29.4.2014
Kategorie: Společnost

Sebevražda Ivety Bartošové. Jak reaguje hlas lidu?

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 29|04|2014

Nechceme zde býti soudci života a smrti populární zpěvačky. Nicméně ačkoliv všichni říkají, kterak je to nezajímá, kterak nečtou ten hnusný a špinavý bulvár, a kterak je jim příběh Ivety Bartošové úplně putna, realita je taková, že se má potřebu k tomu vyjádřit téměř každý a ony bulvární servery, kam slušný člověk přeci nikdy nezavítá, nestíhají nápor čtenářů pomalu zvládat. Co se tedy píše na téma Bartošová na českém virtuálním prostoru? Několik citací z diskusí či statusů na facebooku, které malinko vysvětlují fascinaci české společnosti osobou IB: 

 

 

Souhlasím, že když někdo umře, je to smutné. Kor když okolnosti kolem jsou dramatické. Ale, lidé dobří, možná byste si měli všímat větších osobností, které umírají. Studovat jejich odkaz, brát si příklad… Za I. B. nezůstalo kdovíjaké bohatství ducha, takže se k davovému pláči nepřipojuji. Bylo by to ode mne pokrytecké a plané. Nikdy mě moc nezajímala a nebudu to měnit.

 

Já tedy neznám veškeré skutečnosti ze života I. Bartošové, co je to džambulka, jsem se dozvěděl až dnes a necítím kvůli ní o nic větší lítost, než když si přečtu v novinách o anonymním sebevrahovi, ale podle humbuku, který její sebevražda vyvolala, to byla asi opravdová celebrita. Bez ironie. Jenom nechápu, proč někdo viní z její smrti bulvár, případně rovnou některé jeho představitele (např. Pavel Novotný), když to bylo právě to obrovské kvantum lidí, co si bulvár kupovalo a četlo. Nebýt jich a jimi vytvořené poptávky, nikdo by na ní neparazitoval… Chápu však, že tohle je pro průměrného čtenáře Blesku nepochopitelně složitá úvaha.

 

Z toho mála, co se mi doneslo o IB akorát vím, že byla magnet na magory všeho druhu. Pro mne je situace celkem jednoduchá, nikdy jsem nic o IB nevyhledával a ani cíleně nečetl. Nevidím důvod na tom něco měnit a tím živit bulvár.

 

Je mi moc líto Artura,přijít takto o mámu je hrozné,ona ale byla asi hrozně labilní a snad bude mít konečně klid ode všech co jí ubližovali. … Ne, to je chyba Rychtáře, ptž ten jí do těch medií cpal..na druhou stranu, je to pro ní takhle lepší, už nedokázala sama se sebou žít a co si asi o ní myslel Artur, když viděl mámu pořád zfetlou??

 

V rámci výchovných opatření své dceři neustále opakuji, že každý problém má řešení, a to co se zdá dnes – právě teď obrovské tak, že nemáme šanci ani vidět přes, natož uchopit – druhý den možná není banalitou, ale víme, že to dáme. Sami nebo s pomocí druhých. Sebevražda není řešením. Je cestou, z které není návratu a pro ty co zůstávají ve vzduchu visí věčná otázka – mohli jsme tomu zabránit? Ne. To je dobré vědět.

 

Iveta byla labilní, tento svět chtěla využít se vším všudy, ale stinné stránky neustála. Kdyby bulvár ke své profesi nepotřebovala – tedy čistě jen ke zviditelnění – jistě by se dočkala i pomocné ruky blízkých a přátel – ale hledej skutečné přátele, když máš kolem sebe stovky lidí, kteří se ti chtějí vetřít do přízně…..buď to rozeznáš a takový život můžeš bez úhony žít a přežít, nebo to nepoznáš a smete tě stejně jako ji – ale byla to jen a pouze její volba….bohužel.

 

 

Skoro bych se chtěl zeptat, jestli je ten Pavel Novotnej teda už konečně spokojenej. Ale nemám na něj kontakt, tak kdo ho znáte, zeptejte se za mě.

 

Zase měsíce zpráv o Bartošové a hyenistické rvaní toho co byla. Nemůžete jí prostě nechat být? Aspoň mít úctu k člověku, který je jen pár hodin mrtvý a už bulvár nás zahrnuje zprávami o tom kdo způsobil její smrt a kdo se na tom nejvíc přiživil. Je mi z toho špatně.

 

Já bych tedy netvrdila, že za to můžeme my, nebo novináři a podobně. Každý je strůjcem svého štěstí. Iveta nechtěla odejít ze scény v tichu jako spouta jiných jejích kolegů, chtěla aby se o ní psalo, protože nebyla schopná pochopit realitu, že prostě už dávno není zpěvačka. Každopádně Iveta byla labilní člověk a řešila své problémy pitím i prášky. Všichni jsme asi tak nějak čekali, že něco kolem ní přijde a že se nikdy ze svého stavu nedostane. Nechtěla, nechtěla se léčit a nikdo jí v nemocnici neudržel. Najednou jsme všichni hyeny a nemáme soudnost. Nemáme, já jí také neměla. Rozčilovala mě, že se pořád objevuje, že je všude Džambulka s Rychtářem, když ne s Rychtářem tak Macurou, že jí jsou plné noviny, internetové stránky a podobně. Rozhodně bychom se ale asi nyní měli chovat slušně a nechat jí v klidu spát, tak to asi i chtěla. Celé rodině upřímnou soustrast.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 82 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...