12.11.2015
Kategorie: Společnost

Sebemrskačství přes cizí záda

Sdílejte článek:

F. FILIP DVOŘÁK 12|11|2015

Tato revoluční inovace tradiční masochistické techniky se v západní civilizaci rozšířila nebývalou měrou a místy nabývá až pandemických rozměrů. Ve ´slušné společnosti´ patří k dobrému vychování a v akademických kruzích se z ní stal povinný předmět. V čem spočívá její neodolatelná přitažlivost není tak těžké uhodnout.

Na prvním místě je jistě bezpečnost provedení i při maximálním nasazení. Dále je možné obecenstvu tvrdit, že bičující přeci nikoho nenapadá a je mu nesmírně líto, že se musí takovým způsobem omlouvat. Poté je třeba zdůraznit její ´dominový efekt´- aby případný postižený nedošel úhony, musí si urychleně najít sám svojí oběť, aby byl v onom řetězci ušetřen. Běda však tomu, kdo by vytrhl bič z ruky trestající a obrátil ho proti samotnému vykonavateli. Směr je určen a takový provinilec by to za svojí sabotáž schytal ze všech stran na kůži vlastní, nekrytý těly svých živých štítů.

A tak se vždy takový aktivista začne hlasitě omlouvat nikoli za sebe, ale za ty, co mu nejsou po chuti, chtěje je tak přimět ke změně názorů, které zastávají bez jeho dovolení. Zjistil totiž, že tento způsob je mnohem účinější, než dosažení změny názorů oponenta předložením logických argumentů. A jde to jako po másle.

norman-saunders-torture-art

Omlouváme se za dávné hříchy našich pradědů, skutečné, či domnělé, ale s nebývalou chutí znovu a znovu objevované. Omlouváme se za technický pokrok, který se nedostal lovcům lebek, za splachovací záchod těm, co vesele defekují podél silnic za plného provozu a stydíme se za ústřední topení, neboť netopíme velbloudím trusem. Omlouváme se za naše tradice a naše zákony, které obtěžují ty, co se jimi odmítají řídit a za naši životní úroveň, která stojí na jejich dodržování. Omlouváme se za to, že si je chceme zachovat a činíme tak násilí všem příchozím, kteří si s sebou nesou to, kvůli čemu odcházejí.

Nevidíme nebo nechceme vidět, že tím dáváme návod těm, co omluvu ve svém civilizačním repertoáru nemají, aby nás o to víc začali obviňovat z toho, za co se omlouváme. Návod na to, jak v nás vyvolat stud, v jehož atmosféře nebudeme schopni odolat stupňujícím se požadavkům, jen proto abychom svoje hypertrofované trestající superego utišili jako nějaké hněvivé božstvo. Nepotřebují psychoanalýzu, Freuda s jeho libidem ani Junga s jeho archetypy. Prostě to intuitivně cítí. Ti, co se takto využívat našeho studu v nejmenším nestydí.

Podvědomí je mrcha… Ti hlavní hybatelé, kteří první vzali do ruky onen bič, dobře vědí co dělají. Mají dobré vzdělání, vysoké postavení a vytříbenou etiketu. Avšak jejich city a emoce jsou možná více atrofované, než u té nevědomé masy /ustrnulé v análně-sadistické vývojové fázi/, kterou uvedli do pohybu.

Jenže situace se začíná měnit a soudruzi to zase tak pevně v ruce nedrží. Lidem v Evropě začíná svítat, že jejich duše, po staletí cepovaná pojmem hříchu, oběti a povinného milosrdenství, byla chycena do pasti a jako křeček v kleci je nucena roztáčet kolo, které jí doveze leda tak do míst, o kterých se do 22 hodin nemluví. Protože největší podvod na civilizaci je zneužití jejích vlastních hodnot tak, že překroutíme jejich princip, aniž by se příliš změnila jejich vnější podoba.

Mám dojem, že těch křečků, co roztáčeli kolečka, aniž by tušili, co činí, začíná nějak ubývat. Podvedení a naštvaní vyrážejí dvířka svých klecí … Takže pánové, pozor – v tom kolektivním podvědomí se opravdu skrývají síly, které je neradno provokovat. Aby tahle lavina nesmetla i vás!

Fr.Filip Dvořák, (autor je publicista, rocker a dobrodruh)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 155 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...