ksc
7.7.2021
Kategorie: Historie

Seberte komunistům peníze. Je čas, aby jejich výhody skončily

Sdílejte článek:

JAN ŠINÁGL

Napsal ve svém svůj článku Luděk Navara. Cituji: Varšava se k němu odhodlala už dříve dokonce ve dvou krocích – horentní důchody, kterých si užívalo na 25 tisíc komunistických tajných, během nich postupně přiblížila polskému průměru. Opatření pak přezkoumával Ústavní soud i Soud pro lidská práva ve Štrasburku. Ani jeden tribunál jej ale nezrušil.

V Česku jsme ovšem svědky jiného přístupu. Právě před měsícem městské státní zastupitelství v Praze definitivně poslalo k ledu stíhání někdejšího normalizačního premiéra Lubomíra Štrougala a ministra vnitra Vratislava Vajnara za zabíjení u železné opony. Je tak téměř jisté, že za přibližně tři stovky mrtvých uprchlíků nikdo ze zdejších vrcholných stranických a státních představitelů nebude potrestán. Na rozdíl od Německa, kde byl za střelbu u Berlínské zdi poslán na šest a půl roku do vězení poslední generální tajemník Sjednocené socialistické strany Německa Egon Krenz.

Jménem lidu

Jako ilustrativní příklad lze uvést Jaroslava Demczaka, který v červenci 1951 posílal na smrt právě “babické”. Vyučil se svářečem a zámečníkem, během dvou let se ale na Právnické škole pracujících “vypracoval” na předsedu senátu Nejvyššího soudu.

***

Zaregistroval někdo mimo stále stejných projevů na pietních aktech „pravicovách“ politiků, že by snížení nemravných penzí bylo v programu jejich stran? Ani náhodou. I proto si zvolilo 75% poslanců svým prvním místopředsedou usvědčeného agenta StB Falmera  a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa – anonymnímy i hlasy, jak jinak. Nedivme se, že „pravice“ odmítla nabídku Hnutí ANO podílet se na správě země a „dosadila“ raději do vlády KSČM. To, že máme komunistickou stranu v parlamentu je ostudou nás všech a urážkou všech jejích obětí.

Pokud se budeme zajímat jen o své domečky, chaty, zahrádky a hospůdky, politika si nás najde. Poděkujme potom sami sobě. I proto nás svět pro naši provinciálnost už dávno nebere vážně. Nejsme důvěryhodným partnerem. Není divu, když jsme i nejvíce zkorumpovanou zemí z bývalého východního bloku se závislými médii a justicí o které ESLP prohlásil, že je disfunkční a porušuje vnitrostátní právo na ostří nože.

A pak chtějte demokracii, když se chováme jako poslušné ovce, umíme jen naříkat, brát a prosit o pomoc. Taková země si svobodu nezaslouží, není jí hodna, pokud její občanstvo není schopno boje, rizika a oběti.

 

  • Jan Šinágl
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 940 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)