29.4.2014
Kategorie: Společnost

Sebevražda Ivety Bartošové. Jak reaguje hlas lidu?

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 29|04|2014

Nechceme zde býti soudci života a smrti populární zpěvačky. Nicméně ačkoliv všichni říkají, kterak je to nezajímá, kterak nečtou ten hnusný a špinavý bulvár, a kterak je jim příběh Ivety Bartošové úplně putna, realita je taková, že se má potřebu k tomu vyjádřit téměř každý a ony bulvární servery, kam slušný člověk přeci nikdy nezavítá, nestíhají nápor čtenářů pomalu zvládat. Co se tedy píše na téma Bartošová na českém virtuálním prostoru? Několik citací z diskusí či statusů na facebooku, které malinko vysvětlují fascinaci české společnosti osobou IB: 

 

 

Souhlasím, že když někdo umře, je to smutné. Kor když okolnosti kolem jsou dramatické. Ale, lidé dobří, možná byste si měli všímat větších osobností, které umírají. Studovat jejich odkaz, brát si příklad… Za I. B. nezůstalo kdovíjaké bohatství ducha, takže se k davovému pláči nepřipojuji. Bylo by to ode mne pokrytecké a plané. Nikdy mě moc nezajímala a nebudu to měnit.

 

Já tedy neznám veškeré skutečnosti ze života I. Bartošové, co je to džambulka, jsem se dozvěděl až dnes a necítím kvůli ní o nic větší lítost, než když si přečtu v novinách o anonymním sebevrahovi, ale podle humbuku, který její sebevražda vyvolala, to byla asi opravdová celebrita. Bez ironie. Jenom nechápu, proč někdo viní z její smrti bulvár, případně rovnou některé jeho představitele (např. Pavel Novotný), když to bylo právě to obrovské kvantum lidí, co si bulvár kupovalo a četlo. Nebýt jich a jimi vytvořené poptávky, nikdo by na ní neparazitoval… Chápu však, že tohle je pro průměrného čtenáře Blesku nepochopitelně složitá úvaha.

 

Z toho mála, co se mi doneslo o IB akorát vím, že byla magnet na magory všeho druhu. Pro mne je situace celkem jednoduchá, nikdy jsem nic o IB nevyhledával a ani cíleně nečetl. Nevidím důvod na tom něco měnit a tím živit bulvár.

 

Je mi moc líto Artura,přijít takto o mámu je hrozné,ona ale byla asi hrozně labilní a snad bude mít konečně klid ode všech co jí ubližovali. … Ne, to je chyba Rychtáře, ptž ten jí do těch medií cpal..na druhou stranu, je to pro ní takhle lepší, už nedokázala sama se sebou žít a co si asi o ní myslel Artur, když viděl mámu pořád zfetlou??

 

V rámci výchovných opatření své dceři neustále opakuji, že každý problém má řešení, a to co se zdá dnes – právě teď obrovské tak, že nemáme šanci ani vidět přes, natož uchopit – druhý den možná není banalitou, ale víme, že to dáme. Sami nebo s pomocí druhých. Sebevražda není řešením. Je cestou, z které není návratu a pro ty co zůstávají ve vzduchu visí věčná otázka – mohli jsme tomu zabránit? Ne. To je dobré vědět.

 

Iveta byla labilní, tento svět chtěla využít se vším všudy, ale stinné stránky neustála. Kdyby bulvár ke své profesi nepotřebovala – tedy čistě jen ke zviditelnění – jistě by se dočkala i pomocné ruky blízkých a přátel – ale hledej skutečné přátele, když máš kolem sebe stovky lidí, kteří se ti chtějí vetřít do přízně…..buď to rozeznáš a takový život můžeš bez úhony žít a přežít, nebo to nepoznáš a smete tě stejně jako ji – ale byla to jen a pouze její volba….bohužel.

 

 

Skoro bych se chtěl zeptat, jestli je ten Pavel Novotnej teda už konečně spokojenej. Ale nemám na něj kontakt, tak kdo ho znáte, zeptejte se za mě.

 

Zase měsíce zpráv o Bartošové a hyenistické rvaní toho co byla. Nemůžete jí prostě nechat být? Aspoň mít úctu k člověku, který je jen pár hodin mrtvý a už bulvár nás zahrnuje zprávami o tom kdo způsobil její smrt a kdo se na tom nejvíc přiživil. Je mi z toho špatně.

 

Já bych tedy netvrdila, že za to můžeme my, nebo novináři a podobně. Každý je strůjcem svého štěstí. Iveta nechtěla odejít ze scény v tichu jako spouta jiných jejích kolegů, chtěla aby se o ní psalo, protože nebyla schopná pochopit realitu, že prostě už dávno není zpěvačka. Každopádně Iveta byla labilní člověk a řešila své problémy pitím i prášky. Všichni jsme asi tak nějak čekali, že něco kolem ní přijde a že se nikdy ze svého stavu nedostane. Nechtěla, nechtěla se léčit a nikdo jí v nemocnici neudržel. Najednou jsme všichni hyeny a nemáme soudnost. Nemáme, já jí také neměla. Rozčilovala mě, že se pořád objevuje, že je všude Džambulka s Rychtářem, když ne s Rychtářem tak Macurou, že jí jsou plné noviny, internetové stránky a podobně. Rozhodně bychom se ale asi nyní měli chovat slušně a nechat jí v klidu spát, tak to asi i chtěla. Celé rodině upřímnou soustrast.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.