23.8.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Sehnat kvalitní tričko je u nás problém

Sdílejte článek:

MAGDA P. 23|08|2014

Jsem obyčejný člověk, který chce za svoje těžce vydřené peníze koupit kvalitu. Jdete do města, chcete si koupit nějaké pěkné oblečení – stačí obyčejné tričko a vzniká hned obrovský problém. Jo jasně, máme tu super obchodní domy, kde je naskládaný jeden obchod na druhém. Všude ale narazíte na ten samý aušus. Látka je téměř průhledná a obchodníci se vám smějí do tváře!

 

Prostě mě už nebaví ten výsměch. Ano, jsem ráda, že v České republice můžeme koupit značkové oblečení z celého světa, ale jak to, že u nás je to prostě hnus a stačí vyjet ke kolegům do Německa, Francie, Itálie a ejhle. Stejný obchod, stejně vypadající zboží, ale o 100% lepší kvalita. Česká republika se bohužel stala skladištěm, kam všichni dovážejí snad jen to nejhorší. No aby ne, Češi jsou „posránci“ takže koupí všechno, hlavně když je to za dobrou cenu.

 

Tak třeba značky sportovního oblečení, u nás se za obyčejná trička s logem platí až tisíce, za hranicemi i o polovinu lépe. A pokud jedete ještě dál – třeba do Egypta, i na tržišti najdete větší kvalitu. Masovost se zkrátka mrcha, u nás se za ni platí hodně, v ostatních zemích znamená masově vyráběné – levné a dostupné pro všechny. Má to ještě jeden aspekt, dovoz levného nekvalitního textilu ničí naše poctivé výrobce! Chci křičet ne, ale jsem na to asi sama, nebo nevím.

 

Alternativy se naštěstí ale objevují a je třeba o nich mluvit. Do ČR například přišla bambusová trička. Ne nejsou to trika od afrických šamanů z lístků. Je to materiál, který překvapuje svou výdrží a kvalitou. Ráda na ně upozorním, protože si myslím, že stojí za to. Jejich látka je super jemná, dokonale padnou, jsou antibakteriální. Dalo by se říct, že tričko z bambusu je takový malý zázrak, který se snad prosadí! Omlouvám se všem, ale prostě už to muselo ven…

 

Jsem jediný člověk, kdo má takový problém? Jak řešíte nákupy oblečení vy?

(Visited 359 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...