senatps
19.3.2020
Kategorie: Politika

Senát viní Babiše z nezvládnutí situace

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPředseda Senátu PČR Miloš Vystrčil vystoupil na jednání pléna s tvrdou kritikou činnosti vlády a zejména premiéra Andreje Babiše. Stav nouze byl vyhlášen pozdě a to právě vinou Babiše.

V Událostech ČT vystoupil český premiér Andrej Babiš. Ten jednak odpovídal na dotazy moderátorky Událostí a poté byl požádán, aby ještě chvíli posečkal. ČT pak uvedla záznam z projevu předsedy Senátu PČR, druhého nejvyššího ústavního činitele v Česku, který tvrdě kritizoval vládní kroky, zejména vyhlášení stavu nouze a pozdní vytvoření Ústředního krizového štábu.

Podrobnosti o postoji členů senátu nalezne čtenář dále. Senátor KDU-ČSL Petr Šilar nazval Babiše „psychopatem“Předseda senátorů KDU-ČSL Petr Šilar označil premiéra Andreje Babiše (ANO) za psychopata, jehož sebestřednost potlačuje fakta podobně, jako to činila ideologie komunistické nadvlády v Česku před rokem 1989. Uvedl to ve středu při senátní debatě o postupu vlády vůči pandemii koronaviru. Senát by měl podle Šilara ministerského předsedu vybídnout, aby přestal lhát. Babiš se jednání horní komory nezúčastnil.

Předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil poté přednesl stanovisko Senátu o tom, že Babiš „podryl důvěru občanů ve stát“. Premiér Andrej Babiš (ANO) podle Senátu oddaloval nasazení standardního krizového řízení a ohledně Ústředního krizového štábu nepostupoval v souladu s právním řádem, když jej nesvolal včas. Vláda podle horní komory nevyužila všechny prostředky ke zvládnutí pandemie koronaviru, čímž podryla důvěru ve stát. Babiš později v České televizi řekl, že předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) svým vyjadřováním dělá vše pro to, aby Čína Česku nedodala zdravotnický materiál.

Oba senátoři, příslušníci opozice, a i další opoziční senátoři, využili současné virové krize k bezprecedentnímu útoku na českou vládu a českého premiéra. Obvinit vládu a českého premiéra z nezákonných postupů je skutečně politický hyenismus a dle mého soudu páni senátoři nejen přestřelili, ale zajímalo by mne, jak se tato prohlášení promítnou do povědomí občanů Česka. Již dlouho se pozastavuji nad tím, jakým způsobem česká opozice pojala současnou situaci. Zdá se, že opozičním politikům „schází“ možnost útočit na Babiše kvůli údajnému střetu zájmů. Došli proto k názoru, že je třeba do politiky Antibabiš zahrnout i současnou situaci kolem čínské chřipky. Různá omezení by tak „ideálně“ měla dopadnout na hlavu Babiše a politici opozice si od tohoto postupu slibují, že obliba Babiše ve společnosti poklesne.

Na závěr pak jen poznámka k tomu, že Západ nyní doslova zachraňují dodávky z Číny. Místopředseda vlády Jan Hamáček uvedl, že bez kontaktů v Číně i díky českému prezidentovi Miloši Zemanovi by Česko dodávky roušek a respirátorů nedostalo. Čína také zmizela ze zpráv jako země ohrožující bezpečnost Západu díky technologiím rychlého internetu 5G. Již zmiňovaný Vystrčil nakonec pod dojmem virové pandemie zrušil svou návštěvu na Tchaj-wanu. Babiš také využil tohoto faktu k tomu, aby Vystrčila obvinil z maření dodávek ochranných pomůcek z Číny.

Pokud opozice vytvoří jakousi „vyšetřovací komisi“, která bude hodnotit činnost vlády během koronavirové krize, byla by to jakási „Muellerova komise“ v Česku. Otázkou je, zda psychopatem není jen Babiš ale i senátoři Šilar, Vystrčil a další opoziční senátoři. Považuji stav české politiky v souvislosti s nynější krizí za alarmující a činnost opozice se mi zdá jako daleko za hranou opoziční práce. Pokud se totiž politici dají na cestu zneužití celosvětové pandemie pro politické výhody, je jejich aktivita nejen hanebná, ale doslova lidsky odporná. Nemyslím si, že Babiš jedná stoprocentně správně, nicméně určitě dělá on i celá česká vláda maximum možného. Jen aby se české opoziční strany nedivily , že jim a ne Babišovi to voliči spočítají ve volbách.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 739 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
politicon.cz
118 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.