uspělo v Senátu, to se rozhodně říci nedá. Zato ČSSD dostala od voličů po zásluze pořádný výprask – ztratila deset senátorů. Tak už vidím kudrnáče Sobotku v TV, jak kýve hlavou a tvrdí, že za senátní volby není odpovědný stejně, jako za ty krajské. Ten nikdy nepracující lhář a pokrytec se toho postu bude držet jako klíště. Kterýkoli jiný předseda partaje a premiér by po takovém debaklu okamžitě podal demisi ze všech funkcí. Bohůšu, máš to marné, stejně Tebe a tu Tvoji partaj za rok ve volbách vypráskáme!
  • Tak, a karta se obrátila, Pořádný výprask dostalo ANO, Z plánovaných 14 senátorů se jim to poněkud “scvrklo” na pouhé 3! Dobře! A komunisti “utřeli” pysk! Asi se půjdu “odměnit”, Mám radost….
  • Jestli to chápu správně: velký návrat lidovců a ods, naopak krvava zabíjačka o socanu a anonistu?
  • Babiš dnes zažil poprvé v politice porážku. Ať si zvyká. Bude hůř.
  • Sobotku dorazila Merkelová. Jestli teď nasadí Prouzovu linii, tak za rok v parlamentních volbách bude ČSSD pod ODS. Skoro bych se vsadil.
  • Úspěch lidovců se čekal. Neúspěch ČSSD také, stejně jako nepříliš dobra čísla ANO. Ale jen tři mandáty? Kdo jste to předvidal?
  • Občané České republiky nechtějí dvoukomorový parlament, nechtějí Senát, považují jej za úplně zbytečný. Výsledky sice platí, i kdyby k volbám přišel jen jeden jediný volič, nicméně legitimita senátorů, které volí pouhých patnáct lidí ze sta a někde i méně – ano, takhle zoufalá je volební účast – je otřesena. Vzniká z toho začarovaný kruh nedůvěry občanů k celé politické sféře. Jestliže s tím něco neuděláme, dříve či později na to dojede demokracie v naší zemi.
  • Už Babiš vystřelil návrh na zrušení Senátu?

Takže si to shrňme. Jestliže jsme před týdnem mohli číst vyjádření mnoha “renomovaných” politologů, kterak Babiš s ANOfertem válcuje republiku, dnes se zdá, že v jiném systému voleb jaksi doválcovalo. Stejně jako soudruzi z ČSSD, kterým pomalu docházejí sliby co komu rozdají za peníze buržoazních parazitů. Většinově se ukázalo, že se už jejich pokrytecké populistické plky lidem zajídají. Jenže … Bohužel je to o právě o tom volebním systému. Každopádně jako světýlko naděje na volby příští je to alespoň malinko povzbudivé.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
33 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.